Jump to content

W dniu dzisiejszym została dodana do menu forum wyszukiwarka google 

Link google

Pozdrawiam Admin

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Emil1105

Poźniejsza reakcja na gaz po wymianie pompy cr

Recommended Posts

Witam wszystkich,Sprawa dotyczy VC 1.9 150KM, jako ze w ostatnim czasie zaczela mi przeciekac pompa cr na jednej z sekcji,poza zapachem rozgrzanego paliwa w kabinie nie bylo objawow,nie chcialem bawic sie z uszczelnianiem mojej wiec kupilem uzywke z anglika i jezdzilem jescze jakis czas na tej mojej cieknacej do czasubaz znajde chwile.zeby wymienic swoja. Zabralem sie do tego ostatnio w sobote, wymienilem pompe od razu nowy filtr paliwa , powietrza, podczas wymiany odpielem aku. Po wymianie 3 razy zaplon, zakrecil troche dluzej zapalil bez zadnego problemu, jazda probna wszystko ok, zbiera sie ok, na plus ze silnik na starej pompie po odpaleniu czasem zafalowal kilka razy na obrotach, teraz chodzi.idealnie rowno, i zniknelo lekknie zadymienie przy ostrym depnieciu, az z ciekawosci podloczylem op coma dzisiaj i sprawdzilem korekty i sa duzo lepsze niz na starej pompie , chodz z wtryskami nic nie robilem, najgorszy wtrysk ma teraz 0.4 a na starej do 0.9 dochodzilo i czasem chwilke nierowno pracowal. Ale do sedna, jezdzac kilka dni zauwazylem ze reakcja na gaz nie tyle co jest spozniona, co przez pierwsze kilka mm wcisniecia pedalu gazu wogole nie ma zadnej reakcji. Podczas jazdy poprostu ciut głebiej musz wcisnac gaz w stosunku do tego co bylo wczesniej ( bynajmniej takie odczucie mam). Na jalowych obrotach kiedy wciskam minimalnie gaz obroty sie nie zmieniaja dopiero po przekroczeniu jakiejs granicy zaczynaja rosnac. Wszedlem w bloki pomiarowe w op com, nie wciskajac pedalu gazu jest pozycja , polozenie pedalu gazu w.jalowym polozeniu- aktywne, lekko dodaje gazu , zero rakcji dopiero kiedy ta pozycja nizej dojdzie do 1.19 V wtedy z polozenia jalowego -aktywnego zmienia sie na niekatywne. Dodam ze ta pozycja ponizsza-w zmienia sie od razu po musnieciu pedalu i tak plynnie zwieksza sie do tych 1.19 V ale do tego momentu nie ma reakcji w obrotach ani ta pozycja o polozeniu jalowym sie nie zmienia na nieaktywna , zmienia sie dopiero od tych 1.19V.Juz nie wiem czy jestm przewrazliwiony czy moze tak bylo,nie jest to uciazliwe , ale jednak jak sie jezdzi codziennie autem to jednak wydaje mi sie ze czlowiek jest przyzwyczajony do pewnych rzeczy i nawet minimalne zmiany sa zauwazalne. Ma ktos jakoes pomysly, ewentualnie moze ktos by porownal od jakiej wartosci u niego zmienia sie polozenie w pozycji jalowej na nkeaktywne ?

Wysłane z mojego RNE-L21 przy użyciu Tapatalka

A w ramach pochwalenia , po zmianie pompy mam teraz takie korekty

Please login or register to see this image.

/applications/core/interface/imageproxy/imageproxy.php?img=https://uploads.tapatalk-cdn.com/20181107/9a425b38a75a4c04153dee931c6f53a2.jpg&key=7a9ceecf259a553275a2e4e8efb3f111954e9f88fa8cc41f683b239dfce73c5b" alt="9a425b38a75a4c04153dee931c6f53a2.jpg" data-imageproxy-source="https://uploads.tapatalk-cdn.com/20181107/9a425b38a75a4c04153dee931c6f53a2.jpg">

Wysłane z mojego RNE-L21 przy użyciu Tapatalka