Jump to content

W dniu dzisiejszym została dodana do menu forum wyszukiwarka google 

Link google

Pozdrawiam Admin

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Rysiek88

Katalizator z20net

Recommended Posts

Cześć. 

Przymierzam się do wymiany katalizatora w z20net, bo od jakiegoś czasu mam błąd o ograniczonym przypływie w kat. Kasowanie błędu nic nie daje.

Gdzie można namierzyć taki kat? 1000zł to trochę sporo...

Może macie używkę?

No chyba że jest inna opcja naprawy?

Please login or register to see this quote.

Wywal kata dezaktywuj 2 sondę i po temacie 👍

tak jak kolega napisał wyżej , kata wywal zostaw samą puszkę jak będzie błąd to emulator wkręć do drugiej sondy i będzie po problemie.

Taa i ciekawe co będzie jak ktoś nadgorliwy sprawdzi spaliny lub będzie to egzekwowane na przeglądach. Albo choćby policja to sprawdzi.

Zrobisz jak uważasz. Chcesz aby kat był to pomyśl o Magnaflow. Nie są drogie a raczej swoje zadanie spełniają. Jak nie to wywal i jeździj bez. Używka to nie wiadomo co trafisz.

prostym sposobem jest dolozenie kata juz pod autem 

Magnaflow to producent, tak?

Możesz napisać coś więcej? Stary kat który jest u góry muszę zdemontować? Jaki kat zastosować pod autem? Co wtedy z sondami? Nie będą wariować?

Tak dokładnie.

Na allegro jest sporo iniwersalnych katów, Walker itd. Pytanie czy będzie taki sam przepływ...?

Jak będzie inny to przecież błąd dalej będzie. 

Pytanie do kolegów polecajaących usunięcie kata. Pierwsza sonda jest wkręcana w kata czy przed nim?

W jego miejsce rura czy strumienica?

Witam.dołączę sie....

Ost zrobiłem regenerację swojego kata w vc 2.2 147 2003...

Miałem niedroznosc i co za tym idzie

Brak mocy,falowaly obroty, świeciło sie check

Wykrecilem go wraz z kolektorem wyplukalem go myjka cisnieniowa gorąca woda....nastepnie zalałem go środkiem do czyszczenia sadzy kominków ,zostawiłem na cala noc.

Kolejnego dnia wyplukalem  cały syf myjka  ,wysuszylem i zamontowanym go na miejsce wraz z wymiana uszczelek.

Efekt?

Brak wczesniejszych objawów ,błąd zostal skasowany zrobiłem po tym zabiegu ok 30 tys i nic sie nie dzieje

Koszt 60 zł + mój czas ok 2 dni

Pozdrawiam

Bardzo cenna informacja. Też jestem zdania, że tam gdzie można i jest szansa czasami wystarczy poświęcić trochę swojego czasu i niskim nakładem kasy coś zrobić🍻 😎

Edited by zbiku01

Kolego 

Please login or register to see this link.

ja u siebie usuwałem katalizatory w z32se.

Wstępny katalizator (ten mały pomiędzy sondami) został ze środka wydłubany a katalizator główny został całkowicie usunięty (i odsprzedany na złomie za 450 zł) i w zamian za niego wsadzono tłumik (przelotowy) który z zewnątrz wygląda identycznie jak katalizator i nawet ma takie same numery nabijane jak katalizator (wtedy przy przeglądzie nic nie widać z zewnątrz że coś usunięte) a odnośnie sond to wkręciłem emulatory w drugą sondę (diagnostyczną) i jest ok. żadnych błędów.

A jeśli chodzi o badanie jakości spalin na przeglądzie to ja miałem takie szczęście że zaraz po wyrwaniu katów miałem przegląd i badał jakość spalin ale nic nie powiedział także chyba wszystko było ok. ☺️

Także jest rozwiązanie takie jak napisałem lub jak kolega 

Please login or register to see this link.

też fajnie to rozwiązał aczkolwiek ja nie chciałem czekać aż mi się znów kat zatka.

Policja to w 50% sama jeździ starymi złomami, które nie powinny przejść żadnego przeglądu