Jump to content

W dniu dzisiejszym została dodana do menu forum wyszukiwarka google 

Link google

Pozdrawiam Admin

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Curtis

Wymiana licznika VC/Signum - Porada, fotostory

Recommended Posts

Jako iż dosyć często zdarza mi się odpowiadać na pytania dotyczące wymiany licznika z różnych powodów, piszę na szybko poradę jak tego najlepiej dokonać.

Jeśli licznik uległ z jakiegoś powodu awarii (wylany wyświetlacz, opadające wskazówki czy uszkodzona elektronika) :

W moim przypadku był uszkodzony wyświetlacz informacyjny :) który grał mi na nerwach a auto ma być igła:

20160203_140957.jpg.c70e451205bb3647e483166c9abe67a0.jpg

20160203_141000.jpg.cff758c53232ffe5d9d4af4f1a67ec68.jpg

i według zapewnień innych NIE wchłonęły się piksele a uszkodzenie postępowało.

Zaopatrzyłem się w jakikolwiek licznik z angola po małym przebiegu za 30 zł z sprawnym wyświetlaczem.

UWAGA: elektronika każdego jest taka sama, benzyna czy diesel - nie ma znaczenia (jedynie automat do automatu) 

Obudowa i tarcze oraz wskazówki zostają moje więc stan wizualny nie ma znaczenia. 

20160206_093308.jpg.ce6eb0d6bca79534232f9f009c2f7117.jpg

Rozbieramy nasz licznik + licznik dawcy 

z swojego zastawiamy obudowę, tarcze + wskazówki a z elektroniki wyciągamy pamięć która znajduje się pod wyświetlaczem przebiegu: 

20160209_140530.jpg.35fda1452946052a689504e385096e0e.jpg

analogicznie z dawcy wyciągamy w/w pamięć i wkładamy na to miejsce swoją :) ELEKTRONIK ogarnie to w 10 min za parę groszy ale trzeba mu palcem pokazać o co chodzi.

Wkładamy elektronikę dawcy z swoją już pamięcią w naszą obudowę, ustawiamy wskazówki i wszystko składamy.

20160211_130424.jpg.0c6506e5b08a81d7aa0a1c970e7a8459.jpg

Starą elektronikę + obudowę z angola w kosz :D 

Zaleta takiej przekładki? NIE MA ŚLADU po korekcji i ustawieniu, a przebieg i wszystko do tej pory pozostaje bez zmian.

20160215_055324.jpg.d2f0b4eefb303f3492e149ece6853fff.jpg

Ja byłem zmuszony z racji awarii wyświetlacza ale robiłem to już kilka razy w paru VC więc osobiście polecam.

Dobra porada.. Ale ja polecam takze zabawe z programatorem.. Wyciagajac wsad ze swojego uszkodzonego licznika i wgranie go w nowego (angola) plastiki swoje i skladamy.. Pamiętajcie takze ze przedlift to przedlift a polift to polift. Wsad z przedlifta nie zadziala w polifcie.

Edited by jarcio_1001

mam pytanie , u mnie problem polega na tym że ten lewy wyswietlacz sie podswietla ale nie widać zadnej ikony , nie widać też rozlania ani zadnych plam na wyswietlaczu ... i tak sobie myślę czy może przejrzeć luty ( punkty lutowań ) może problem polega na tzw, zimnych lutach? 

Please login or register to see this quote.

Czyli podświetlenie działa :) możliwe że nie dostaje informacji z CAN a winna jest wtyczka, czasem lutowanie wejścia pomaga.

Opisywalem ten problem :) zimne luty na procku Epson "na plecach" owego wyświetlacza. :)

Proponuję "pomacac" w tamtej okolicy i wszystko się wyjaśni 😉

Edited by tomascor

Posted (edited)

Czy jeśli wsadzę elektronikę z anglika do wersji europejskiej zadziała ma to jakieś znaczenie.

Czy jest ważny rocznik jaki kupie mam 2007 przed po lift.

Czy licznik się loguje.

Edited by MENTNY

Angiliki często są biedne i brakuje kontrolek. Trzeba sprawdzić czy nie brakuje diód led z kontroleki i ewentualnie przelutować je razem z rezystorkami.
Oczywiście trzeba zmodyfikować wsad lub po prostu przelutować swój eeprom, żeby był przebieg, jednostka i skala zachowana dla eu.
W modelach z nowszym softem da się włączyć opc scan jeżeli Cię to interesuje. W modelach przed połową 2007r zazwyczaj się nie da.
Licznik się loguje i programuje, ale jak nie zalogujesz, to też będzie działał, tylko błędy będą. Jeżeli przelutujesz eeprom, to nie musisz nic logować i programować.

Czyli potrzebny mi car pass od auta którego on jest wzięty bo go zalogować da rade techem 2 eeprom czyli tom małą pamięć z pod malutkiego monitora tą gdzie są zliczane km.

Tak to jest eeprom. Żeby wylogować potrzeba car pass, albo pamięć trzeba do programatora podłączyć i na stole to zrobić. Skontaktuj się z

Please login or register to see this link.

, on Ci takie coś od strzała zrobi.

Nie ma mnie w kraju za pomocą digiprog poradzę z tym pinem ,czyli w tym eeprom mieści się  pin kilometry i te wszystkie konfiguracje..

Jeżeli obsługuje pamięci 93c66, to poradzisz sobie. Tak w eeprom jest zapisana cała konfiguracja licznika.

Dobrze zrozumiałem wezmę pierwszego lepszego anglika prze lutuje pamięć i już wtedy wsadu nie muszę zmieniać i prze lutuje tam parę diód i rezystorów i będzie git.

Tak.

Posted (edited)

Jednak mój eeprom także zmarł sprawdzałem wczoraj czy czymś takim poradzi sobie z tym pinem licznika nowego czy trzeba coś droższego.

Programator USB CH341A pamięci SPI Flash i EEPROM

Jak coś innego to proszę o poradę co proszę mi coś doradzić w miarę funkcjonalnego nie koniecznie musi być tanie .

Edited by MENTNY

Carprog jest dobrym programatorem do viki