Jump to content

W dniu dzisiejszym został odblokowany i oddany z powrotem do użytku garaż dla klubowiczów VKP

Znajdziecie go w menu pod nazwą Garaż lub pod linkiem:

https://forum.vectraklub.pl/garage/

Pozdrawiam Admin

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Rysiek88

Z20net przeguby wewnętrzne

Recommended Posts

Dajcie znać czy przegub wewnętrzny lewy i prawy są takie same w VC z20net.

Z góry dzięki za info. 

Jak ostatnio wymieniałem u siebie, to przykładałem półosie do siebie i wyglądały tak samo, ale czy jakiś różnic, których nie zauważyłem nie ma, to nie wiem.
Wiedz jednak, że najlepszą obecnie opcją jest zakup kompletnych używanych półosi z 3.0, 2.8, lub z saaba 9-3 1.9 biturbo. Są dużo masywniejsze, trwalsze od ori do 2.0.
Ważne, żeby były z manualnej skrzyni 6 biegowej f40.

Czy mogę wymienić na razie jedną półoś na tą z 3.0, a z drugiej strony może zostać z 2.0?

Nie wiem czy można dać dwie różne półosie z dwóch stron. Nawet mi to do głowy nie przyszło, żeby tak próbować. Może się tak da.

Tak, 3.0 to diesel, tak samo jak 1.9 biturbo. Ahh i półosie jeszcze mogą być z saaba 9-3 2.0t 210km, tam też są mocniejsze.

Odświeżę temat.

Musze wymienić prawy przegub wewnętrzny. Szperając po necie nigdzie nie widziałem całej używanej pół osi w dobry stanie i w miarę w dobrej cenie.
Czy są jakieś zamienniki które mają dobra opinię, lub ktoś ma i dobrze się sprawuje ???

To szukaj pół osi lewej i prawej z mocniejszych wersji. Z 3.0, z 2.8, z saaba 2.0t 210km, z saaba 1.9 biturbo. Takie znajdziesz i są trudno do zajechania na podniesionej mocy, a w serii, to masz może i dożywotnio.

A może któryś z kolegów wie czy przeguby zewnętrzne są takie same? Vc 1.9 150km. Mam prawy przegub nowizne. Ale wymieniłem prawa półoś kompletna. I teraz słyszę że lewy przegub mi puka i trzęsie buda przy skręcaniu do 30 km/h. 

Z góry dziękuję 🤪

Za 300zl kupisz z mocniejszej wersji jak wyżej pisano - wymiana na inne (tej samej „wytrzymałości”) nie ma do końca sensu bo i tak płacisz ;) a tak masz mocniejsze i z głowy ;) zamienniki są jakie są wiec w tym wypadku lepsze mocne używane niż słabe nowe ;)

Czyli pół osie od 2.8 naprawdę są takie trwałe ?? Dośc sporo jeżdzę z czego długie trasy, boję się wsadzić jakiś chinśki przegub za 115zł który bóg jeden wie kiedy nagle strzeli :(
Jak pisałem mam Z20NET skrzynia manualna, czyli pół osie z 2,8 (chyba Z28net) będą w pełni pasowały ? żadnego przerabiania czy problemów ? najzwyklejszy zabieg wyjmuje stare, montuje nowe ?? :)

Please login or register to see this quote.

Yeep, plug and play. Pasuje wszystko prócz mocowania podpory(prawy długi cały) , chyba że wymieniasz tylko same półosie bez przedłużki(prawy) Podstawa to skrzynia F40,z takiej mają być półosie. Oryginały z z20net są jak zapałki przy tych z z28net, lub 3.0 CDTI, lub saaba 1.9 biturbo(180km)