Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

finalcell

Łozysko SKF umarło po 1kkm?

Recommended Posts

Podniosłem dzisiaj auto patrze koło przednie ma luzy i to duże... a wymieniałem tam w maju łożysko zamontowałem SKFa. Montaż przebiegł chyba normalnie (robiłem to pierwszy raz). Łożysko wprasowane do oporu, potem pierścień segera i piasta. 

I tu pytanie czy można na przykład za słabo wprasować piastę i to spowoduje luz po jakimś czasie, ale piastę trzyma nakrętka na pół osi więc raczej nie powinna się ruszyć (dokręcona mocno bardzo). Nic nie tłuczone młotkiem wszystko prasą. 
Mocno zastanawiam się czy trafiłem na felerną sztukę, czy ja popełniłem błąd. 

Piasta ściąga się nakrętką, więc i tak dojdzie do końca. Jeśli wszystko było dobrze wyczyszczone to zostają jeszcze 2 rzeczy. Kiepsko zabezpieczona nakrętka i wyrobiona piasta

Dzięki, w weekend zrzucę hamulec i zobaczę co zostanie w rękach. 

Dość dziwna sprawa. Udało Ci się zdiagnozować przyczynę? Ja u siebie wrzucałem łożyska KRAFT takie jak tutaj 

Please login or register to see this link.

i zrobiłem już na nich ponad 30kkm i jestem zadowolony, nie ma żadnych problemów, wszystko pracuje jak należy. Daj znać czy ogarnąłeś temat i jak zakończyła się ta sprawa.