Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Elbarthez

Alternatywa dla zacisków 314/345

Recommended Posts

W temacie zmiany zacisków na 314 i 345 powiedziane zostało już chyba wszystko co było możliwe :)

Może teraz osoby które ujeżdżają zaciski z innych marek podzielą się swoimi doświadczeniami na temat jeszcze lepszego hamowania naszych rydwanów :)

Widziałem z tematach o konkretnych samochodach ciekawe pomysły na zaciski 4-ro tłoczkowe, sam bym się chętnie pochylił na tematem ale po co wyważać otwarte drzwi ;)

A więc koledzy którzy wyszliście poza schemat podzielcie się swoimi zestawami i przybliżonymi kosztami modyfikacji, wiadomo trzeba dorobić jarzma.

Jak wygląda sprawa tarcz, zakładam, że wszystko obraca się wokół rozstawu śrub 5x110? Jak spraw z felunkiem, jakie jest minimum dla zacisków 4-ro tłoczkowych?

Brembo można z alfy 166, ale one są mocowane z boku i adapter za solidny nie jest pod nie. Za to same zaciski są tanie. Wtedy montuje się je z tarczą 314.

Zestaw lepszy to zaciski z alfy 159, Megane i jeszcze w kilku innych markach są. Montowane promieniowo. To są zaciski pod tarcze 330. Z alfy tarcza pasuje bez przeróbek do nas. Trzeba też inne przewody. Jedyne z czym klopot, to miejsce w feldze. Ja mam speedline 18 i bez dystansu nie wchodzą. Z dystansem 5mm jest między ramieniem felgi, a zaciskiem z 3mm miejsca. Na 17 felgi mi weszły z dystansem 16mm, ale wtedy śruba mocująca zacisk była od obręczy z 2mm.

Co do samych adapterów, to nie wiem jaki koszt i kto robi, bo kupiłem gotowy zestaw. Tarcze i klocki Textar w takiej cenie jak do 314. Zaciski jak tam się uda kupić. Wiadomo, że że względu na 4 tłoczki regeneracja zacisku jest droższa.

Czyli zaciski np.: takie

Please login or register to see this link.

do tego adaptery, przewody i jazda ? :)

Pompa hamulcowa, pompa ABS nie klęka przy takich zaciskach?

Nie wiem z jakich zacisków się przesiadałeś ale jakie masz odczucia po zmianie? Ja mam teraz 345 i zbliża się wymiana tarcz i może być to okazja do grubszego moda ;)

Takie zaciski. Tylne oczywiści nie potrzebne :D

Pompy mam ori i wszystko działa.

Miałem 314 wcześniej. Tu nie chodzi już o samą siłę hamowania, ale o to jak czuć hamulec pod nogą. Łapie wyżej i bardziej płynnie. Trzeba się trochę przyzwyczaić, ale ja bym nie chciał teraz wrócić do seryjnych hamulców, nawet z jakimś wyczynowym klockiem i tarczą z górnej póły.

Te 17" to z jakim ET masz/miałeś?