Skocz do zawartości

Witamy na Vectra Klub Polska

Guest Image

Witamy na Vectra Klub Polska, podobnie jak na większości społeczności internetowych, musisz się zarejestrować aby uczestniczyć w naszym wspólnym życiu ale nie martw się jest to bardzo prosty proces, który wymaga minimum informacji, aby zostać zarejestrowanym.

Zakładając konto na Vectra Klub Polska, możesz uzyskać następujące przywileje:

• Zakładać nowe tematy i pisać odpowiedzi w innych
  • Subskrybować tematy i fora, aby uzyskać powiadomienia
  • Uzyskać własną stronę profilu i poznawać nowych przyjaciół
  • Wysyłać prywatne wiadomości do innych użytkowników.

thcleniu

Kupiłem Zygmunta 3.0 - w czym pogrzebać w pierwszej kolejności.

Polecane posty

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć quote

Splyw skroplin jest przy scianie grodziowej.

Nie wiem czemu wczesniej tego nie dostrzegłem. Delikatnie mowiąc miejsce to nie jest rewelacyjne bo cala woda kapie na czesci metalowe które później strasznie rdzewieją. Macie jakies patenty na polepszenie fabryki? Ja w 2.2dti zastosowałem gumową rurkę...ale tam jest o wiele wiecej wolnego miejsca. W 3.0 nie mam jak tam ręki włożyć...

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć image

/applications/core/interface/imageproxy/imageproxy.php?img=https://uploads.tapatalk-cdn.com/20181121/d4881ff6832c9832ed1ea3a0230513a2.jpg&key=8b9cc129cf01320e7a9e61ed36e63a4f7bf24eb0ee4dc4620300a9bb5021dfc9" alt="d4881ff6832c9832ed1ea3a0230513a2.jpg" data-imageproxy-source="https://uploads.tapatalk-cdn.com/20181121/d4881ff6832c9832ed1ea3a0230513a2.jpg">

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka

Jezeli martwisz sie skroplinami z klimy to musialbys jeszcze poprzedluzac splywy z podszybia.Tam tez mase wody sie przelewa i kapie na czesci metalowe.Ogolnie idac Twoim tokiem myslenia to trzeba by bylo odizolowac cale podwozie od warunkow na drodze.W ziemie przez podwozie przetaczaja sie setki litrow  wody z sola.Po to czesci metalowe maja powloki zabezpieczajace aby za szybko nie zardzewialy.W VC klopotu zbytniego z rdza nie ma wiec nie ma co sie martwic.

Od skroplin z klimy auto nie koroduje. Głównie rdzę powoduje sól na drogach oraz to co leci z deszczem z powietrza.

Tak samo jak tylna klapa w signum nie koroduje od wody

/uploads/emoticons/default_wink.png" alt=";)"> ...
Ja tylko zauważyłem ze w miejscu gdzie splywaja skropliny ...nie jest za ciekawie.
Pierwsze zdjecie z 2.2 2003r a drugie z 3.0 2006r.
Jeszcze nie widziałem signuma bez zardzewialych sanek i nie mówię ze to tylko przez skropliny. Ja u siebie popsikalem inhibitorem a później podkładem epoksydowym. Wole to niz rdze.

/applications/core/interface/imageproxy/imageproxy.php?img=https://uploads.tapatalk-cdn.com/20181122/fd37be98256ab6879954ec43cee2fd76.jpg&key=213517bcf831d672b6b9a5cc0eb1fd85f6524a2b08ba84a2963a3054cc0d9570" alt="fd37be98256ab6879954ec43cee2fd76.jpg" data-imageproxy-source="https://uploads.tapatalk-cdn.com/20181122/fd37be98256ab6879954ec43cee2fd76.jpg">

/applications/core/interface/imageproxy/imageproxy.php?img=https://uploads.tapatalk-cdn.com/20181122/db271914f9723c06f624d24d9d65cb7e.jpg&key=818f657aef783672eaee5fad5f34c41841c951d3402fff775b09938e0a865909" alt="db271914f9723c06f624d24d9d65cb7e.jpg" data-imageproxy-source="https://uploads.tapatalk-cdn.com/20181122/db271914f9723c06f624d24d9d65cb7e.jpg">

No właśnie...slowo klucz "za szybko".
Jestem zdania ze kropla drąży skałę a gdy juz sie zacznie korozja to szybko postępuje. Duzego problemu z korozja nie ma...ale idealnie tez nie jest.

Tak jak napisałem. Powietrze u nas najlepsze nie jest i opad z powietrza z deszczem sobie płynie i robi swoje. Przy glinkowaniu i woskowaniu fajnie widać co jest na dachu i masce. Co do zatrzymania rudej polecam Valvoline Tectyl ML i Bodysafe. Pierwszy do profili zamkniętych i opcjonalnie jako podkład na rdzę, drugi jako zabezpieczenie.

Czy mozna odczytać stopień napełnienia filtra dpf na tym sterowniku? W opcomie chyba sie nie da...prawda?

W opcomie się da odczytać.

Dla 1.9 może i się da...ale czy na pewno dla 3.0 też?

jakos nie moge znalezc...

Miales rację....wszystko jest jak na tacy.
Popełniłem błąd bo wybieralem moj rocznik 2005 a tam nie bylo z30. Wybieralem wiec y30 i tam nie było za wiele. Dzisiaj wpadlem na to aby zobaczyc co kryje sie pod 2006r...a tam moj z30

/uploads/emoticons/default_smile.png" alt=":)">
Dzięki

Nie wiem gdzie pisac o swoim problemie ...wiec napisze w swoim temacie. Temat brzmi: stukniecie podczas przyspieszania i stukniecie po odopuszczeniu pedału gazu. No właśnie...ciezko mi to opisać bez zbednego rozpisywania się wiec postaram sie nie rozpisywać bo tylko namieszam. Ja to kojarze tak ze kreci sie jakiś wałek napedzajacy i laczy sie z jakims wałkiem neutralnym. Przy przekazaniu mocy ten wałek napedzajacy uderza w ten neutralny a przy odpuszczeniu pedalu gazu walek napedzajacy zwalnia a walek neutralny ma juz swoj ped i uderza w napedzajacy tak jakby od tyłu (zakaldajac ze stykaja się tylko w jednym punkcie). Cholera mogłem nie pic przed pisaniem

/uploads/emoticons/default_wink.png" alt=";)">
Mi to wyglada na na przegub napędowy...ale moze to tez cos w skrzyni...no sam juz nie wiem i potrzebuje rady bardziej doświadczonych.
Dziękuję

Do sprawdzenia przeguby półosi ;) 

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.