Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

  • Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

PrzemooFi

Czynnik wyrzuca przez zawór bezpieczenstwa

Recommended Posts

Witam. 

Na wstępie napiszę że szukałem podobnego tematu ale nie znalazłem. Jeśli jest podobny to proszę o linka.

W maju tego roku stałem się szczęśliwym posiadaczem vectry 3.2 benzyna 2004, automat z climatroniciem. Niestety od początku upałów jakie są tego lata mam problem z klimą, a mianowicie wywala mi czynnik przez zawór bezpieczeństwa. Po pierwszym takim zdarzeniu pojechałem do mechanika. Ten sprawdził szczelność, wymienił osuszacz i ponownie nabił czynnik. Po kilku (chyba 2)dniach sytuacja się powtórzyła. Różnica polegała na tym że za pierwszym razem wywlalo czynnik podczas przyspieszania lub wciśnięciu gazu. Drugi raz stało się to po ponownym odpaleniu fury. Tym razem pojechałem do innego mechanika. Zostawiłem furę na kilka dni. Ten sprawdził wszystko co się dało. Diagnoza jest taka że mam sprężarke bezsprzegłową co jest trochę dziwne bo według vinu powinna być sprzegłowa, wentylatory włączają sie, szczelność jest, zawór bezpieczeństwa wymieniony na moje życzenie. Klima ponownie nabita i niby wszystko działało ale przez jeden dzień. Tym razem przy mocniejszym dodaniu gazu znowu wywalił czynnik. Nie cały bo około 450gr niby zostało. 

Pytań mam kilka. 

Po pierwsze czy ktoś ma taką vectre z taką sprężarką? 

Czy jeśli jest problem po stronie sprężarki która podobno chodzi cały czas, wentylatory się uruchamiają ale climatronic nie odłącza sprężarki gdy jest już schłodzone powietrze w kabinie, to wymieniać sprężarke na sprzegłową i zmieniać oprogramowanie? Jeśli będę musiał to zrobić to gdzie? (mieszkam w Częstochowie i tylko autoryzowany serwis ma oprogramowanie tech)

Czy ktoś ma może jakiegoś sprawdzonego mechanika który podejmnie się takiej naprawy na terenie Śląska lub w okolicach Częstochowy?

Czy ktoś ma jakiś pomysł co może być uszkodzone ze mam taki problem?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...