Jump to content
XXX ZLOT

NOWY TEMAT - NOWY OŚRODEK

ZAPRASZAMY DO REZERWACJI

https://forum.vectraklub.pl/forum/329-xxx-zlot-vkp-20-23062019/

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

dareczek422

Napęd 4x4 - Signum

Recommended Posts

Panowie znacie może temat 4x4 w sigu / vc? Tak się zastanawiam czy jest to wykonalne :) Podobno coś z alfy można pomodzić i jakoś to ogarnąć w miarę.

Zapraszam do dyskusji :)

Pewnie trzeba by podłogę kombinować, żeby ma wał miejsce było.

Saab 9-3 miał też wariant z napędem na 4.

Jak chcesz poprawić trakcję, to pomyśl nad dyfrem ze szperą. Na pewno łatwiej i pewnie też taniej niż rzeźbione 4x4. Można kupić do skrzyni F40.

Nie ma nic znanego z takim czymś. Na zlocie nawet prowadziłem dyskusję na ten temat z paroma kolegami :D

Tylko pytanie kluczowe. Po co? Koszty ogromne w stosunku do wartości auta, a ostatecznie to ciągłe leczenie chorób takiej przekładki. Lepiej kupić coś innego z 4x4 jak tak bardzo się chce 4x4.

Też się nad tym zastanawiałem dlaczego opel poprzestał 4x4 na VA i Calibrze. Chciałbym mieć w serii VC 4x4 ech...

Mieli napęd, który się sypał na potęgę. Mogli zapożyczyć napęd od kogoś innego ale tego nie zrobili. Dopiero w Insignii zdecydowali się na Haldex'a, którego w dużej mierze jak się dba tak się ma.

No słaby temat ogólnie z 4x4. Przychodzi zima i się tego chce hehe :D A jak już pompowane tyle kasy w auto to szkoda wymieniać.

Ponoć z alfy bodajże brery można coś kombinować o ile długość wała styknie. Tyle że bardzo miejsca na to nie ma...

Wczoraj zgłębiałem temat 4x4 do vectry i z tego co widziałem, to pasuje napęd haldex 3 z saaba i haldex 4 z insigni. Tylny wózek i płyta podłogowa e sabie i vc są identyczne, znalazłem reduktor skrzyni f40 - podchodzi do skrzyni z mojego

Please login or register to see this link.

sterownik z tego co się orientuje ustawiany ręcznie, ale czy działa samodzielnie, skąd weźmie dane o trakcji...,

Graty które znalazem podsumowałem na jakieś 8000 zł, przy szukaniu z ciekawości przez jeden wieczór, nie wiem czy wszystko tak bezproblemowo będzie pasować, ale od strony mechanicznej powinno zadziałać. 

Proszę nie piszcie, że to się nie opłaca, bo wiem, że nie. Po prostu się uwziąłem, żeby zgłębić temat do końca.

Edited by Ateo0047
Doprezyzowanie informacji

Kolego widzę że nie odpuszczasz , a z tym sterownikiem to żeś pojechał , w samej insigni między rocznikami są takie zmiany systemów/elektroniki  że nawet nie ma możliwości zamiany  a Ty chcesz między autami przekładać , wejdź na forum Insigni  i poczytaj trochę jak jest zbudowana elektronika  to nie jest VC to jest całkiem inne auto.

Tak się domyślam, że inne. Elektronika idzie do przodu szybciej od mechaniki. Jak na razie poczytałem parę wątków o naprawach i opiniach 4x4 insigni ale, interesującego mnie nic nie znalazłem. Czasem zdarzy się, że elektronika jest kompatybilna wstecz, np. sterownik nie był zbudowany od nowa, tylko przebudowany i w tym szukam dla siebie nadziei 😀

Edited by Ateo0047