Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Sign in to follow this  
zubek

Łańcuchy

Recommended Posts

Temat chyba nie poruszany - a wyglądając przez okno jest na czasie. W zeszłym roku jakoś przeżyłem wyjazd na narty bez łańcuchów. Łatwo nie było bo te nasze auta do królów gór nie należą pomimo niezłych zimowek (nie mam 4x4). Dzisiaj w Szczyrku ogłoszono stan klęski żywiołowej, w innych miejscach na południu nie jest lepiej, więc postanowiłem w tym roku nie kombinować. Wynalazki typu: łańcuch w sprayu, łańcuchy plastikowe (takie większe trytytki) odrzucam - szkoda nawet brać pod uwagę. Rozważałem "łańcuchy" tekstylne ze względu na niezłe opinie i uniwersalność rozmiaru, ale w końcu stanęło na klasycznych. Ze względu na zalecenia w instrukcji o grubości ogniwa do 10 mm (standard łańcuchów to 12 mm) wybór nie jest zbyt duży. Mam zimówki 235/45 R18. Na początek skorzystałem z konfiguratora:

Please login or register to see this link.

Możliwości:
Taurus TRS 9mm gr.76 - cena ok. 250 zł.
Koenig ZIP Ultra 9 gr.102 -  cena ok. 350 zł
Koenig ZIP 9 gr.102 - cena ok. 200zł. 
Weissenfels Clack&Go Uniqa M32 gr.130 - 470 zł.
Reszta powyżej 500 zł.  więc odrzucam, bo potrzebuję je raz w roku na tydzień/dwa, ewentualnie na jakieś nieprzewidziane wycieczki. Ale jak ktoś chce to można bez problemu wydać 1500. Mój wybór padł na Koeniga - najlepiej zip ultra.
Używki czy nowe?.... Niby to nie kosmiczny wydatek ale mnie się zawsze przy zakupach Szkot włącza ;) Jak się dobrze poszuka, to okazuje się, że można kupić "nowe używki", które nawet nie były zakładane - i takie właśnie kupiłem (z gwarancją na jeszcze 2 lata).
Zakup: Koenig ZIP Ultra 9

Please login or register to see this link.

Zalety (takie użytkowe - bez bełkotu):
- Koenig to w zasadzie Thule więc firmy chwalić nie trzeba,
- ultra w stosunku do normalnego ZIPa ma napinacze, więc nie wymaga ręcznego dociągania po przejechaniu kawałka drogi,
- jednoetapowy montaż (wystarczy raz się zatrzymać),
- prosta obsługa,
- fajne opakowanie,
- odbojniki chroniące powierzchnię felg aluminiowych,
- realna gwarancja 3 lata (gwarancja producenta 5 lat ale to pewnie marketing),
- w zasadzie same pozytwne oceny w necie.

Wady opiszę jak użyję  :roll: … o ile użyję.

.

Z tego zestawienia co podałeś to sam bym wybrał właśnie Koeniga.

Ciekaw jestem jak to w praktyce się spisują. Też mam zimowe 235/45R18 tyle, że to OPC jednak instrukcja nie wyklucza w tym przypadku łańcuchów.

Widzę, że idealnie trafiłem na temat. Dzieci za 2 tygodnie zaczynają ferie i planujemy wyjazd w góry, a co za tym idzie trzeba zakupić łańcuchy, bo jak w zeszłym roku wybraliśmy się bez to mieliśmy niezłe przeboje :D
Tak jak kolega wyżej napisał, z Twoich opisanych również wybrałbym Koenigi i chyba tak zrobię, jednak wolałbym się wesprzeć jakąś potwierdzoną opinią kogoś, kto już ich używał. Czekam na podpowiedzi bo czas goni. Pozdrawiam!