Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Nexiz

Sprężarka/kompresor klimatyzacji.

Recommended Posts

Cześć! Wczoraj chciałem sobie nabić klimatyzację, bo gość od którego kupiłem Vectrę powiedział mi, że jest jakaś nieszczelność w układzie i po miesiącu cały odczynnik "uciekł". Po nabiciu gazu w celu sprawdzenia ubyło tylko pół bara prawdopodobnie dlatego, że silnik był jeszcze nagrzany, ale więcej nie uleciało ani grama czyli układ chyba jest szczelny, ale pan ze stacji powiedział mi, że nie da rady więcej ciśnienia zrobić żeby skroplić odczynnik i prawdopodobnie będzie walnięty kompresor - rurka była tylko delikatnie schłodzona. Czy może ktoś z Was posiada taki sprawny na zbyciu? I jeśli kupię gdzieś używkę, to czy 14 dni gwarancji rozruchowej to wystarczający czas na sprawdzenie, czy wszystko będzie w porządku?

Pozdrawiam :)

Jak ubyło pół bara? W jakim czasie? Maszyna od klimy mierzy ubytki nieszczelności w milibarach i wtedy też nie ma gwarancji że jest szczelnie

Odstawiłem samochód coś trochę po 12 i przy mnie nabijał gaz i o 15 mi zadzwonił, że tyle ubyło. Później zadzwoniłem o 16:15 i mówił, że nadal tyle samo jest, czyli ze szczelnością ma być wszystko w porządku. Powymieniał mi dodatkowo zaworki, bo były już nie najlepsze. Na maszynie do klimy podczas nabijania jakby była jakaś nieszczelność było by chyba jakoś widać, że coś sie dzieje niedobrego, a tu normalnie na spokojnie szło, tylko później nie mogło tego ciśnienia dobić do tekiego jakie powinno być, więc już sam nie wiem... Mówię szczerze, że nie znam się na tym i mogłem coś przekręcić, ale pan ze stacji ewidentnie stawiał na kompresor.

A przypadkiem nie było tak, że po uruchomieniu klimatyzacji ciśnienie podniosło się o 0.5 bara? Jeśli to byłby ubytek to klima powinna być pusta na drugi dzień. Jeśli chodzi o nieszczelność to jeśli wierzyć sprzedającemu, że trzymała miesiąc to żadna maszyna nie wykryje takiego ubytku

Uruchamiałem tylko silnik jak były manometry już założone, żeby sprawdzić chyba, czy sprężarka się załączy, to mówił że załączyło. Albo ten sprzedawczyna wiedział, co się szykuje i tylko powiedział, że jest nieszczelność, bo przecież jak kompresor nie zrobi ciśnienia to po co w ogóle to nabijać jak nie schłodzi układu i przy tym tracić pieniądze na nabijanie, ozonowanie itd.?

Za to tutaj piszę, bo nie wiem co mam już sam zrobić z tym. Najlepiej chyba kupić jakąś używkę z gwarancja rozruchową i sprawdzić, bo chyba nie ma innego wyjścia...

Ja do osobówii (peugeota) brałem używkę. Akurat była na miejscu. Śmiga prawie 2 lata.

No ja też znalazłem, daje na to 14 dni gwarancji. Jest to sprężarka po Vectrze, która miała "niby" 100k przebiegu. Wygląda w miarę solidnie i nie jest jakoś nie wiadomo jak zniszczona za 150zł. Akurat do wersji 1.9 CDTI 150KM. Nie wiem, czy można linkować ogłoszenia w tematach, dlatego nie będę wklejał.

Ze zdjęć nic nie da się powiedzieć. Z resztą nawet na żywo też wiele nie da się sprawdzić. Można zobaczyć czy nie jest pęknięta, czy obraca się cicho i łagodnie. Resztę dopiero po podłączeniu i uruchomieniu

Oki, dzięki za pomoc i naświetlenie sprawy :) W takim razie zamówię tą używkę, może akurat będzie sprawna i wszystko będzie w porządku. 150 złotych to nie majątek, a jak nie będzie sprawna, to ją odeślę i po problemie. Wtedy się poszuka innej.

Hej panowie

Żeby nie zaśmiecać forum czy ktoś jest mi w stanie podpowiedzieć czy kompresory w silnikach 1.8 xer i 1.8 xe są zamienne ? 

Mówie tutaj o modelu SD7V16 ( który posiadam na stanie i głośno działa pomimo zmiany łożyska na kole pasowym ) oraz modelem PXV16 . Niby wyglądają podobnie ale boje sie zakupić inny model żeby nie utopić pieniędzny 

Czy ktoś robił takie manewry i jest w stanie potwierdzić kompatybilność ? 

czekam na odp

Please login or register to see this quote.

Porównaj ze schematami i info w sklepie

Z18XE:

Please login or register to see this link.

Z18XER:

Edited by Cretux

czyli wychodzi na to że jednak nie są zamienne . Pomimo takiego samego wyglądu zewnętrznego ( oprócz kół pasowego oraz sprzęgła) 

Ma ktoś może jakieś doświadczenie w tym temacie 

Cretux dostępność tego modelu klimatyzacji jest bardzo ciężki . Przestrzał cenowy ogromy Czy na pewno nikt nie podkładał innej sprężarki  do silnika ?  przecież 1.8 xe i xer to te same bloki różnią sie tylko osprętem . 

przecież ilość rowków oraz osiowość koła pasowego musi być podoba jak nie ta sama. 

Panowie bardzo proszę o podpowiedz. 

Please login or register to see this quote.

A to nie możesz oddać swojej do regeneracji lub kupić używkę dedykowaną do Twojego niż zastanawiać się czy będzie pasować. W bazie opla wymienione są 2 różne sprężarki do tych silników, więc jakieś różnice są.