Jump to content

W dniu dzisiejszym została dodana do menu forum wyszukiwarka google 

Link google

Pozdrawiam Admin

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

rozzrabiaka

Z22yh spalanie

Recommended Posts

Witam. Wlasnie calkiem niedawno regenerowałem pompe wtrysku paliwa. Poszla membrana. Co mnie niepokoi to spalanie które siega prawie 13l na 100km. Zwykle mialem spalanie na poziomie 10~9l na 100. Nie wiem czy to zbieg okolicznosci bo ostatnio pogoda dopisała z temp. I poprostu zwiekszona wydajnosc klimatyzacji wpłynęła na tak wysokie spalanie w mieście. Czy mam sie czyms martwic ? Widze ze spalanie powoli spada. Na chwile obecna mam 12.7 a bylo nawet 15. 

Czy mam znowu samochód oddac do mechanika ? Nie wiem na jakąś regulację?

Please login or register to see this quote.

Dodam jeszcze ze dziwnym zbiegem okolicznosci moze byc fakt ze pompa poszła po zatankowaniu paliwa na stacji BP gdzies pod Gdynia. Pompa poszla zaraz kilka km po tankowaniu do pelna. Podejrzewam ze paliwo bylo zlej jakosci stad to spalanie wysokie tez . Ale to tylko moje podejrzenia. Dotankowalem ostatnio swiezego paliwka juz tu naiejscu w Łodzi i spalanie zaczelo tez spadac - ja swojego stylu jazdy nie zmieniłem.

witam ja rok temu wymienialem na nowa bo regeneracja dlugo moze nie wytrzymac przed zmiana pompy samochod jezdzil  jak dlamnie oki ale po zmianie pompy to dopiero poczulem ruznice w dynamice auta 2 smiga jak ta lala na starej pompie byl zmulony i slabszy . a co do spalania robie ruzne trasy  przed wczoraj zalalem do pelna zrobilem 100 i pojechalem do cpn dolac do pelna i weszlo 7,65 trasa mieszana troche miasta i troche trasa zdziwilo mnie to bo comp pokazuje ze na 100 ssie 8.2 a co do klimy to mi na klimie bieze do 1,5 l wiecej w zime na odcinkach do roboty i z powrotem 10 km w jedna strone w 2 to 20 km dziennie dochodzi do 10l na 100 i wiekszego spalania nie mialem  a co do tankowania to lej lepiej 98 pb jakiej firmy masz pompe wys cisnienia

Oryginalna GM. Zalewam 98 pb co jakis czas. 

gm a nie siemensa czy gm siemens bo jak masz siemensa to z tego co wiem to one padaly od paliwa 95 od duzej ilosci etanolu ja kupilem pompe continentala  zadnych skarg  te pompy nie slyszalem  ja tankuje caly czas 98 po wymianie i jest oki

ok

A jednak continental :)

Please login or register to see this attachment.

Ale tej pompy się nie reguluje. 

Może świece wymienię. W sumie nie wiem kiedy były wymienione a autko mam już rok ( nie wiem kiedy wymieniał je poprzedni właściciel. ) a autko ma już 180 tys km. 

wyglada na oryginal bo a jaki przebieg miales jak kupiles auto ? a czy auto z kluczykiem sie wyswietla lub check czy pracuje auto normalnie jezeli przebieg te 180 tys jest prawdziwy to moze to jego pierwsza pompa blendy jak byly to jakie bo jak pompa pada to wyskakuje blad o wypadaniu zaplonu na 2 culindach ja tak mialem czy problem tkwi tylko w duzym zuzyciu paliwa

pisales ze rok temu regenerowales pompe to chodzi o ta pompe na zdjeciu innej w tym silniku nie ma 

ja pod maska mam identyczna raczej chyba wlasciciel przed toba juz wymienial

Hmm. Ale co moze byc przyczyną tak wysokiego spalania ?

Nie mam ciezkiej nogi. Uklad jest szczelny zadnych wyciekow nie widze. Pojade na kompa i zobacze. 

No i wszystko jasne. Paliwo bylo kijówe. Wyczerpalem stare paliwo i zalałem świeże. Spalanie spadlo do 8.7L/100. A wiec pompa poszla nie bo sie zuyla tylko dla tego ze paliwo bylo kijówe. :/ do wymiany byla membrana w pompie

A check Ci się nie palił ? Ja jak zalałem do pełna kijowe paliwo, to zapalił się. No i po wyjeżdżeniu ok 3/4 zbiornika pompa padła.

Zaswiecila sie kontrolka checkengine. Od razu praktycznie po zalaniu pompa padła 

Mi po parunastu km jak zatankowałem w przydrożnym orlenie. Dobrze, że nie widziałem co to i dojechałem do domu 500 km. Bo bym się stresował po drodze. A tak na miejscu już padła i wymieniłem.

No ja nie wiedzialem co padlo i wydalem na lawete. 1600 zl. Z gdyni do lodzi. Zaluje ze nie pobralem probek paliwa. Normalnie bym ich oskarzyl. A tak tylko sie wykosztowalem. Za te kase co wydalem na te awarie to bym mial wczady w disneylandzie

Tu byłby problem. Paliwowcy zawsze mają jakieś wytłumaczenie. Kiedyś też ktoś robił sprawę za kijowe paliwo, to gość się tłumaczył, że takie dostał i co mi Pan zrobisz. A rok temu pewien gość wezwał na stację policję, bo do swojego auta z nominalnym zbiornikiem coś ok 40 parę litrów, wlał ponad 50 wg dystrybutora 😁 I myślisz, że policja coś zrobiła. Kazała sprawę gościowi zakładać i tyle.

Edited by Cretux

Chcialem zostawic u mechanika. Ale podjechalem do koles wyliczyl koszta naprawy za ok 5 tys. zl. I na dodatek wyslil se ze mam diesla xd 

:haha:Dobry mechanik. Nie wiedział jaki silnik ale wiedział już ile będzie kosztowała naprawa :lauh:

Nie no wiedzial jaki silnik bo podpinal kompa. Podalem mu nawet kod silnika. Bo nie mogl sie zalogowac. Pojawialy sie u niego błędy z wypadaniem zaplonow. I stwisrdzil ze wtryskiwacze poszly. A kolejny mechanik stwierdzil ze komputer sie popsul bo za kazdym razem byly bledy na innych wtryskach.... coz fachowca to ze swieca szukac. Na szczescie znalazlem odpowiedniego czlowieka do tej roboty

Wystarczy, że na desce świece żarowe się nie zapalają przy zapłonie albo mógł sobie klapkę paliwa otworzyć, żeby wstępnie ocenić czy to PB czy ON 😁