Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

franio1975

1.8 140 km lekko falujace obroty.

Recommended Posts

Witam, mam problem z lekko falujacymi obrotami w załączeniu film

. Obroty faluja na ludzie oraz w czasie jazdy. Na kompie barak błędów, cewki ok, nowe świece. Nie wiem czy ma to znaczenie Ale miałem wymieniamy rolka napinacz paska wielorowkowego i mam wrażenie że po wymianie zaczęły mi te obroty falowac. Obroty faluja nie zależnie czy są włączone światła Klima czy wyłączone. Może ktoś coś podpowie...

Najpierw trzeba odczytać błędy. Jedź do kogoś kto ma op-coma. Następnie znając życie dostaniesz zalecenie sprawdzenia/wymiany silnika krokowego, przepływomierza, przepustnicy itd.

tez jestem ciekawy bo tez tak zaobserwowałem u siebie 1.8 122 km . Bo wymianie świec bylo spokój przez 3 odpalenia a teraz znowu może tylko mniej faluje niż wcześniej na starych świecach.

Tak jak radzi

Please login or register to see this link.

chociaż do odczytania ewentualnych błędów i sprawdzenia podstawowych parametrów wystarczy ELM

Com średnio radzi sobie z odczytem błędów. Nie widzi wszystkich. Mało tego. Ostatnio lekko mnie zszokował. Podjąłem e46, masa błędów. Skasowałem, elm pokazuje że czysto. Podpinam delphi a tu wszystkie błędy są. Wracając do tematu. Kolega victordeleco średnio dobrze radzi bo franek1975 wyraźnie napisał że błędów brak. Poza tym niech znajdzie w x18xer albo z18xe silnik krokowy. Na początek proponuję szukanie lewego powietrza. Następnie czyszczenie przepustnicy

Proponuję też na początek sprawdzić kompem rzeczywiste obroty bo do wahania rzędu 20 obr/min wcale bym się nie czepiał

Please login or register to see this quote.

Oj raczej więcej niż 20. U mnie na ELM czasami są wahania ok 20-30 ale wskazówka tak widocznie nie chodziła.

Mimo że nic nie wyszło na kompie, podejrzewam cewke .... Jak wymienię to dam znać czy pomogło.

Dla takiej pierdoły chcesz cewkę wymieniać, która jest ok ? :D Wyżej Ci koledzy pisali, przepustnica, krokowiec, przepływka lub lewe powietrze ;)

Jak Cichy napisał krokowca raczej nie znajdzie 😁

Z pośpiechu napisałem wszystko czego może dotyczyć falowanie obrotami. ;)

Silnik nie pracuje równo i to trzepocze. Falowanie jest idetyczne jak na tym filmie. 

Przecież pisałem, że to nie cewka ;)

Koledzy wyżej pisali. Przepustnica i przepływomierz.

Byłem dzisiaj na kompie jeszcze raz. Okazało się że mapy silnika się rozjechaly plus jest do wymiany sonda lambda. Trzeba wgrać nowy sterownik plus wymienić sondę i powinno być ok. Później ponowne ustawianie instalacji gazowej. . Mechanik kazał mi spróbować zresetować kompa poprzez odlaczenie klemy od akumulatora oraz wyjście bezpieczniki od gazu może to pomoże. Jak to zrobię sam znać czy pomogło.

A ja podejrzewam że trzeba zrobić 50-100km na benzynie i wszystko wróci do normy. Mało tego, sonda zmartwychwstanie. Oczywiście po tym zabiegu trzeba jechać na porządną regulację lpg

Kiedyś jeździłem na samej benzynę nie pomogło ale nie odlaczlem klemy i nie włączyłem instalacji lpg. 

A ile przejechałeś na tej benzynie? Odłączenie klemy w niczym nie pomoże

Teraz widać różnicę wyłączony gaz przejechałem ok 50 km na benzynie obroty faluja Ale minimalnie. Odlacze kleme na noc I jutro pijezdze na benzynie zobaczymy.

To nie jest sterownik starego typu, który zgubi adaptacje po odpięciu zasilania, więc szkoda odkręcać klemy.

Ile ma dołączona na noc. Silnik na benzynie chodzi zdecydowanie lepiej nie trzęsie itp. Po włączeniu gazu objawy powróciły więc trzeba wymienić radę lambda tylko nie wiem która wgrać nowy sterownik i ustawić gaz 😜

To teraz pytanie. Po co wymieniać sondę która jest sprawna? Zamiast naprawić instalację, która robi bałagan, chcesz wymieniać wszystko co jest sprawne

Na benzynie mimo wszystko obroty lekko faluja więc dlatego chcę wymienić sąde

Równie dobrze możesz wymienić świece, czujnik temperatury, przepływkę czy cokolwiek innego. Po co wymieniać części w ciemno, wywalić kasę i zastanawiać się dlaczego dalej nie działa?