Jump to content
XXX ZLOT

NOWY TEMAT - NOWY OŚRODEK

ZAPRASZAMY DO REZERWACJI

https://forum.vectraklub.pl/forum/329-xxx-zlot-vkp-20-23062019/

sdfsdf.jpg

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Sign in to follow this  
mlynaro

odpalanie na "pół ciepłym" silniku

Recommended Posts

Cześć. Przerabiał ktoś z Was problem z ciężkim odpalaniem na pół ciepłym silniku ? Wczoraj przejechałem około 10km wyłączyłem auto i po około godzinie miałem problem z odpaleniem. kręcił około 3-5 sekund. Na zimnym silniku nie zauważyłem żadnych problemów. Po nocy odpala od strzała.

Please login or register to see this quote.

czy zauważyłeś różnice w paleniu przy niskich temp na zewnątrz?

Jakieś kody błędów są?

Edited by siwy1538

Przy niskich temperaturach nie ma najmniejszych problemów, chyba że auto jest po wspomnianej krótkiej trasie i stoi około godziny. 

Po całej nocy przy -10 stopniach odpala od razu.

Dodatkowo latem, kiedy stoi w pełnym słońcu przez kilka godzin również ma problem z odpaleniem.

Moja teoria to czujnik temperatury daje "przekłamaną" informację i nie grzeją mi świece w wspomnianych sytuacjach (nie zapala się kontrolka ich grzania)

Nie mam żadnych błędów. 

mozliwe, ale to i na zimnym miałbyś problem.

Ja miałem podobnie co prawda Z20net, problemem okazał się być czujnik położenia wału. Zimny pali na cyk. Po jeździe, zagrzaniu sie i postoju problem z odpaleniem. U mnie był bład.

To może użytkownicy CDTI cos podpowiedzą, powodzenia

Ten sam problem mam,  czujnik położenia wału koledzy obstawia ale jeszcze nie byłem u mechanika bo nie mogę znales fb kogoś u mnie kto dobrze radzi sobie z vectrami. Obecnie przy minusowych rozwiązuje to tak że podnosze maskę i się wychaldza przez 10minut na morozie i odkrecam korek o zbiornika z płynem do chłodnicy. Ale to nie rozwiązanie:)

Ps u mnie pada dwumasowe koło więc może to winne jest i ustawienie wału nie działa i czujnik psuje?

Jakbyś się wcześniej dowiedział ocb z problemem i jakie rozwiązanie daj znać w wątku:) u mnie vectra 1.9 150km

Edited by 123456789

Moja teoria to czujnik temperatury. Po przejechaniu 10km silnik dostaje jakąś temperaturę, po odczekaniu ona spada i czujnik temperatury podaje przekłamaną przez co nie grzeją się świece. 

Na całkowicie ciepłym silniku odpala OK.

NIe wiem w jaki sposób wymusić grzanie świec - może znasz jakiś sposób aby potwierdzić moją teorię ?

Jeśli są winne niegrzejace świece jak jest ciepły to są takie startery na alegro co się wpina pod gniazdo co komputer pod popiwlniczka i przeklamuje komputer żeby grzal czy zimny czy cieply

Jak sprawa wygląda na dziś u was? Ja byłem u mechanika i umowielem się na pon na serwis, wstępnie po opisaniu problemu ten czujnik od wału, a jak noe to wtryski, nie posadza jak narazie żadnego czujnika temperatury :) dam znać za ile i co wymienił w pon:)

Nie piszecie nic, odslyslam w takim razie do mojego wątku gdzie opisałem dzisiejszą wizytę