Jump to content

W dniu dzisiejszym została dodana do menu forum wyszukiwarka google 

Link google

Pozdrawiam Admin

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

RODI86

vectra c wymiana radia cdr 2005 na chińskie problem

Recommended Posts

Witam od jakiegoś czasu borykam się z problemem wymiany radia w mojej vectrze c 2002r przedlift z fabrycznym radiem cdr 2005 kierownica z przyciskami.

Zakupiłem sobie radio Erisin es3773p dedykowane do tego modelu z interfejsem canbus wszystko ładnie pięknie oprócz tego,że nie działa sterowanie z kierownicy i brak komunikacji z wyświetlaczem a według opisu miało wszystko śmigać.

Mam już wielki mętlik czytając różne informacje na googlach sam zgłupiałem czy mi ten canbus potrzebny i jak to w końcu zrobić czy ktoś borykał się z tym problemem i wie jak to zrobić?.

Czy jest jakiś sposób na podłączenie tego żeby to wszystko działało jak na fabrycznym może trzeba kleme zdjąć czytałem ,że trzeba podłączyć kabel swc ale z czym nie wiem nie mam kabla sys+5v i już nie wiem co robię źle?

Please login or register to see this attachment.

Po 1. Odlacz can decoder bo w przedlifcie nie potrzeba. Po 2. Zlacz wtyczke acc i ilu (czerwony i pomaranczowy) k1 podlacz z swc w kostce instalacji. I na 5 pin kostki instalacji podlacz niebieski przewod z radia ktory ma napięcie 12v..

Edited by jarcio_1001

Kolega mi wytłumaczy dokładnie bo nie rozumiem po co mam złączyć czerwony z pomsarańczowym?.Po drugie piąty pin kostki o który chodzi dokładnie bo według schematu to sterowanie anteną?.O swc nie pytam bo czaje,że KEY1 mam z nim połączyć.

Zaczne od pinu 5 (sterowanie antena)... Musisz dac tam napięcie by cim wiedzial ze jest radio, inaczej sterowanie przyciskami nie bedzie dzialac... Przewod brązowy k1 laczysz z swc wiadomo do sterowania. A acc i ill ( czerwony i pomaranczowy) łączysz od radia do kostki instalacji pomijając can bus decoder, który w przedlifcie jest nie potrzebny.

Wielkie podziękowania jarcio_1001 działa wszystko jak należy jedyne co obolewam to,że radio na dłuższe przytrzymanie przycisków trochę głupieje ale to już bajka jeszcze raz wielkie dzięki pozdrawiam.

Temat do zamknięcia.

Edited by RODI86

Please login or register to see this quote.

Kolego znalazłem ten temat i mam ten sam problem,widzę że masz podobny canbus,za cholerę tez nie wiem jak zrobić żeby było sterowanie kompa,

A czy jak podłączyłes  i sterowanie działa,to możesz z kierownicy sterowac komunikatami z kompa pokładowego i samym kompem.?

Przed zmianą radia miałem ncdc2015 

Przy chinskim radiu musisz miec bursztynowy wyswietlacz i manetke dla przedlifta.. Inaczej nie bedziesz miec komputera pokkadowego..

Tak myslalem kolego,w przypadku mojego radia za dużo kombinacji(znana wyświetlacza ,podejrzewam że com i manetka) to zostanę przy opcji ręcznej obsługi tego radia,dostęp do komputera uwazam  za ważniejszy mimo wszystko

Dzięki i pozdrawiam

Zadam najpierw pytanie.. Na czym ci w aucie najbardziej zalezy? Radio muzyka navi czy tylko by cos gralo?

Dobrze mieć stacje multimedialna gdzie można użyć map,posłuchać muzyki,ale wkurzało by mnie gdyby mi wyskakiwały komunikaty na kompie i nie mógłbym ich zatwierdzić przyciskiem ok,np śliska nawierzchnia,czy malo płynu w spryskiwaczach,bo taki komunikat na blacie i już nie widzisz nic na kompie.takze wolę mieć dostęp do BC,a radio chińskie sterować łapą

Edited by arkadi19792501

Zmiana wyswietlacza i manetki nie jest wcale trudna...

No nie jest trudna,ale jakieś koszty są.,ale cim też się wymienia tak,czy cim zostaje bez zmian?

Jak podłącze wg tego opisu co podałeś.i wyrzucę canbus,to wszystko będzie latać,znaczy sterowanie kierownicy?(z tym że jak dobrze pamiętam,mam dwa kable( key1 i key2) które wychodzą z chińskiego radia.

Radio ncdc 2015 czyli nie wymieniasz cimu ani nic z tych rzeczy... Can bus decoder jest tylko i wylacznie do poliftow... Key 1 podlaczasz z swc i ant z radia wpinasz w pin nr 5.. I wysqiwtlacz gid przedlift i manetka i masz bc sterowane manetka..

Edited by jarcio_1001

Dzięki kolego,zobaczę jak cenowo te wyświetlacze i manetki wyglądają i się zabiorę za to u siebie.bo teraz mam druciarsko zrobione,tzn żeby mieć sterowanie kompa,musiałem zostawić radio.dlatego przeciąłem kostkę ISO i część kostki która jest odpowiedzialna za sterowanie radiem podpiąłem pod mcdc2015.a radio schowane mam w schowku😂😂😂

Dzięki👍👍

Edited by arkadi19792501

A wyświetlacza gid muszę szukać wylogowanie go,czy nie?

Gid w przedlifcie nie był logowany.. 

Manetka

Please login or register to see this link.

Wyswietlacz

Please login or register to see this link.

Dzięki za linki kolego.

Czyli przekladam wyświetlacz ,dokladam manetkę i wszystko lata?

Czy trzeba coś jeszcze w opcomie,aktywować?

Pewnie trzeba zmienić index wyświetlacza opcome

Tak podpiac opcoma i w cim ustawic aktywnosc manetki.. To juz najmniejszy problem..

Ok ,sporo jest tych wyświetlaczy na alle,tylko skąd wiedzieć który gid,bo zazwyczaj są jakieś nr ,a opisach nie ma jaki to jest.

Dzięki

Szukaj takiego wyswietlacza: 13132282EQ

Ok jeszcze raz dzięki kolego,

Witam. podłączyłem sterowanie z kiery jak u kolegi i u mnie nie działa. moje orginalne radio to ncdc 2015, czyżby cos rozniło sie podłaczenie ? viki rok 2003 r.

K1 podlacz z pin nr 2 i na pin nr 5 daj napiecie 12v.

Witam kolego.

Zamontowałem gid z oznaczeniami jak pisałeś oraz manetkę, wszystko aktywowane i dziala,.jest tylko jeden problem wyświetlacza w dolnej części nie pokazuje wartości dla klimatronka.nie widzę na jaka temperature jeste ustawiona,ani na jakim biegu wentylatory chodzą,.czyżby powinienem mieć inny gid z innymi oznaczeniami,jeśli tak to z jakimi,bo ten mogę jeszcze oddać? 

Spróbuj tak