Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

shax89

Lampy przód - obudowa i szkło

Recommended Posts

Witam,

Panowie - może mi podpowiecie - sprawa wygląda tak - moje lampy przednie mają delikatnie spękania na kloszu, ponadto są żółte itd. Obudowy mają braki w uchwytach. Chciałbym kupić lampy z anglika z ładnym kloszem i obudową - tu rodzi się moje pytanie - czy obudowy i klosze lamp z wersji angielskiej bez xenonów będą pasowały do moich lamp z xenonami? (całe bebechy chciałbym przełożyć do angielskich obudów i klosza). Wiem, że lampy będę musiał rozklejać itd, jestem na to gotów. 

one chyba inaczej świecą jak to angliki i pewno na PT nie przejdą

dla kogoś z podobnym tematem - jeżeli wasze europejskie lampy mają popękane obudowy, brakujące uchwyty, spękane lub uszkodzone klosze - to informacja dla Was - można bezproblemowo wykorzystać angliki (ich obudowe/klosze) - po prostu rozklejamy lampy i przekładamy nasze bebechy do lamp anglików po czym składamy na silikon, masę uszczelniają lub podobne specyfiki. U mnie lampy po zmianie, pomalowaniu kloszy klarem wyglądają i świecą jak nowe.

A nie będzie problemu z homologacją? Nie jest wybita na kloszu?

Nie przypominam sobie, żeby na kloszu było oznaczenie. Różnica Anglik/EU polega na kształcie przesłony przed soczewką, zatem na 99% klosze są dokładnie takie same.

Nic nie ma na kloszu. Dalem za angiliki 100 zł. Ja u siebie mialem połamaną obudowę i w kazdej z lamp brak dolnego mocowania przez co lampa latała jak głupia. Teraz jest idealnie tak jak powinno być. Żałuję tylko że nie przemalowałem sobie trochę środka na czarny mat (mam lampy gts czarny połysk, ale widziałem zdjęcia z przemalowanymi na czarny mat i wyglądało za***iście). Jednakże bądź co bądź gdyby ktoś miał podobny dylemat jak ja - to potwierdzam - można wykorzystać angliki. Pozdrawiam!

P.S - przy okazji polecam wyczyścić soczewkę - ja zrobiłem to alkoholem - na 1 rzut oka wyglądała czysta, ale po przemyciu okazało się że było zupełnie inaczej. Dodatkowo czysciłem lustro na odbłyśnikach - i tu od razu uwaga - robić to delikatnie baaaardzo delikatnie suchą delikatną szmatką bez uzycia żadnych detergentów - bo lustro schodzi lada moment. Delikatnie tylko na sucho przelecieć i będzie dobrze .

Edited by shax89