Jump to content

W dniu dzisiejszym została dodana do menu forum wyszukiwarka google 

Link google

Pozdrawiam Admin

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

mix02

Vectra c 2.2 problem z odpaleniem po nocy i jak postoi okolo 1h

Recommended Posts

Witam,

mam problem z odpaleniem auta po nocy. Po nocy jeszcze jakoś odpala po dłuższym kręceniu ale jak np. dzisiaj wróciłem z pracy postawiłem auto przed domem i po 2h poszedłem wprowadzić auto do garażu to męczyłem się z odpaleniem. 3 -4 razu musiałem kręcić tak po 10 sekund.

Jak odpaliłem i pochodził trochę i jak zgasiłem to później już odpalał na dotyk.

Dodam, że żadnych błędów nie mam na zegarach. Kluczyk się nie wyświetla, check engine też nie.

Auto Vectra C 2.2. diesel

Proszę o pomoc.

Edited by mix02

Jak świece żarowe ?

Please login or register to see this quote.

Skoro nic się nie świeci na desce to ma dobre świece.

przelewy wymieniałeś?

cześć

Podepnę się pod temat.  ten sam objaw -  po dłuższym (noc) postoju ciezko odpala,  krecic trzeba z 10 sek . 

podejzewam zapowietrzenie ukladu paliwowego. 

Regenerowalem pompe tej zimy  w Magneto w Lodzi. moze jakas nieszczelnosc na przewodach powstala przy zakladaniu? 

Od czego  tu najlepiej zaczac diagnoze ?

Posted (edited)

Miałem podobnie w Zafirze 2.2 DTI, wymieniłem przelewy, wydałem kupę kasy na diagnostykę, a okazało się, że dekiel od filtra paliwa był za mocno dokręcony przez co łapał lewe powietrze😄 Więc pierwsze co to bym na zimnym silniku zalał do pełna filtr ropą delikatnie dokręcił(25NM) i spróbował. Plus oczywiście sprawdzenie szczelności samego filtra.

Edited by pepsi-opc

Witam. To i Ja się podepnę pod ten temat gdyż mam dokładnie ten sam problem z moją VC 2.2 dti. Po nocy ciężko odpala, muszę chwilkę zakręcić tak około 4s a gdy już zapali to z rury wydechowej wydostaje się taka biała bądź szara (ciężko określić) chmurka dymu. Poźniej już zapala na dotyk ale gdy już postoi około godzinki bądź dłużej sytuacja się powtarza. Co może być przyczyną takiego zachowania i od czego ewentualnie zacząć diagnozę. Z góry dzięki wielkie za jaką kolwiek pomoc. Pozdrawiam 

Witam. To i Ja się podepnę pod ten temat gdyż mam dokładnie ten sam problem z moją VC 2.2 dti. Po nocy ciężko odpala, muszę chwilkę zakręcić tak około 4s a gdy już zapali to z rury wydechowej wydostaje się taka biała bądź szara (ciężko określić) chmurka dymu. Poźniej już zapala na dotyk ale gdy już postoi około godzinki bądź dłużej sytuacja się powtarza. Co może być przyczyną takiego zachowania i od czego ewentualnie zacząć diagnozę. Z góry dzięki wielkie za jaką kolwiek pomoc. Pozdrawiam 

Mam podobnie jak kolega wyżej. Czy ktos moglby pomoc w tym temacie ? Mozliwe jest ze to przez swiece pomimo wysokich temperatur na zewnatrz ?