Jump to content
XXX ZLOT

NOWY TEMAT - NOWY OŚRODEK

ZAPRASZAMY DO REZERWACJI

https://forum.vectraklub.pl/forum/329-xxx-zlot-vkp-20-23062019/

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

jaris

stukanie z tyłu kombi

Recommended Posts

Insignia kombi 2009: Mam w prawym tyle (?) dziwne stuki. Brzmiało mi to jak stabilizator. Ale od początku: najpierw wymieniłem amorki i górne mocowania, później łączniki i gumy stabilizatora, dziś wywaliłem wszystko z bagażnika, a nawet odkręciłem lampę i dalej zonk: stuka dalej!

Na diagnostyce wszystko spoko, szarpaki, bujanie, wręcz skanie i cisza. W czasie jazdy dalej stuka.

Macie jakieś doświadczenie, czy pomysł, bo ja już wymiękam.

Kiedyś znajomi mi mówił  ze mial podobnie u niego wyszło  ze amory a były nowe i tak miały ze stukalu.  Wymienil na orginalne GM i stuki puki ustaly .  Wiem ze to dziwnie brzmi ale tak tak bylo. 

Tak miałem w mondeo, więc wierzę w to.

U mnie stukało, wymieniłem amory i stuka tak samo, więc raczej wykluczam.

Może nie mam insygni i ale poprzednika vectre c FL,  i też mam to samo, amory wymienione,  wszystkie możliwe zje...bane wachacze, drążki itp, i stuka i po masie wydanych pienie dz y i nerwów wzielem tych debili że soba do samochodu i pokazując im co stuka i co mają zlikwidować stwierdzi że poprostu klocki z tylu stukaja bo się lekko zużyly a nie mają sprężyn wibracyjnych bo nie każde mają i poprostu jak wjezdzam w dziurę d*** auta to stuka klocek o tarcze z wibracji  hahaha po tym się zdenerwowalem na tyle że już nawet tych klocków nie wymieniłem i ich wywaliłem  z samochodu:)

Sprawdź tak blacha rzecz jak klocki, mogą wpadać w rezonans i stuka na wybojach dużych:)

Please login or register to see this quote.

na podnośnik jedź a nie na skp... sprawdź tuleje pływające w górnych wahaczach poprzecznych.. ale to tylko wyjdzie na podnośniku to raz a dwa i tak trzeba wiedzieć jak się to sprawdza

Na podnośniku wytrzepana w lewo i w prawo, ale może faktycznie nie umieją sprawdzić....

Jakaś rada?

auto na podnośnik, pod wahacz na którym wspiera się sprężyna dać podpórkę blisko koła i opuścić lekko auto aż koło znajdzie się w położeniu jak przy opuszczonym aucie i dopiero sprawdzać

Dzięki. Sprawdzę po powrocie z ferii :)

Sprawdzone. Tuleje poprzecznego górnego wahacza jak mur. Wyszło, że chyba będą to przednie tuleje wzdłużnego. I tu jest problem: opel już tego ne produkuje, znalazłem takie SIDEM - jedyne nie chińskie, ponoć belgijskie. Zna ktoś?

Mozesz pomyslec jeszcze nad wzmacnianym TED GUMem. Ewentualnie pomysl nad uzywka.Oczywisce zakup osobisty w celu weryfikacji stanu tulei.No i do tego szybki montaz za free wykonany we wlasnym zakresie.

No właśnie o TEDgumie słyszałem/czytałem słabe opinie...