Jump to content

W dniu dzisiejszym została dodana do menu forum wyszukiwarka google 

Link google

Pozdrawiam Admin

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

strażak12345

Po odgrzybieniu parownika dalej czuć wilgoć

Recommended Posts

Witam. Odgrzybialem klimatyzacje- na parownik wywalilem calą puszke "bizol c30"- taka pianka ale nadal przy zalączeniu jakies 5 sekund czuć wilgoć potem jest ok no i po wylaczeniu klimy jakies 10-15 sek czuć wilgoć. Jak sobie z tym poradzic. Filtr kabinowy wymieniony. Pozdrawiam 

Please login or register to see this quote.

Może spróbuj Wurth Quick Fresh

Please login or register to see this link.

Edited by Cretux

To ozonowanie ( u mnie sprawdzone ) i ultradźwięki. Tej metody nie znam ale jest.

Firma Frost w Szczecinie oferuje odgrzybianie chemią , do tego proponuje wymienić osuszacz i po kłopocie.

Osuszacz wymieniony razem z nową chlodnica a co do frost to zadzwonię i zapytam bo myślałem żeby jeszcze raz powtórzyć czynność ale teraz preparatem wurth

Znajomy też bawił się  różnymi preparatami, dawało to skutek na kilka dni.

Pojechał do Frosta , zapłacił chyba 120 zł i od tej pory nie wie co to smrodek z klimy.

Koledzy troszkę odbiegnę od tematu samego czyszczenia klimy. Jeśli chcecie, żeby mniej było grzyba i innych ustrojów, to na ok 5 min przed wyjściem z auta dajcie trochę ciepłego powietrza na większym wentylatorze, żeby wilgoć z układu przedmuchać. Dłużej będzie służyć bez smrodku

Wyłączenie klimy chwilę przed zgaszeniem motoru daje podobny skutek, klima w ten sposób też się trochę osuszy.

Ale w przewodach zostaje wilgoć kolego i stąd ten "grzyb" czy nieprzyjemny zapach się bierze. A piszę dlatego, że często stosuję, ponieważ lat naście gdzieś od kogoś się nauczyłem

O jakich przewodach mówisz?

O wentylacyjnych co dmuchają do kabiny.

Ok, u mnie po czyszczeniu bizolem jest dużo lepiej ale dalej nie tak jak być powinno. Muszę podjechać na ozonowanie, zakładam, że ten cały zapach bierze się z parownika, a tam ciężko się dostać aby to dokładnie wyczyścić.

Druga sprawa musisz dokładanie wyczyścić parownik ale to demontaż schowka i dmuchawy jakiś pręt aby to wyskrobać tam - odkurzacz i zmontować sobie coś aby cienka rurka tam weszła i zassała cały ten syf i psikać tym wurtem ale chyba nie pianka tylko coś mi kumpel mówił bo ostatnio czyścił że takie na bazie benzyny ekstrakcyjnej co szybko odparowywało.

Też racja.

Ale to oczywista oczywistość jak mawia nasz przywódca Jarosław ☺️

Powiem tak najpierw za pierwszym razem wyciągnąłem wentylator i dostalem się do parownika poczym wyskrobalem ten syf co byl w srodku wyciągnąłem odkurzaczem udroznilem odplyw i z 5 razy zapodalem bizol c30 taka pianka. Troche się poprawilo ale dalej bylo czuć wilgoć. Za drugim razem kupiłem wurth-polecany na forum znowu dostałem się do parownika i tym razem najpierw spsikalem go calego  poczym szczoteczka do zębów poczyscilem i nadal psikalem z odstepami calą puszke. Efekt taki sam nadal czuć wilgoć po wylaczeniu klimy. Chyba zostanie oddac to profesjonalnemu zakladowi. 

Może ogólnie masz wilgoć w aucie a nie w samych przewodach.

Kiedy ostatnio wymieniany był osuszacz ? zakładam że filtr nowy i suchy ?

To nie ja pisałem 😁

Please login or register to see this image.

/monthly_2018_08/1868336585_Beztytuu.png.5e377ed12b7cd3163adf0434d3a58ffc.png" alt="1868336585_Beztytuu.png.5e377ed12b7cd3163adf0434d3a58ffc.png" />

Sory, miało to być do strażaka

Wigo czy Ty naprawdę uważasz że wymiana filtra - osuszacza spowoduje usunięcie brzydkich zapachów i wilgoci z kabiny?  Tak dopytuje bo chcę się upewnić że dobrze zrozumiałem Twoje posty.

Gdzie ja napisałem że wymiana osuszacza pośrednio pomoże w usunięciu zapachów ?

Trzeba było spróbować po czyszczeniu szczoteczką jeszcze raz zapsikać i szybko zamontować wiatrak i włączyć go żeby się rozeszło po parowniku i do kanałów. Bynajmniej ja u siebie tak zrobiłem ale czyściłem taką szczotką do butelek. Powiem Ci że ten Wurth jeśli na izopropanolu to w Vectrze C nie działa. Tak samo jest z granatami tylko na pewien czas ok 2 tygodni i zapach wraca. Przerabiałem temat u mnie najbardziej po wyłączeniu klimatyzacji ( za każdym razem) po kilku sekundach było czuć wilgoć aż nabrało temperatury i przestawało. Co pomogło Clinex A/C oraz Nano protect silver nice oba pojemniki po 1 litr starczy na klika razy lub w kilku samochodach. Akurat z Wurtha został mi wężyk( trzeba przerobić atomizer taki jak w płynie do szyb dając ten wężyk w Wurtha wtedy będzie ładnie rozpylać środek), drucik taki grubszy w kształcie litery L i wtedy dokładnie dobrze zapsikać Clinex a/c zrobić czyszczenie szczotką, zapsikać jeszcze raz założyć wentylator, włączyć na chwilę, potem drugim Nano silver ta sama procedura. Do dzisiaj mam spokój. Oczywiście raz w roku przed sezonem tak robię. Zapomniałem dodać żeby ocenić stan parownika oraz jaki tam jest syf potrzebna kamera endoskopowa nawet taka na usb (ryżowa) bo niestety głowa nasza tam się nie zmieści żeby zobaczyć a potem zabawa w wężyki i odkurzacz i dokładnie oczyścić z liści jeśli tam się znajdują. Dopiero potem zabawa ze środkami czyszczącymi.

Edited by migotex

Temat dotyczy zapachów i wilgoci  "Po odgrzybieniu parownika dalej czuć wilgoć"

Piszesz w postach o wymianie osuszacza dlatego chciałem się upewnić co masz na myśli ....