Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

WaFel1985

Z22SE lpg check engine błąd P0131 i P0137

Recommended Posts

Czyli spróbować? Podobno trochę kasuje ale ma się znać na rzeczy... Dziwi mnie tylko że nie wie co to ac w 02...

Zna się na rzeczy, a nie zna W02 ? Był u mnie taki fachowiec gdzie do każdego auta wrzucał czerwone valteki, STAG 200 i Tomasetto 07/09. Działało na prostych starszych autach. Pojawiły się problemy w nowszych konstrukcjach, to koleś zwinął interes.

No i właśnie nie wiem. Podobno jest już długo na rynku, regeneruje wtryski i inne pierdy. Chyba będę zmuszony zaryzykować... Nikogo innego w okolicy nie mam co by się wziął za to. Ten jest jedyny co mówi to samo co wy. Jedynie ten brak wiedzy nt. AC. Chyba że zatrybil przez telefon.... 

Próbuj. Ja się nie znam na LPG, a orientuję się na wtryskach. Tylko jakie to ma większe znaczenie ? Dobry fachowiec, to chwila moment ogarnie co jest do zrobienia/poprawy przy instalacji. Tym bardziej, że teraz wszystko jest na kompie do sprawdzenia. Co, gdzie i jakie parametry poprawić, czy coś wymienić

Ten stwierdził przez telefon tak z bomby że jak mam taki mnożnik na starcie to dysze za małe. Ze między 2.5 a 3.0 powinny być na 147km. Zaufanie wzbudza tylko że ci poprzedni też ładnie gadali a g. wno robili... 

Co raz mniej fachowców od LPG.

Za samo to że check się świeci i ma się świecić już bym zakończył rozmowę. Koleś po prostu nie umie stroić.

Please login or register to see this quote.

wzialem sie dzisiaj i rozwiercilem dysze na 2.5 i zrobilem autokalibracje.Auto jakby lepiej przyspieszalo a i na piatce z 2000obrotow duzo lepiej startuje.no chyba ze placebo.

oto screeny

Please login or register to see this attachment.

Please login or register to see this attachment.

Póki co 150km bez problemu... Będzie to dobrze już czy próbować dalej? 

Dlaczego podniósł się czas wtrysku benzyny? Czyżby tamte screeny były bez klimy a te z włączoną? Powiem tak, teraz ustawienie mnożnika dla wolnych obrotów jest wręcz wzorowe. Sam mnożnik w dobrym przedziale, czas wtrysków pb na pb i lpg bez zmian. Mapa chyba nie do końca zebrana u góry, dlatego wyszedł taki zawijas. Dla pewności pasuje sprawdzić korekty w ecu benzyny i cieszyć się jazdą

Please login or register to see this image.

/uploads/emoticons/default_smile.png" alt=":)">

Korekty sprawdziłem elmem i nie wiem jak długo czekać ale stały na jednym poziomie na lpg i Pb. Co do screenów to teraz nie pamiętam czy z czy bez klimy. Zawias się zrobil bo nie była to całkiem typowa jazda tylko w sumie wszystko co możliwe czyli albo polowanie na obrotach albo mulenie i sprawdzanie czy błąd będzie. Póki co bez ale nie cieszę się przedwcześnie. 

Dokładnie nie ma się co cieszyć. To jest opel więc za chwilę wyjdzie coś innego

Please login or register to see this image.

Nie narzekaj. Ja rzadko widzę błędy w swoim.
Jeśli chodzi o podgląd korekt to patrz teraz na krótkoterminową przełącając paliwa. Nie tylko na postoju ale i w czasie jazdy

Nie wiem jak z vc ale bo mam ją rok dopiero ale miałem vb 1.6 w gazie i złego słowa nie dam powiedzieć na to auto. Chociaż tam była zwykła instalacja i czasem czeka zapaliła ale wystarczyło wcisnąć sprzęgło i zejść z obrotów żeby zgasł. Paliła śmiesznie mało a śmiała aż miło. Co do vc to od wymiany silnika w nowym roku do problemów z wtryskiem gazu też nic nie zapalala więc nie jest chyba tak źle 

Panowie więc tak. Po samym rozwierce uu dysz i autokalibracje mapki nie do końca się pokryły. Delikatnie poprawiłem i przejechałem prawie 500km.zadnego błędu, szarpniecia itp. Auto chodzi bardzo dobrze moim zdaniem. Za to Wam bardzo dziękuję. Zaoszczędzilem mnóstwo czasu a i pieniędzy na wizytach u gazownikow. Jedyne czego jeszcze nie zrobiłem a będę za to ganiony to nie wyrownalem długości wezykow(brak czasu niestety). I tu pytanie. Czy jeżeli zrobię wymianę wezykow na identyczna długość to znowu autokalibracje robić czy może zostać tak jak jest? 

Autokalibracji nie musisz ale dobrze byłoby sprawdzić ustawienie. Porównaj czasy wtrysków dla wolnych obrotów i spójrz na korekty. Ostatecznie możesz zebrać mapy od nowa. Widzisz jak to jest z "gazownikami". Taką prosta i oczywista rzecz, a nie potrafili ogarnąć