Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Sign in to follow this  
Szubert90

z18xer problem z odpalaniem

Recommended Posts

Witajcie,

Od dłuższego czasu mam problem z odpalaniem mojej VC.

Jak auto dłużej postoi (np. na następny dzień, ale czasami wystarczy z 10h) i mam mniej niż 1/4 baku (do rezerwy jeszcze daleko) to występuje problem z odpaleniem. Nawet jak odpali to obroty albo są około 400-500rpm i gaśnie. Jeżeli uda się go wkręcić na 2-3tys. rpm to można go tak trzymać, ale przy próbie ruszania będzie mocno szarpał. Przez kilka minut szarpie a później jechał normalnie.

Na zagrzanym silniku problem (nawet na rezerwie) nie występował.

Tydzień temu auto przestało jeździć na LPG (błąd P0303- wypadanie zapłonów i szarpanie i drganie przy przyspieszaniu, finalnie automatyczne odcięcie LPG) - ogólnie to ten błąd okazjonalnie mi wyskakiwał, po kasacji działał normalnie (wcześniej wyskakiwał na LPG i PB).

Zmierzyłem kompresję (8,8,9,8 ).

Wymieniłem świece NGK, filtry i olej- niestety po tym zabiegu auto przestało odpalać na PB, tylko awaryjnie na LPG da się uruchomić. Po przełączeniu na benzynę brak mocy, problem z jazdą, ale błędów OBD2 brak. Filtr paliwa założony tak jak strzałka pokazuje przepływ, auto zatankowane 98 pod korek.

Czy siadła pompa paliwa czy może coś innego uszkodziłem?

Błędy które wyskakiwały okazjonalnie i po kasacji znikały na parę tygodni P0420, p0170, przeważnie na LPG.

Zobacz czy jest ciśnienie paliwa. Jeśli masz sprawny manometr znaczy że nie masz kompresji. Najpierw sprawdzenie luzu zaworowego

W końcu udało mi się znaleźć trochę czasu i zmierzyć luz zaworowy.

Uzyskane wyniki (kolejno od rozrządu):

1         2         3          4        5          6         7        8

0,22;   0,22;   0,22;   0,21;   0,21;   0,23;   0,22;   0,2

0,2;     0,11;   0,15;   0,11;   0,16;    0,18;   0,2;    0,15

Luz na zaworach wydechowych (a jak robione to warto też ssące ogarnąć) do zrobienia. Cytując z: 

Please login or register to see this quote.