Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

  • Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

habaj

Skacząca wskazówka prędkościomierza i drżący pedał hamulca na suchej nawierzchni

Recommended Posts

 

Witam serdecznie. Na wstępie chciałbym zaznaczyć, że najpierw szukałem w sieci takiego problemu, a dopiero później zacząłem tu pisać, gdyż dokładnie takiego samego nie mogłem znaleźć.

Otóż jak w temacie - skacze mi wskazówka prędkościomierza. Na początku skoczyła sporadycznie, później zaczęła coraz częściej. Po jakimś czasie wariacji zauważyłem, że skacze albo całkowicie na moment opada na 0 – tylko jak zwalniam. W momencie przyspieszania wkazówka pokazywała dobrze. Teraz natomiast już zaczyna czasami skakać nawet podczas przyspieszania. Jest to już irytujące.

Chcę jeszcze zaznaczyć, że w aucie co jakiś czas zapalała mi się kontrolka abs, sporadycznie, tak jakby częściej w deszczowe dni, co za tym idzie abs przestawał działać. Nie przeszkadzało mi to jednak aż tak bardzo. Z takim problemem już auto nabyłem. Jakoś po roku czasu działo się tak, że podczas hamowania, normalnie, na suchej nawierzchni zaczął mi drżeć pedał tak jakby się abs załączał. Puściłem pedał, nacisnąłem ponownie i już było OK. Tak się zaczęło robić jakiś czas przed tym jak zaczęła mi skakać wskazówka prędkościomierza.  Pewnie ma to jakiś związek ?

Co ja już z tym zrobiłem ? W sieci znalazłem fajny poradnik co można zrobić gdy właśnie się co jakiś czas abs zaświeca ( tak jak w moim przypadku), że być może to jest też winą, a mianowicie poprawiłem wszystkie luty w sterowniku pompy abs. Złożyłem wszystko do kupy, lecz niestety nie pomogło z drżącym pedałem oraz wskazówką. Wiedziałem to już przy zdemontowanym sterowniku, gdyż podczas jazdy bez owego sterownika (wydaje mi się, że) wskazówka prędkościomierza powinna stać jak wryta na pozycji 0, a ona gdy przyspieszałem stała na 0, ale gdy zwalniałem to skakała. Ale zamontowałem ten sterownik, złożony, sklejony no i bez zmian. Jednak błąd C0121 jaki mi wyświetlał wcześniej Opel Scanner - zniknął, więc być może samo działanie absu poprawiłem i już nie będzie się zaświecał, jednak problem wibrującego pedału (nie zawsze) przy normalnej jeździe hamując na normalnej na wierzchni i problem skaczącej wskazówki pozostały. Zapewne problem leży gdzie indziej.

Jeszcze napiszę, że wcześniej również po odpaleniu samochodu chwile było normalnie wskazówka opadała równie z wytracaną prędkością i dopiero po przejechaniu jakichś może z 500 metrów - zaczynała wariować, ale nie wiem czy to ma jakieś znaczenie, być może to zbieg okoliczności, gdyż np. wczoraj świeżo po odpaleniu już wariowała.

Zatem moja prośba do Was : ) Gdzie mogę szukać przyczyny, od czego zacząć, co wyłączyć, wymontować, by sprawdzić, że np. jest winna ta rzecz, a nie inna. Z góry dziękuję za wszelkie sugestie. Nie chcę nic dalej sam robić, błądzić, gdyż nieraz już to forum nakierowało mnie bezbłędnie na problem. Być może i tym razem tak będzie.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...