Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Sign in to follow this  
Opelek07

Odwaznik Slim ociera o zacisk felge 15

Recommended Posts

Cześć.

Nie mogłem się doszukać nigdzie odpowiedzi na moje pytanie dlatego nowy temat.

Założyłem felgi 15 z omegi i na slimach odwaznikach ociera delikatnie o zasik. Wulkanizator stwierdził że musi się dotrzeć...

Moje pytanie brzmi czy to normalne czy może da jakoś w innym miejscu przykleić odwaznik żeby nie ocieralo.

Jak się dotrą to będzie niewyważenie

Edited by Cretux

Odwaznik nie wychodzi po za felge. Jest we wnętrzu ale na brzegu tak jak wszystkie inne są i tylko jedno koło ociera tył prawy. Mam co do tego koła pewne wątpliwości ponieważ geometria na tym kole jest trochę poniżej odpowiedniej jaką powinna być. Chyba było bite to koło.

Chciałbym uzyskać odpowiedź czy da się jakoś to przewazyc  czy jak to można nazwać, ale żeby było tak że odwaznik  nie bd ocierac  o zacisk tarcz.

Noo właśnie dotrą się i nie bd wyważone.

Można nakleic odwaznik np tak żeby nie ocieral  o ten zacisk

Tego nie wiem ale z drugiej strony 15" do VC do małe

Wygląda przyzwoicie może nie jest to jakiś wow  ale komfort jazdy bez porównania.

Please login or register to see this quote.

Domyślam się, że komfort lepszy ale jednak jest problem. Może to wina konstrukcji felg z Omegi, że ociera w VC. No chyba, że da radę wbić na rant ołowiane

Felgi z omegi mają inne et niż w vectrze. Dobrze że w ogóle da się je założyć. Miałem 15 stalowe w vb i zacisk przechodził o włos od felgi. Jedyne wyjście to nabijanie odważników że stalówek, ale będzie nie ładnie i będzie rysować się felga. Najlepiej dać 16 cali i opony 215/55. Spadku komfortu napewno nie odczujesz

tylko że problem polega tylko na jednej feldze.  wszystkie inne pasują 

co do samego et felgi to jest 33 a na 17' miałem 39, felga z omegi jest wysunieta o jakieś 5mm i nie ma zauważalnej róznicy. może sama felga jest jakoś skoszona ? kolo mówił że delikatnie nią drga mówił ze z 1mm jest różnicy

Skoro 3 pasują a 4 nie to chyba wina będzie felgi.

koledzy, czytając po innych forach do innych furek i wyważania, są "eksperci" którzy twierdzą że jeśli alufelga ma rant to można na zewnątrz nabić tak jak przy stalówkach odważnik tylko jakiś specjalny do alufelg czy to prawda ? 

To są zwykle odważniki mabijane mają inaczej to ucho co się nabija bo rant felgi ameliniowej jest szerszy. No i są ładniej wykonane.

Pomijając efekt wizualny to da.

Rozumiem. Szczerze dla mnie komfort jazdy jest priorytetem . Przesiadajac się z omegi na twarde zawieszenie w vc jeszcze z tymi felgami to dla mnie porażka totalna.

To twoje auto i możesz nawet 12" montować.

12 to już raczej nie wejdą na tarcze i zaciski z którym już jest problem.

Może to nie problem 17tek kół tylko wywalonego w kosmos zawieszenia. Jak z 19/18 przesiadalem sie na mniejsze to kanapa się robiła więc jak chcesz mieć komfort i felgę pasującą do Twojego auta kup 16" z opona 205x55x16, felg 15" nie bylo w vectrze. Pamietaj, ze rozmiar felgi to nie tylko efekt wizualny, bo to koło przenosi ciężar Twojego auta. Dodatkowo opona też nie powinna być jak szosówka w rowerze , bo tylko tym kawałkiem się styka ona z nawierzchnią. 

Zakładanie 15" kół do VC to kibel wizualny

Ps. Zapasowe koło ma nawet 16" 

Jedz na wulkanizację niech kombinują z nabijanymi odważnikami lub niech naklejane da w innym miejscu.

Zawieszenie robione zaraz po zakupie wahacze amorki.maja jakieś 3 miesiące.

A co do kół to przecież do vectra sa 15 dedykowane na zimę więc na lato też chyba bd ok.

Mówisz na podstawie ogłoszeń allegro czy epc, bo na allegro widzę same z ET35 a to ET do astry, do Vectry felgi mają ET39/41

Edited by UCash

To jakie Twoim zdaniem są felgi 15 do vectry na zimę jakie mają et skoro były do niej dedykowane?