Jump to content

W dniu dzisiejszym została dodana do menu forum wyszukiwarka google 

Link google

Pozdrawiam Admin

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Sign in to follow this  
Black556

Falujace obroty

Recommended Posts

Witam od pewnego czasu posisdam vectre c 2003 r 1.8 122km. Od niedawna zaczęły sie schody. Na zimnym silniku obroty faluja w granicach 500-1600 przez okolo 20 sekund i ustaje na okolo 600 i juz jest wtedy ok (gdy na dworze jest ponizej 15 stopni falowania prawie nie ma) Jednak kiedy tak faluje mam wrażenie ze czuje zapach benzyny. Ostatnio byl u mechanika wymienione dwie sondy w jednej byl odcięty kabel a druga wywalała błąd. Wymieniony również egr ktory sie nie zamykał a czyszczenie nic nie dało . Nie ma żadnego błędu oprocz poduszki której nie da sie skasować.  Mam również wrażenie ze auto to muł na piątym biegu przy 3 tys obrotów mam 120 na liczniku auto osiaga prędkość 140 km/h bardzo wolno maksymaknie dochodzi do 155 jest to prędkość wymeczona. Nie mam pomysłu juz na te auto.  Żeby przyspieszyć przy wymijaniu musze je przeciągac na 3 biegu do 4500 obrotów a to tak chyba nie powinno byc. Zapomniałem dodać gdy obroty faluja to auto nie reaguje na pedal gazu. 

Edited by Black556

Przepustnicę czyściłeś ?

Edited by Cretux

Mechanik powiedział ze czyścil przy czyszczeniu egr w celu sprawdzenia czy ruszy ale w sumie to tylko słowa rownie dobrze mogl nic nie ruszać wyczyszcze to sam na dniach. Od razu zabiorę sie od zamówienia uszczelki. 

Edited by Black556

Zacznij od najprostszych rzeczy, które sam możesz zrobić.

Oki  wezme sie za to w sobotę bo dopiero wtedy mam wiecej czasu moze od razu sprawdzić kolor świec wyczyścić kolektor i przepływke? 

Please login or register to see this quote.

Świece jak najbardziej ale jak się czyści kolektor to nie wiem ;) Czyszczenie przepływki, to różne są efekty. Zacznij po kolei i sprawdź jak się zachowuję auto.

Oki dziękuję za pomoc zrobię jak mówisz przeczyszcze po kolei i dam znać czy są jakieś efekty :)

Więc tak przepraszam że się trochę nie odzywałem ale nie miałem dostępu do neta :) wyczyscilem przepustnice oj ile tam było brudu :o samochod chodzi znacznie lepiej ale falujace obroty rano nadal się odzywaja ale sprawdziłem również świece  wygląd jednej mnie zaniepokoil dlatego w przyszłym tygodniu będzie wymiana świec zaniepokoila mnie również cewka w której coś lata? Jak ja wezmę do góry i do dołu nie jest popękana jest cała. Mam jeszcze jedno pytanie czy jeśli wymieniać swiece to i również kable? 

Jakie kable? Przeciesz masz cewke o ktorej sam wspominasz...

Edited by Black556