Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Sign in to follow this  
Damiano874

18" 225 35 vs. 225 40 vs. 225 45

Recommended Posts

Hej,

Jezdzi ktos moze na wymienionych oponach i mozepodzielic sie opinia jak jest? Mam u siebie obecnie 18" 225 45 z przodu, z tyłu 235 45 i nie powiem, calkiem komfortowo, ale jeszcze odczuwam lekkie plywanie opon i tutaj pomyslalem, ze moze wrzucilbym u siebie 18" 225 35. Zastanawiam sie tylko czy nie bedzieproblemu z indeksem nosnosci bo takie opony maja juz ten indeks zdecydowanie mniejszy od tych obecnych, ktore uzytkuje. Co prawda nie wożę w aucie nic poza soba i pasażerem, a i rzadko się zdarza żeby ktoś siedział z tyłu.

Edited by Damiano874

Po co masz szerszą oponę z tyłu? Kwestia wyglądu?

Jesteś pewny, że to co czujesz to pływanie opon, a nie coś z zawieszeniem?

Może te pływanie kolega ma przez różnicę szerokości opon. Gdy kupowałem swoją, to były założone z przodu 215/45/17, a z tyłu 225/45/17. I też mi trochę latała po drodze, że o komforcie nie wspomnę. Założyłem 215/50 i jest o niebo lepiej.

Please login or register to see this quote.

Jeżdżę agresywnie, nie będę ściemniał. Odczuwałem minimalny brak przyczepności na tyle więc postanowiłem wrzucić szerszą z tyłu. Ogólnie jest różnica na plus, dużo lepiej się prowadzi, lepsza przyczepność, i już nie ma tych przechyłów z tyłu (prawdopodobnie wreszcie opona opiera się na drodze jak należy), ale czuję, że brakuje jeszcze trochę.
Z zawieszeniem wszystko w porządku, mam niemal wszystko nowe na tyle ;) Zwyczajnie chcę jeszcze poprawić właściwości jezdne. Nie wiem czy ktoś z forum śmigał na takich oponach 18" 225 o profilu 35, raczej rzadkość, jak by nie patrzeć to też jakoś 40mm mniejsza średnica od tych o profilu 45, dobrze liczę? A więc auto powinno lepiej się zbierać ;) Mam felgi 19" na stanie i wtedy mógłbym bez problemu dać taki profil opony, ale znowu 19" felgi już trochę ważą, bynajmniej te w których posiadaniu jestem. Na dniach wejdzie zestaw sprężyn od H&R -40 to też powinno pomóc.

Jeżeli w przednionapędowej vectrze, o mocno podsterownej charakterystyce, z ciężkim dieslem z przodu, masz problem z przyczepnością z tyłu, to chyba faktycznie jest coś nie tak z autem. Jesteś pewny, że amorki nie mają dość?

Twardsze i niższe sprężyny na pewno będą miały wpływ.

Dość popularnym rozmiarem jest 235/40. Niższe od Twoich obecnych przednich i sporo niższe od tych tylnych. Nie tak radykalnie jak 225/35, no i 235/40 to oryginalny rozmiar w VC. Tylko dobrze jest je mieć na 8 calowej feldze... Ja mam niestety na 7.5 calowej i nie jest najgorzej, ale mogłoby być lepiej.

Edited by Klosiu

Amorki były sprawdzane nie tak dawno i wyszło, że są w bdb stanie ;) Przy normalnej jeździe nie ma problemów z tyłem :D najgorzej to przy srednich zakretach na wcisnietym gazie :D

Klosiu, a czy moglbys tak uprzejmy i wrzucic zdjecie jak wyglada Twoja Vectra na tych 18" o profilu 40? Masz sprężyny od eibacha bądź H&R? Jeśli tak to ile? Pozdro :)

Sorry, double post,

Edited by Damiano874
Double post

Please login or register to see this image.

/monthly_2018_08/IMG_20180815_125742.jpg.edede00f86328f5cbf366d49c3b297b1.jpg" style="width:250px;height:auto;" alt="IMG_20180815_125742.jpg.edede00f86328f5cbf366d49c3b297b1.jpg" />

Mam eibachy

Cześć, takie pytanko mam oponki 225/45/R18 na max 1-2 sezony i chce teraz kupić opony nowe 2 sztuki (na razie na tyle mnie stać) tylko nie wiem jakie dokładnie czy 225/40/R18 czy 225/45/R18, co polecacie? Te swoje raczej dałbym na tył z racji że są już używane :D Jak to się będzie miało do tych moich opon, pozdrawiam i czekam na odpowiedzi ;) 

Edited by FreeStayler

Powinny być 225/45/18"

Dzięki wielkie ;)

No właśnie tu Opel trochę popłynął... 225/45R18 jest o 2% większa od 215/50R17 i  prawie 4% od 225/45R17. O ile jeszcze zawieszenie jest seryjne to przy obniżonym zawieszeniu już nie ryzykował bym takich opon.

Dla opony 225/45R17 najbliższym zamiennikiem jest 225/40R18 (+0,5%), a dla 215/50R17 235/40R18 (-0,3%). Te pierwsze są popularniejsze ale ze względu na szerokość felgi 8,5" planuje wrzucić 235/40. 

Na feldzie 8.5 opona 225 bedzie lekko naciagnieta.Masz racje lepsze beda 235

Hmm a gdzie jest napisane ze różnica ma być 0% ? Auta wychodziły 215/50/17" a w 18" 225/45/. Ta 225/45/17" to dopuszczalny zamiennik .

Edited by michalm83

Wiem o tym bo mialem w innym aucie 17 8,5J 225/45 i byl lekki naciag. Pozniej zmienilem na 225/50 zeby wiecej gumy bylo to obcieralo o nadkole...

michalm83 nigdzie nie jest, ale nie bede ryyzkowal ze beda obcierac przy ~ -45mm, no i napewno zamula auto...

Edited by strus90

Zawieszenie nie seryjne , felga nie seryjna wiec opone trzeba dobrać do modyfikacji a nie co producent zaleca. Ja pisałem jakie opony powinny być w serii.

Edited by michalm83

Ale 235/40R18 byly w standardzie w

Please login or register to see this link.

Please login or register to see this attachment.