Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Recommended Posts

Mam pytanie

Czy te ślady na tarczy to oznaka że czas najwyższy je wymienić ? na drugiej tego jeszcze nie ma.

Te małe kółka czy półkola są widoczne na całej tarczy równomiernie .

PS. Co polecacie do silnika .3,2 ? Zimmermann czy ATE ?

Mam dobra cenę w sklepie  na Zimmermann 866pln za przód tył z klockami

Pozdrawiam

Please login or register to see this attachment.

Please login or register to see this attachment.

Jak dla mnie to jest sól która sypią na drogi czy na tarczy masz rant ??? 

A co do tarcz zimki i ate są dobre ja mam u siebie w 1.9 zimmermann

Tu poczytaj sobie 

Sól raczej nie daje identycznych śladów na całej tarczy zresztą zdjęcie było zrobione po przejechaniu 70km wiec mało realny jest osad

Te czarne wzory na tarczy sa od klockow.Po prostu zmierz grubosc tarczy jak jest juz min. grubosci to do wymiany. 

jesli te tarcze nie są krzywe i nie są zbyt cienkie to nic z nimi nie kombinuj, bo są w porządku. No chyba, że masz klocki do wymiany to wtedy można pomyśleć nad tarczami jeśli nie mają powierzchni powgłębianej od klocków. Poza tym zawsze można przetoczyć i mieć po kosztach. Od razu uprzedzam, że ze zdjęciem tarcz przednich, jeśli nie było to robione, to może być problem ze zdjęciem. Ja swoje musiałem ciąć. 

Toczyć hmmm raczej nie bardzo raczej się tego nie robi 

Ja tak zrobiłem wszystko pięknie nowe klocki 1000km i się pokrzywily. Zaczęło się bicie na kierownicy 

Edited by malina 90

Ja też jakoś toczenia nie uznaje, jeden mechanik mi mówił że tarcze oryginalnie nie są idealnie proste aby ułatwić klockom cofnięcie się ale nie wiem ile w tym prawdy . Na ostatnim przeglądzie mówił mi diagnosta że wszystkie tarcze się nadają już tylko do wymiany . Tylne są już bardzo cienkie, spory rant i duże wgłębienia.

Przednie tarcze tak jak widać, ale też są cienkie. Dlatego chyba wymienię całość . Czemu taki problem z tymi przednimi tarczami ? Będzie trzeba to się potnie ale myślę że nie będzie takiej potrzeby, na pewno oryginały to nie są bo auto ma 320tyś przejechane minimum (wiadomo może być coś poza moją wiedzą :) )

Po dłuższym postoju pierwsze hamowania są bardzo głośne w środku typowe tarcie z przodu i z tyłu to słychać 

Please login or register to see this quote.

Kazde tarcze maja pewien zakres krzywizny/bicia.Jest to uwzglednione przez inzynierow na etapie konstruowania zawieszenia i ukladu hamulcowego.Dopiero jezeli bicie krzywizna jest duzo wieksza od zakladanej to tarzce albo sie wymienia albo toczy.Bicie tarczy mierzy sie czujnikiem zegarowym.

A jaki masz problem? Tarcze sie zuzyly i trzeba wymienic.

Normalka w kazdym aucie.

Tak jak kolega pisze że 1 hamowanie zawsze jest glosniejsze.😉 A co do toczenia ja za tym nie jestem 🙂 

jak dla mnie zapieczone masz prowadnice i klocki stoją. miałem podobną sytuacje i tak właśnie wyglądały moje tarcze

Prowadnice czy tłoczki (zaciski)? Tylne wymieniałem. Nie grzeją się i bez problemu się stacza więc nie sądzę by byly uszkodzone

Wyglądają jak spalone, można zrzucić zacisk i zobaczyć czy powierzchnia klocka nie jest popękana.

Prowadnice przy okazji można sprawdzić tłoczek.