Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Lukky

Signum 1.9cdti 120KM - P2279, świst turbo, wypada wąż do kolektora

Recommended Posts

Dzień dobry!

Jestem nowy na forum, przeszukałem je całe i nigdzie nie znalazłem tematu ani objawów pojawiających sie w moim Signumie, liczę na to, że znajdzie sie tu osoba, która jest w stanie pomóc:)

Otóż pewnego dnia na trasie zaswiecil mi sie check engine, blad P2279 wyciek powietrza z dolotu, błąd nieciągły. Zygmunt zaczął mocno dymic na czarno, spadła moc tak jakby turbina nie zawsze sie zalaczala, tak jakby cos sie zacinalo. Następnego dnia u mechanika sprawdzony caly dolot od filtra powietrza do węża kolektora, drobne nieszczelności usuniete, nic poważniejszego. Po wyjezdzie od mechanika ujechalem moze z 10 kilometrow i znowu check z podobnymi objawami. Po następnych 5 kilometrach nagle BUM i szarpanie na kazdej predkosci i obrotach. Okazało się, że spadl z mocowania wąż w miejscu, w którym laczy sie on do kolektorem. Zalozylem go z powrotem, po nastepnych kilku kilometrach znowu spadl, w tym samym miejscu. Dodatkowo pod komputerem sprawdzilem, ze kiedy przyspieszam od samego dolu z gazem wciśniętym jednostajnie na około 80%, to od okolo 1800 obrotów turbina swiszczy głośno jak nigdy przedtem, a powyzej 2200 - 2300rpm zapala checka i blad P2279 (w 8 na 10 takich prób). W tym samym czasie jest odczuwalny spadek mocy, która w miarę wraca przy okolo 3200rpm. Dymienie na czarno na każdej prędkości obrotowej.

Czy to może być problem z zaworem N75, lub turbem? Czy to, ze wąż do kolektora wylatuje to wina przeladowania turbiny? Gdzie szukac, zeby rozwiązać problem? Czy można sprawdzić poprawność dzialania zaworu turbiny i "gruchy" z poziomu komputera?

Może byłby ktoś z Kielc lub okolic, kto mógłby pomóc na miejscu? 

Z góry dziękuję i pozdrawiam!

EDIT: w wielu przypadkach jakie znalazłem na tym i na innych forach, przy błędzie P2279 zapala się auto z kluczykiem i tryb serwisowy, natomiast u mnie jest tylko check. Zawór EGR byl sprawdzony przez mechanika i podobno jest sprawny. DPF wycięty i wylogowany z softu. Turbosprężarka była regenerowana okolo 40 tys. km temu, przy przebiegu 189k km. Teraz 231k km.

Edited by Lukky