Skocz do zawartości

Witamy na Vectra Klub Polska

Guest Image

Witamy na Vectra Klub Polska, podobnie jak na większości społeczności internetowych, musisz się zarejestrować aby uczestniczyć w naszym wspólnym życiu ale nie martw się jest to bardzo prosty proces, który wymaga minimum informacji, aby zostać zarejestrowanym.

Zakładając konto na Vectra Klub Polska, możesz uzyskać następujące przywileje:

• Zakładać nowe tematy i pisać odpowiedzi w innych
  • Subskrybować tematy i fora, aby uzyskać powiadomienia
  • Uzyskać własną stronę profilu i poznawać nowych przyjaciół
  • Wysyłać prywatne wiadomości do innych użytkowników.

akutom82

Zawieszenie przód opinie

Polecane posty

Dobra bo tak naprawdę nie padła odpowiedź na pytanie. Ktoś stosował te wahacze lub coś podobnego zbliżonego cenowo ??

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć quote

Dostałeś parę odpowiedzi. W tej cenie Kolego, to nic dobrego nie ma. Albo kupujesz coś podobnego i nie wiesz ile pojeździsz albo kupujesz coś sensownego i masz większą pewność, że dłużej wytrzyma.

To już lepiej coś takiego:

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć link

Edytowano przez Cretux

Dodam, że wahacz Moog, który jeden kosztuje tyle ile cały ten komplet srl, wytrzymał 20000 km i sworzeń o mało nie wypadł. Potwierdza to, że cena wcale nie idzie w parze z jakością.

No właśnie do tego zmierzam. Tak jak napisałem wcześniej znajomy kupił Lemfordera i miał podobnie.....

Przy moich przebiegach hmmm  .............

Jeszcze jest druga dość znana firma

Kiedyś zakładałem do Paska B5 (wiadomo jaki tam jest zawias 😕 ) i śmigało do samej sprzedaży auta bez zarzutu

Edytowano przez akutom82

Na to wygląda że nikt nie wkladal nic taniego bo każdy wie z czym się to wiąże. A nikt nie chce robić tego 2 razy do roku 

Ja myśle że zakładają bo widać że wahacze na allegro schodzą ale nie koniecznie muszą być na tym forum albo po prostu nie chce im się pisać :)

Z drugiej strony jak by nie patrzeć w dużej cześci odpowiedzi prawie zawsze piszą jedne i te same osoby które zbytnio pedantycznie podchodzą do swoich aut  :)

Edytowano przez akutom82

Nie obiło mi się w tematach o zawieszeniu, żeby ktoś używał takich firm. Najczęściej mowa jest o tych lepszych, renomowanych firmach.

Ja dziękuję koledze za każdą podpowiedź ale nie wszystko złoto co się świeci. Lemforder z allegro nie zawsze jest oryginałem 😕 a kosztuje jak oryginał. Co do Mastersporta. Jest dość znaną firmą może nie tak rozpowszechnioną w oplu ale np w grupie VW bardzo znana.

Edytowano przez akutom82

Możliwe ale ja nie słyszałem. Skoro jest znana i dobra jak mówisz, to zakładaj.

Podsumowując. Z mojego doświadczenia wiem, że zakładając tanie części, to traci się 2 razy. Były sytuacje, że zdarzało mi się robić 3x w roku zawieszenie przy przebiegach 20 tys km rocznie. Zacząłem używać lepszych, to miałem spokój na dłuższy czas. Kolego jak faktycznie mało jeździsz, to w sumie możesz założyć co uważasz ;)

Edytowano przez Cretux

Jak chcesz być pewny za części zadzwoń do aso tam ci powiedzą co ile kosztuje i z jakich firm mają. Jeżeli chodzi o przebiegi to każdy robi tyle co musi nikt nie robi więcej. 1 zrobi 20 tyś rocznie A inny 60 tyś. I to się wiąże z tym że ci co mało jeżdżą zakładają z niższej półki części A ci co więcej to wola dołożyć Aby nie padł coś po 10 bądź 20 tyś 

Nie potrzebuje dzwonić do aso bo co mi oni tam powiedzą ?? Cześć jest oryginala GM a kto robi to dla GM to skąd on ma to niby wiedzieć. Może Lemforder może Febi może TRW a może jakiś ślusarz w garażu. Ale sam widzisz jak jest. Ty zregenerowałeś sworzeń i śmiga. Jedni piszą że takie regeneracje grożą podobnymi skutkami jak zakładanie tych chinskich zamienników z racji tego że takie wahacze nawet jak oryginalne mają już po 200-300 tys przebiegu i samo zmęczenie materiału (ramię) a nie sworzeń zregenerowany może poprostu szlak trafić i strzelić ...... Wszystko ma jakiś termin przydatności.

Z katalogu :

Edytowano przez akutom82

Dlatego ja dałem zregenerować i jeżdżę do dziś Tylko kupiłem nowe gumy z lema i nie narzekam. Zrobiłem 50 tysięcy i wszystko gra. Chciałem kupić coś do porządku ale za szt cza było dac 600 zł z górnej półki dlatego odpuscilem sobie i zregenerowalem. 

Edytowano przez malina 90

Ja osobiscie pomyslalbym jeszcze nad uzywkami. Naprawde mozna trafic sprawne oryginalne czesci po niskich cenach z rozbieranych anglikow. Z tym ze zakup osobisty w celu zweryfikowania stanu czesci. 

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.