Jump to content

W dniu dzisiejszym została dodana do menu forum wyszukiwarka google 

Link google

Pozdrawiam Admin

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

mpendzik

Ksenony nisko świecą

Recommended Posts

Witam serdecznie - wydaje mi się, że ksenony w moim aucie za nisko świecą. Po odpaleniu podnoszą się i opadają - czyli tak jak zawsze. Żadna kontrolka na desce się nie świeci i opcom nie pokazuje błędów.

Zauważyłem taką zmianę, po tym jak wczoraj miałem wymienione 4 sprężyny oraz jedną końcówkę drążka i jeden łącznik stabilizatora. Czy możliwe, że wymiana sprężyn, po której auto troszkę wyżej stoi spowodowała taką zmianę ??

Normalnie lampy świecą pod sam samochód i nic nie widać. Czy mogę sam coś zrobić, czy zostaje tylko serwis ?

Pozdrawiam serdecznie.

Czesc

Podjedz na stacje diagnostyczną i zobacz czy sa prawidłowo ustawione , koszt jakies 10 zł 

Please login or register to see this quote.

no to mamy przyczynę, "specjaliści" najprawdopodobniej uszkodzili tylny czujniki poziomowania lub najzwyczajniej zle został ponownie zmontowany (dlatego nie ma błędów) o ile o nim pamiętali :D przedniego nie trzeba ruszać do wymiany w/w.

Dzięki wielkie.

W takim razie dziś pędze do serwisu i niech poprawią, bo nie da się nocą jeździć.

Pozdrawiam

Witam ponownie.

Okazało się, że wszystko okej z czujnikami. Mechanik powiedział, że po wymianie sprężyn ( z tych sportowych na zwykłe) auto wyżej stoi i trzeba było wyregulować lampy ręcznie.

Teraz wygląda na to, że jest okej. Pozdrawiam

Można też op-comem ustalić nowy punk 0 czujnika :) 

Witam ponownie.

Powracam do tematu, bo jednak słabo te lampy swiecą.  Jak poznać czy autopoziomowanie działa prawidłowo?

W sumie tylko po uruchomieniu auta widać, że światła idą na dół i później wstają, a na końcu błyskają jakby długie... Podczas jazdy nie widzę żeby zmieniały położenie. 

Opcom nie pokazuje żadnych błędów. Może trzeba wykonać kalibracje?

Czy opcom da radę to zrobić w polifcie ze zwykłymi xenonami?

Pozdrawiam serdecznie.

P.s.

Wyczyściłem soczewki jeszcze, ale nic to nie poprawiło... no może poza tym, że lepiej znaki drogowe widać. Przed autem jednak słabe oświetlenie a w deszcz to już tragedia...

Czy samo poziomowanie xenonów zwykłych działa tylko wtedy gdy jest dociążony tył ?? Czy może jak np. wjeżdżam pod stromą górę to też się poziomują żeby prawidłowo oświetlić drogę ??

Pozdrawiam

Edited by mpendzik

czujnik masz na przednim i tylnym wahaczu po stronie kierowcy, widzą się, pod górki raczej to nie działa a przy obciążeniu ciężko zauważyć bo dopiero po chwili.

To w takim razie zostaje mi  chyba opuścić te lampy ręcznie, bo wydaje mi się, że świecą do góry bardziej - zamiast oświetlać drogę przed autem, to rozświetlają znaki drogowe. Z Op-comem boje się ryzykować - nie wiem czy da się takie coś zrobić w poliftowych zwykłych xenonach.

Pozdr.