Skocz do zawartości

Witamy na Vectra Klub Polska

Guest Image

Witamy na Vectra Klub Polska, podobnie jak na większości społeczności internetowych, musisz się zarejestrować aby uczestniczyć w naszym wspólnym życiu ale nie martw się jest to bardzo prosty proces, który wymaga minimum informacji, aby zostać zarejestrowanym.

Zakładając konto na Vectra Klub Polska, możesz uzyskać następujące przywileje:

• Zakładać nowe tematy i pisać odpowiedzi w innych
  • Subskrybować tematy i fora, aby uzyskać powiadomienia
  • Uzyskać własną stronę profilu i poznawać nowych przyjaciół
  • Wysyłać prywatne wiadomości do innych użytkowników.

Zaloguj się, aby obserwować  
aro777

Błąd ubogiej mieszanki (p2195)

Polecane posty

Napisano (edytowany)

Witam.

Nie wiedziałem czy wrzucać temat tutaj czy w dziale LPG bo w sumie na gazie jeżdżę.... ale nie stwierdziłem jeszcze czy błąd występuje tylko na gazie czy ogólnie. 

Chodzi o błąd "p2195-00 fuel trim system lean". Co go skasuje, zrobię przejażdżkę..... podłączam patrze znów jest. Nie wiem czy on wpływa jakoś negatywnie ale zauważyłem, że przed skasowanie błędu obroty na b. jałowym są wyższe. Prawie na poziomie 900obr/min, gdy rozgrzany (a gdy zimny to nawet 1100obr/min), A jak kasuje ten błąd (op-com) od razu obroty maleją gdzieś o 200-300 obr/min. Silnik wtedy na b. jałowych trzyma jakieś 750obr/min. Zapewne i spalanie wtedy mniejsze

Kilka minut czekałem na jałowym i błąd się nie pojawiał. Ale przejażdżka kilka lub kilkanaście kilometrów i błąd znów się pojawia. 

Gdzieś czytałem, że jazda na PB powinna pomóc, by się mapy zgrały. Czy to prawda? Ewentualnie ile jechać? I czy od zimnego silnika czy tylko na rozgrzanym jest sens jazdy na PB by mapy sie zgrały?
Ewentualnie inne porady? Od czego tak się dzieje? 

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć image

/monthly_2019_02/51669934_374926949966382_9026970891874992128_n.jpg.8c83fc661c9f9c0a4c8c879b78fe4317.jpg" />

Edytowano przez aro777

Możesz pojeździć na samej PB tylko nie wiem czy coś to da.

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć image

/monthly_2019_01/573405151_Beztytuu.png.915040a4ff59cc20851e24c8c752ff53.png" alt="573405151_Beztytuu.png.915040a4ff59cc20851e24c8c752ff53.png" />

Dzięki, a w praktyce jakie usterki mogą wynikać związanych z tą "nieszczelnością po stronie ssącej" ?  
Nieszczelny kolektor dolotowy? 

Dokładnie

Jeśli po jeździe na benzynie błąd nie wystąpi to nie dziura w dolocie tylko gaz do regulacji

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć quote

W VC od razu sam znika czy przy paru uruchomieniach bez błędu ?

Zniknąć nie zniknie, ale będzie nieaktywny. Najlepiej przejechać trochę na benzynie, skasować błąd i pojeździć znów

Najlepiej go skasować i sprawdzić, bo w sumie nie wiadomo czy jest aktywny

Jeśli wraca to w pewnych warunkach musi być aktywny

a patrzyłeś w bloki pomiarownie w zakres pracy sondy?

Napisano (edytowany)

Dziś skasowałem, jechałem tylko na benzynie i znów wystąpił. 

Bloków pomiarowych nie sprawdzałem - podpowiesz coś wiecej o tym? gdzie w op-comie to znajde i jakie wartosci powinienem odczytywac?

Edytowano przez aro777

Dużo przejechałeś na samej benzynie?

Napisano (edytowany)

Dziś rano szykowałem się do trasy na 200km. Skasowałem najpierw błąd. Pierwsze 30km jechałem na PB i przełączyłem na LPG. Po dotarciu na miejsce dopiero sprawdziłem, że jest błąd. Czyli dałem troche mu kilometrów na benzynie ale nadal nie wiedziałem czy błąd był już na PB czy dopiero na LPG, więc:
Skasowałem błąd. Jadąc z powrotem po 10 km na PB nie przełączałem na LPG tylko zatrzymałem się i sprawdziłem aby mieć odczyt po jeździe na samej benzynie, i już był błąd. Skasowałem. Reszte trasy wracałem na LPG, oczywiście błąd sie pojawił.
Sam błąd nigdzie na desce rozdzielczej nie mruga, tylko w op-comie go zauważyłem oraz po obrotach jak opisałem wyzej 

Edytowano przez aro777

To zrób 50km na benzynie, skasuj błąd i dalej jedź na benzynie. Jeśli znów wróci to prawdopodobnie trzeba szukać w innym miejscu

Napisano (edytowany)

Błąd ciągle wraca, czasem po kilku czasem kilkunastu kilometrach.

Czy jeśli nie uda mi się tego lewego powietrza zlokalizować to co dalej robić? Rozbierać cały dolot i powoli wszystko składać? Czy jechać do gazownika niech szuka przyczyny? Bo juz nie wiem jak sie za to zabrać

EDIT:

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć link

oprócz o problemach ze strony ssącej na twoim zdjeciu jest tez o ciśnieniu paliwa. A całkiem niedawno miałem wymienianą pompę paliwową. Wiec może to być kłopot po tej stronie? Za słaba pompa? Hmm tylko czy wtedy przy jeździe na samym LPG błąd by się pojawiał? Chyba ze się dostosowuje do komputera od benzyny dlatego tez błąd wywala

Edytowano przez aro777

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.