Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Sign in to follow this  
domanw

Dobijanie zawieszenia na poprzecznych nierównościach

Recommended Posts

Witam,

ostatnio przy przejazdach przez poprzeczne nierówności - głównie śpiący policjanci ale także jazda po płytach lub garbach zawieszenie przy dojeździe strasznie dobija,

wymieniłem niedawno wahacze przód  z powodu uszkodzonych sworzni oraz łączniki stabilizatora przód - cały przód skrzypiał i strzelał zwłaszcza przy wolnych manewrach - teraz nie ma tego problemu ale zaobserwowałem silne dobijanie na w/w garbach,

co to może być?  amortyzatory suche

A jaka jest sprawność amorów?

Może luz na poduszkach MC persona ? albo pęknięta sprężyna daje taki efekt  ? ( miałem podobnie na poprzecznych nierównościach głuche stuknięcia na poprzecznych nierównościach dochodzące z okolicy schowka ) 

pozdrawiam

Witam. Mam podobne stuki co autor, z tym że:

- puka w lewym przednim kole na większych dołkach, tak jakby był oderwany jakiś plastik. Nawet na jedynce przy skręconych kołach w prawo

- pół roku temu wymieniana była guma i łożysko amortyzatora, do tego jeszcze klocki z przodu w jednym czasie

- byłem na szarpakach i nic nie wykazało. Jedynie można się przyczepić prawego łącznika stabilizatora, ale to są dosłownie minimalne luzy. Amortyzatory mają 70 i 72%.

- ostatnio trochę jeździłem po drodze gruntowanej, wysypanej tłuczniem. Może to jakiś kamień wpadł pomiędzy zwoje sprężyny?

Edited by KantmiS

Please login or register to see this quote.

A jakie masz amortyzatory ?

Sachs z GM

Może w tych tematach coś znajdziesz:

Problem rozwiązany. Wczoraj gdy odkęciłem koło i włożyłem rękę pomiędzy zwój sprężyny a dolny kielich wyczułem.. kamień. Wyjąłem go i jak ręką odjął, żadnych stuków. Jednak to była dobra wskazówka, że wszystko zaczęło się po tym, gdy kilka razy przejechałem się drogą z tłucznia.