Skocz do zawartości

Witamy na Vectra Klub Polska

Guest Image

Witamy na Vectra Klub Polska, podobnie jak na większości społeczności internetowych, musisz się zarejestrować aby uczestniczyć w naszym wspólnym życiu ale nie martw się jest to bardzo prosty proces, który wymaga minimum informacji, aby zostać zarejestrowanym.

Zakładając konto na Vectra Klub Polska, możesz uzyskać następujące przywileje:

• Zakładać nowe tematy i pisać odpowiedzi w innych
  • Subskrybować tematy i fora, aby uzyskać powiadomienia
  • Uzyskać własną stronę profilu i poznawać nowych przyjaciół
  • Wysyłać prywatne wiadomości do innych użytkowników.

adasiek231

Vectra 3.2 v6 problem z paleniem

Polecane posty

Napisano (edytowany)

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć quote

Narazie dopóki nie usunę usterek nie będę tracił wahy w mieście i bo Kraków to korki ze rzygać sie chce, co do samej diagnozy to ja sie nie znam jak powiesz tak zrobię, korekty mam sprawdzić (na torque?) jak jest błąd i po skasowaniu ? jutro bede sporo jeździł więc pod wieczór moge zajrzeć co wyskoczy

Edytowano przez adasiek231

To ja nie bardzo rozumiem w jaki sposób chcesz usunąć usterkę. Niestety, trzeba pojeździć na benzynie i potem sprawdzić korekty przed kasowaniem błędów żeby zobaczyć co się z nimi dzieje. Cały czas zastanawiam się czy te drugie sondy nie mieszają.

Też kupiłem Vectre z tym silnikiem dwa lata temu . Też były problemy z silnikiem na początku , jak kupiłem był zamontowany gaz holenderski , remont drogi a nie działała idealnie. Więc ja zdemontowałem z myślą że kupie nowa sekwencje ale gdy zaczęła sie jazda bez problemów nie wróciłem do gazu .Robię 35-40 tyś rocznie i zero problemów. PS błąd na sondzie pokazuje sie jak jest nieprawidlowy odczyt/mieszanka wiec sondy zapewne sa sprawne. Moze lapac lewe powietrze lub cos powoduje zla mieszanke . Wyglada to tak jak by go poprostu zalewalo, za duza dawka paliwa. lub za malo powietrza

Dziś nagrałem 3 filmiki:

1. jazda na gazie po mieście rozgrzany silnik: 

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć link

2. jazda na benzynie po mieście rozgrzany silnik: 

3. odpaliłem po 3 godzinach na postoju silnik był zimny lekko go zdusiło ale nie zgasł, błędów jeszcze żadnych nie ma: 

Jednak ci polecani instalatorzy nie są tacy wspaniali. Instalacja źle zestrojona. Do tego rozjazd między bankami. Gdybyś w końcu konkretnie pojeździł na benzynie to można by na 100% stwierdzić czy to tylko wina LPG czy może jeszcze lewego powietrza, chociaż po tym 10-minutowym filmiku z jazdy na LPG można powiedzieć, że na benzynie jest wszystko ok. Jeździłeś na LPG, potem na pb a trzeci filmik był z odpalania po jeździe na LPG?

Tak jechałem do roboty i przerzucil po benzynie na LPG jak mi mechanik naprawi auto i zrobi adaptacje to już od niego jak wyjadę będę jeździł na benzynie i nagram więcej filmów dla porównania.

Tylko adaptacje zrobiły się same po 10 minutowej jeździe na benzynie

Dziś zrobiłem kolejne nagranie tym razem odpalałem po nocy na zimnym silniku temperatura -5 Filmik ma ok 16 min dodałem komentarz kiedy przełączałem na gaz :)

Co do gaziarzy to napisze może do niego i podam linki do filmów jeśli się zna to może mu to coś pomoże gdzie szukać błędu.

A dopisze jeszcze że spr błędy silnika Torque wykrywa dopiero jak zapali się check, podłączyłem opcoma bo widzę ze pali się klucz i błąd sondy P0150-08 już jest.

Masz drugi kolektor ? Z wtryskami ?

Może zamień i ale bez gazu . Zakręć zawór odłącz wtrsyki , Kable zapewne są wpiete koło wtrysków w kolektorze a wtryski mają wtyczke przy silniku i łatwo kolektor zdeontować . jakieś 30 min pracy i możesz założyć czysty kolektor bez ingerencji gazu w instalacje wtrysku . I będziesz miał jasne co jest winne

Kolektor mam oryginalny w którym był zamontowany gaz a zmieniłem na drugi jakieś dwa lata temu bo miał nie równe obroty i szukałem przyczyny, teraz mogę wrócić do poprzedniego ale z gazem bo są ponawiercane dysze, tez myślałem o tym żeby go podmienić, tyle że chwilowo brak czasu, za tydzień mam urlop kilka dni to wtedy najwyżej go podmienie 

Po co zmieniać kolektor? Ja już napisałem co jest problemem. Jeśli ktoś korekty krótkie dochodzą do 25% to nie dziwne że sypie błędem. To że kiepsko odpala też mnie nie dziwi. Zwyczajnie dostaje zbyt mało paliwa przez ujemne korekty.

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć quote

Kolega chyba ma rację po jeździe na benzynie auto odpala bez problemu - gaziaże muszą lepiej wyregulować instalacje, nagrałem filmik z odpalenia i jazdy a pod koniec przerzuciłem na gaz gdzie sam już zauważyłem jak sondy pracują inaczej:

Problem wydaje się być namierzony :) będę wisiał flache koledze "cichy117" pozostaje wyregulować instalację i naprawić cieknące dekle i może będzie coś z tego auta jeszcze

Edytowano przez adasiek231

Nie musi to być kwestia samej regulacji. Możliwe, że np. wtrysk leje albo reduktor puszcza spore ilości gazu podciśnieniem. Tak czy inaczej po korektach widać od razu, że sterownik rzuca nimi jak szmatą. Na benzynie w jedną stronę, na gazie w drugą

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.