Skocz do zawartości

Witamy na Vectra Klub Polska

Guest Image

Witamy na Vectra Klub Polska, podobnie jak na większości społeczności internetowych, musisz się zarejestrować aby uczestniczyć w naszym wspólnym życiu ale nie martw się jest to bardzo prosty proces, który wymaga minimum informacji, aby zostać zarejestrowanym.

Zakładając konto na Vectra Klub Polska, możesz uzyskać następujące przywileje:

• Zakładać nowe tematy i pisać odpowiedzi w innych
  • Subskrybować tematy i fora, aby uzyskać powiadomienia
  • Uzyskać własną stronę profilu i poznawać nowych przyjaciół
  • Wysyłać prywatne wiadomości do innych użytkowników.

adasiek231

Vectra 3.2 v6 problem z paleniem

Polecane posty

Napisano (edytowany)

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć quote

Narazie dopóki nie usunę usterek nie będę tracił wahy w mieście i bo Kraków to korki ze rzygać sie chce, co do samej diagnozy to ja sie nie znam jak powiesz tak zrobię, korekty mam sprawdzić (na torque?) jak jest błąd i po skasowaniu ? jutro bede sporo jeździł więc pod wieczór moge zajrzeć co wyskoczy

Edytowano przez adasiek231

To ja nie bardzo rozumiem w jaki sposób chcesz usunąć usterkę. Niestety, trzeba pojeździć na benzynie i potem sprawdzić korekty przed kasowaniem błędów żeby zobaczyć co się z nimi dzieje. Cały czas zastanawiam się czy te drugie sondy nie mieszają.

Też kupiłem Vectre z tym silnikiem dwa lata temu . Też były problemy z silnikiem na początku , jak kupiłem był zamontowany gaz holenderski , remont drogi a nie działała idealnie. Więc ja zdemontowałem z myślą że kupie nowa sekwencje ale gdy zaczęła sie jazda bez problemów nie wróciłem do gazu .Robię 35-40 tyś rocznie i zero problemów. PS błąd na sondzie pokazuje sie jak jest nieprawidlowy odczyt/mieszanka wiec sondy zapewne sa sprawne. Moze lapac lewe powietrze lub cos powoduje zla mieszanke . Wyglada to tak jak by go poprostu zalewalo, za duza dawka paliwa. lub za malo powietrza

Dziś nagrałem 3 filmiki:

1. jazda na gazie po mieście rozgrzany silnik: 

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć link

2. jazda na benzynie po mieście rozgrzany silnik: 

3. odpaliłem po 3 godzinach na postoju silnik był zimny lekko go zdusiło ale nie zgasł, błędów jeszcze żadnych nie ma: 

Jednak ci polecani instalatorzy nie są tacy wspaniali. Instalacja źle zestrojona. Do tego rozjazd między bankami. Gdybyś w końcu konkretnie pojeździł na benzynie to można by na 100% stwierdzić czy to tylko wina LPG czy może jeszcze lewego powietrza, chociaż po tym 10-minutowym filmiku z jazdy na LPG można powiedzieć, że na benzynie jest wszystko ok. Jeździłeś na LPG, potem na pb a trzeci filmik był z odpalania po jeździe na LPG?

Tak jechałem do roboty i przerzucil po benzynie na LPG jak mi mechanik naprawi auto i zrobi adaptacje to już od niego jak wyjadę będę jeździł na benzynie i nagram więcej filmów dla porównania.

Tylko adaptacje zrobiły się same po 10 minutowej jeździe na benzynie

Dziś zrobiłem kolejne nagranie tym razem odpalałem po nocy na zimnym silniku temperatura -5 Filmik ma ok 16 min dodałem komentarz kiedy przełączałem na gaz :)

Co do gaziarzy to napisze może do niego i podam linki do filmów jeśli się zna to może mu to coś pomoże gdzie szukać błędu.

A dopisze jeszcze że spr błędy silnika Torque wykrywa dopiero jak zapali się check, podłączyłem opcoma bo widzę ze pali się klucz i błąd sondy P0150-08 już jest.

Masz drugi kolektor ? Z wtryskami ?

Może zamień i ale bez gazu . Zakręć zawór odłącz wtrsyki , Kable zapewne są wpiete koło wtrysków w kolektorze a wtryski mają wtyczke przy silniku i łatwo kolektor zdeontować . jakieś 30 min pracy i możesz założyć czysty kolektor bez ingerencji gazu w instalacje wtrysku . I będziesz miał jasne co jest winne

Kolektor mam oryginalny w którym był zamontowany gaz a zmieniłem na drugi jakieś dwa lata temu bo miał nie równe obroty i szukałem przyczyny, teraz mogę wrócić do poprzedniego ale z gazem bo są ponawiercane dysze, tez myślałem o tym żeby go podmienić, tyle że chwilowo brak czasu, za tydzień mam urlop kilka dni to wtedy najwyżej go podmienie 

Po co zmieniać kolektor? Ja już napisałem co jest problemem. Jeśli ktoś korekty krótkie dochodzą do 25% to nie dziwne że sypie błędem. To że kiepsko odpala też mnie nie dziwi. Zwyczajnie dostaje zbyt mało paliwa przez ujemne korekty.

Napisano (edytowany)

Kolega chyba ma rację po jeździe na benzynie auto odpala bez problemu - gaziaże muszą lepiej wyregulować instalacje, nagrałem filmik z odpalenia i jazdy a pod koniec przerzuciłem na gaz gdzie sam już zauważyłem jak sondy pracują inaczej:

Problem wydaje się być namierzony :) będę wisiał flache koledze "cichy117" pozostaje wyregulować instalację i naprawić cieknące dekle i może będzie coś z tego auta jeszcze

Nie musi to być kwestia samej regulacji. Możliwe, że np. wtrysk leje albo reduktor puszcza spore ilości gazu podciśnieniem. Tak czy inaczej po korektach widać od razu, że sterownik rzuca nimi jak szmatą. Na benzynie w jedną stronę, na gazie w drugą

Panowie,

Też borykam się z problemem odpalania, ale tylko gdy temperatura otoczenia jest powyżej 10 stopni, więc tymczasowo nie mam problemu :)

Pojawił mi się inny problem tzn nagminne błędy z sond na LPG (pomimo, że gaz był strojony na AFR).

Odłączyłem ostatnio gaz i pojeździłem 150km na benzynie, a że jest dość ślisko to nie szalałem i błędów nie było. Wczoraj miałem dobrze rozgrzane auto i trochę sobie pozwoliłem przedmuchać pajęczyny i wyskoczył błąd. Dzisiaj podpinam Op-com i ukazał się błąd P0422-00 Wydajność systemu katalitycznego poniżej wymaganej wartości (Bariera 1) - błąd ten wcześniej pokazywał się wielokrotnie ale zawsze na LPG. Czy to oznacza koniec katów? Zakładam, ze chodzi tu o pre caty bo za ostatnim katem nie ma sondy? 

Stwierdziłem, że przyjże się pracy sond i według mnie coś jest nie tak z sondą 1 na rzędzie 2 (wartości w okolicy 600-700). Nagrałem filmik z opcoma i mam do Was kilka pytań.

1. Czy czujnik 1 to na pewno pierwsza sonda? Kiedyś czytałem, że w Op-comie może być zamieniona kolejność odczytu...

2. Czy odczyt z czujnik 1 rząd 2 jest prawidłowy? Dodam tylko bo nie ma tego na filmie, że jak przegazuje i obroty spadną to odczyt przez chwile faluje od 700 do 90 po czym po około minucie znowu "zamula" jak na filmie. Mimo to stosunek powietrze/paliwo skacze między ubogo/bogato, choć mniej równo jak na rzędzie 1

3. Czy obliczona pozycja przepustnicy na wolnych 2% jest prawidłowa? 

4. Czy przepływomierz pokazując na wolnych między 14 a 15 kg/h jest sprawny?

Auto było dobrze rozgrzane i ogólnie nie ma z nim problemów poza tym co powyżej. Stałem w garażu podziemnym przodem do ściany i chyba z tego powodu temperatura powietrza wlotowego wynosi 35 stopni, jak podłączyłem opcoma to było 20 stopni ale auto już było rozgrzane i stałem tam chwile.

Z góry dzięki za pomoc.

Napisano (edytowany)

Trochę mnie nie było bo testowałem, usprawniałem i dalej nic. Jeździłem do gazowników zamieniliśmy wtryski z jednej połówki na drugą nic to nie pomogło, jeździliśmy po autostradzie ponad 60 km z podpiętymi czujnikami instalacja wyregulowana idealnie nie ma żadnych błędów! więc gaz wykluczam. Jeździłem także na samej benzynie kilka dni i jednak błąd sondy łapie wiec to nie wina gazu. Nagrałem filmik gdzie widać ewidentnie jak druga sonda według mnie źle pracuje, zamieniłem sondy czyli ta od grodzi poszła na przód przy chłodnicy i odwrotnie, wskazania są identyczne czyli sondy są OK to gdzie szukać usterki łapania błędu? Jeśli chodzi jeszcze o zapalanie to wyczytałem na forum aby spr ciśnienie czyli nacisnąć ten wentylek od paliwa przy silniku i patrzeć czy tryśnie to by oznaczało ze ciśnienie jest ok a u mnie po naciśnięciu tylko zamoczył mi się palec w benzynie czy to miało by wpływ? Wymieniłem przewód przy pompie paliwa na nowy bo był popękany ale zauważyłem ze powrót tez nie jest w dobrym stanie, niestety nie można dostać oryginału. Fachowiec od opla powiedział że powrót nie ma znaczenia może być taki ale może jednak nie? bo jak spada ciśnienie to i komputer źle odczuje - dobrze to rozumuje? znalazłem w internecie jakiś zbliżony przewód-goście z forum polecali ze się nie rozpuści (przewód karbowany termokurczliwy) spróbuje go zamontować gdy przyjdzie i zobaczymy czy to coś pomoże. Byłem także na stacji diagnostycznej spr jakość spalin. Znajomy spr na gazie i na benzynie i powiedział ze jest idealnie czyli katy czy to tam jeszcze wpływa na spalanie jest ok. Poniżej link do pracy sond:

Wąż powrotu nie ma znaczenia. Korekty po strojeniu są jak powinny być? Zrób filmik z nich na benzynie i gazie. Jeśli korekty będą dobre to zostaje lewe powietrze

Napisano (edytowany)

Dziś przyjechałem do pracy ok 7:30, nagranie robiłem na zimnym silniku ok godz 12. W siódmej minucie przełączyłem na gaz bo silnik chodził nie równo (pewnie złapał błędy) Na gazie pracuje ładnie a na benzynie nim trzęsie - skasowałem błędy i się wyrównało. Może to przepławka??? bo wcześniej jak zmieniałem przepływke od znajomego to sprawdzałem tylko zapalanie rano przez dwa dni a nie zwróciłem uwagi czy łapie błąd. Oczywiście zapalanie było złe to wykluczyliśmy przepływke ale czy łapała błędy tego nie sprawdziłem 😕 wezmę chyba jeszcze raz pożyczę i po testuję. A wczoraj zrobiłem takie coś: podłączyłem opcom i obserwowałem prace sond i jedna sonda rząd 2 czuj 1 stała na 58-78 więc wyciągnąłem przepływkę z filtra ze zasysała powietrze bezpośrednio i o dziwo sonda zaczynała pracować poprawnie  gdy tylko wkładałem ją do filtra pomiar wskazywał 58...??? o co chodzi, wyjąłem także filtr i testowałem na samej puszcze pustej objaw taki sam czy wskazywało by to na problem z przepływką????. 

Nagrałem film komórką (OBD) - ja nie wiem o co tam chodzi :P opis dałem pod filmem. Przełączyłem na gaz ok 17:34

Powiem tak od 3 dni jeżdżę i auto zapala normalnie wiec przyczyną złego odpalenia była zapewne zamiana wtyczek na sondach ale błąd (rząd 2 czujnik 1) niestety pojawia się nadal a jak się go pozbyć? nie mam zielonego pojęcia 😕

Które sondy były zamienione? Korekty na 2 banku za dużo latają, praktycznie w całym dostępnym zakresie. Tak być nie powinno, ale dlaczego tak się dzieje to nie umiem powiedzieć. Może znajdzie się ktoś kto wie. To właśnie powoduje wywalanie błędu. Instalacja oczywiście dalej źle ustawiona.

Sondy to te przy chłodnicy czyli zamieniłem wtyczki, u mnie ta wyżej to rząd 2 czujnik 2 a ta niżej to rząd 2 czujnik 1 gdzie na logikę (i tak była podpięta po remoncie silnika) powinno być odwrotnie. Co do gazowników to nic nie wskóram bo oni są pewni swojego strojenia (byłem 3 razy i mówią ze jest ok) a ja nie mam już sił jeździć i męczyć się o dobre strojnie - jeśli jest coś źle !! ?? bo zaznaczę że auto jeździ bez zarzutu 6 lat a jedyny mankament to błąd sondy lambda który wyskakuje nawet jak jeżdżę na samej benzynie. A złe odpalanie pojawiła się ok pół roku temu jak miałem remont silnika i wychodzi na to ze były zamienione wtyczki od sond dlatego źle odpalał. Sumując wróciłem do punktu wyjścia czyli jak znaleźć przyczynę pojawiania się błędu - jedynie co mi przychodzi do głowy to że pojawia się może na zimnym silniku przy odpalaniu bo jadąc nie gasząc silnika np robiąc  100 km błędu niema a jak już zgaszę silnik i odpalę to błąd się pojawi. Nie wiem czy to przypadek? potrzebna by była diagnoza jadąc w długa trase uprzednio mając skasowane błędy i nie gasząc silnika.

Ale czujnik 1 to sonda 1, ta wyżej. Pokaż tym "gazowników" jakie są korekty po jeździe na benzynie, a co dzieje się z nimi po jeździe na gazie

Napisano (edytowany)

Powiem tak od 3 dni jeżdżę i auto zapala normalnie, dziwne jest to że wtyczki są zamienione na sondach od strony chłodnicy (rząd 2 czujnik 1) z (rząd 2 czujnik 2) błąd niestety pojawia się nadal o co tu chodzi? 😕 

Dziś nagrałem film który potwierdza że opcom oszukuje bo błędy pokazuje ok ale już jak się wejdzie w bloki pomiarowe i odpinam wtyczki to pokazuje nie tak jak powinno być.

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć image

/monthly_2019_02/336562634_badrzad2czujnik104_02.2019tupokazujeok.jpg.134a7e19d00205a32566cc0317b27881.jpg" />

1569518800_badrzad2czujnik204_02.2019tupokazujezetenniedzialaatoklamstwo.jpg.e954723ad66dbf258e89e4ab22d4ae27.jpg

dla potwierdzenia film:

Jeśli chodzi o korekty to umówiłem się z kolega od gazu że przyjadę na gorącym silniku sprawdzimy ustawienia i auto zostawiam u niego na noc i rano na zimnym będziemy go stroić bo faktycznie coś jest nie tak ale z tego co mówi to i na benzynie odczyt też nie jest taki jak powinien być bo są za duże wahania w korektach.

Opcom widać tak jak inne programy z chin miewa różne odchyły. U mnie kiedyś w vb pokazywał odwrotnie poduszki przednie z bocznymi. Pewne jest to że sondy mają być podłączone poprawnie, nie zważając na dane z opcoma. O tych wahających korektach już pisałem. Samo jestem ciekawy co jest przyczyną. Na tym filmiku który wysłałeś nie były zamienione sondy 1 z 2? Wtedy w połączeniu z tym co masz nakombinowane z drugimi sondami, może dałoby się to jakoś wytłumaczyć. Gaz jest sporo rozjechany i to na ciepło. Widać że jest za bogato, tylko najpierw trzeba rozwiązać te machanie korektami na benzynie.

Już mi się to wszystko miesza ale z tego co przeanalizowałem to ten ostatni film mam z zamienionymi sondami czyli są odwrotnie niż powinny być dlatego może taki rozjazd jest.... teraz już mam podpięte tak jak być powinno. I żeby było 100% pewne mam sondę która była od strony grodzi przeniesioną na przód do chłodnicy i odwrotnie a błąd nadal ten sam wiec to że sonda jest zła to bym wykluczył. Do gazownika jadę w środę po południu ustawić na ciepłym i w czwartek rano będziemy na zimnym stroić. Dam znać co wyszło.

Jeśli zamieniłeś sondy po tym jak wrzucałeś filmik to nagraj jeszcze raz. Zobaczymy czy wróciło do normy i czy jest sens regulować gaz

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.