Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Sign in to follow this  
blueviki23

problem z wyswietlaczem

Recommended Posts

Witam. mam taki problem z wyswietlaczem, mianowicie nie  wyswietla Daty, po wlaczeniu swiatel kompletnie gasnie. Nie podwietla sie tylko swieci godzina. Wymienilem 2 zarowki bo byly spalone ale zauwazylem jak podlaczalem kostke do licznika po wymianie to te 2 zarowki zapalaja sie na sekunde i gasna i tak za kazdym razem z podpieciem kostki. tą godzine i tak tylko widac jak jest ciemno bo te podswietlenie dziala tak  jak juz mowilem.  Radio mam nie orginalne i tak juz kupilem. mysle ze to cos ma wspolnego z tym. tylko nie wiem czemu brak daty, podswietlenia i gasnieciem calego wsywietlacza pod przekreceniu pokretla swiatel nawet na 1 pozycje. Podwietlenie ustawione na maks. W czym moze tkwic problem, za co sie brac > 

Please login or register to see this quote.

Przy zamontowaniu innego radia, to nie ma nr stacji radia czy RDS. Data, godz, temp powinna być. Chyba, że ktoś podłączył inaczej.

no mam maksymalnie ustawione, pisalem..dzis rozebralem w celu zrobienia "zimnych" lutow ale bez efektu..zastanwia mnie czemu przy podlaczeniu kostki te 2 zarowki od podswietlenia zaswieca sie na sekunde i gasna..tak za kazdym razem z podlaczeniu kostki..Poza tym probowalem jakies kabelki odlaczac czy cos przy wyswietlaczu ale bez skutku.

Mi się kojarzy z forum temat o jakimś tranzystorze. Jak dobrze pamiętam, jak padnie, będzie taki efekt. Przegrzeb starsze tematy. Powinieneś coś znaleźć

Ciekawe czy nie taśma :mysli:Ale tylko gdybam

a to ze daty nie wysweitla ? zdaje mi sie ze to bedzie jakas jedna rzecz zwiazana z tymi objawami.Tasma raczej do daty mi nie pasuje tylko te radio niefabryczne...Podobno odlacza sie jakis kabel (moze ktos w temacie..) mi juz rece opadaja..teraz widac tylko godzine po wlaczeniu zapolonu..wlaczenie powoduje automatyczne gasniecie..resetowala sie tez godzina ale podmienilem kable w radiu i git..nie moge nawet wychaczyc jakiegos licznika na podmianke nawet na szrocie nie ma w okolicy..najgorszsse ze juz tak kupilem i nie wiem jak szukac przyczyny..od standardow czy ktos cos porobil..

Przy takiej ilości połączeń taśmy jest możliwość, że coś niedokładnie łączy

Kabel czarno czerwony przy wyświetlaczu (Nie wiem czy dobrze pamiętam) trzeba odciąć i będzie data. Co wymieniłeś? Tranzystor?