Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Sign in to follow this  
Dario7

VB 2.0 - wątpliwości

Recommended Posts

Cześć hej. 

Przeszukalem forum i internety i wiele wskazuje na to, ze to nie jest silnik 2.0 - ale mogłem cos pominac. Musze kupić dawce dla swojej Vectry i ja mam silnik 2.0 16v, a auto z rocznika 1999. Pytanie - czy ten silnik co jest w załączniku to 1.8 czy 2.0?

Czy w ogole podejdzie? Mam automatyczną skrzynie biegów i jestem zdesperowany, bo utopilem juz w tym roku tyle pieniędzy w auta, ze az wstyd

Please login or register to see this attachment.

Please login or register to see this quote.

To jest 1.8

2.0 X20XEV tak wygląda  ( prawie identyczny z X18XE): 

Please login or register to see this image.

/applications/core/interface/imageproxy/imageproxy.php?img=https://i.ytimg.com/vi/LNjxQYSypYo/maxresdefault.jpg&key=a43ce4111c04f97558d665e9c22a1ea22644a53fe62f05e52c23447c06787de5" width="1024" data-imageproxy-source="https://i.ytimg.com/vi/LNjxQYSypYo/maxresdefault.jpg" />

Edited by Cretux

Identyczny? Czyli podejdzie jako zamiana z 2.0 w automacie? Inflantylnie pytanie ale no sraczke mam pomalu, bo do roboty nie mam czym jezdzic a jutro muszę przywiezc jakiegos dawce. 

Bardzo dziekuje za szybka reakcje :)

Identyczny w sensie jakbyś dalej szukał 2.0, to raczej skrzynia powinna pasować z 1.8 X18XE.

Te Twoje zdjęcie powyżej, to silnik X18XE1. A tam to już nie wiem jak z przypasowaniem.

Wielkie dzięki. Czyli w sumie jestem w pupie.  A jakby to przełożyć ze skrzynią? Kombinuje, to jest jedyna sztuka która jest po drodze i jest za 200 ojro, z dwoma kompletami kół i zawieszenie u mnie tez sie prosi o wymianę. Mam gaz w sumie i dlatego tak walcze. 

Miałby ktos jakies pomysły? Ja przeprasz, ze nowy jestem i tyłek  zawracam i wymagam nie wiadomo czego, ale desperacja krzyczy ze mnie. 

Edited by Dario7

Co do wymiany silnika, to nie podpowiem. A dobra tamta sztuka jest ? Zamiast walczyć z silnikiem, może lepiej do tamtej LPG wrzucić. Nie bardzo masz kolego pojęcie i czy jest sens bawić się w przekładki silników w 20 letnim aucie ? Koszty będą większe jak to warte.

Nie kupie jezdzacego auta za 3k. Po dwóch miesiącach się moze okazać, ze kolejna dwojke trzeba wyrzucic na naprawę. Chciałbym to auto zrobić i odkładać na jakies sensowne auto za sensowne pieniądze. Pojęcie pojęciem - chętnie sie czegoś dowiem i w przyszłości pewnie wykorzystam a co do błędów, no popełniam ich teraz duzo, ale ślepo wierze, ze w przyszłości pozwoli mi to ich uniknąć.

Blachę mam w spoko stanie w tej swojej VB i wygodnie mi sie tym automatem jezdzi a robię około 3-4kkm miesięcznie  

Taka sama pewność jak do dawcy. Też nie wiesz czy po dwóch m-cach nie padnie.  Wracając do tematu. O przerzucenie silnika zapytaj kolegi

Please login or register to see this link.

Od strony technicznej sensowniej Ci wytłumaczy.

Wiem, ze nadużywam Twojej gościnności, ale czy z omegi b jestem w stanie cos więcej  wyjąć niz silnik do Vectry b? Np zawieszenie, hamulce, wspomaganie itp? Nie moge znaleźć kompatybilności w necie stad Pomysl, żeby wesprzeć sie doświadczeniem innych 

Silnik wyciągniesz. Wspomaganie też. Ale zawieszenie czy hamulce ?:mysli: Omega auto cięższe, z napędem na tył. Trochę inna konstrukcja. Może tarcze pasują, bo ten sam rozstaw śrub. Trudno mi odpowiedzieć, bo nigdy nie robiłem takich kombinacji ;) Jest sporo części wspólnych ale to raczej osprzęt silnika i elektryka.

Przy przekładce słupka silnika z Omegi do VB nie będzie pasować miska olejowa smok w misce oraz łapa silnika przy rozrządzie bodajże..

Z tego co sie orientowałem, to bez problemu przeloze to ze starego silnika Vectry, czy zle sie orientowałem? 

Przełożysz słupek tylko w/w elementy nie będą pasowały - smok w misce trzeba przełożyć z silnika który był w VB i ponoć łapa od strony rozrządu: