Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Sign in to follow this  
Hameti

Brak mocy, duże spalanie - Vectra B 2001

Recommended Posts

Witam.
Mam problem z Vectrą, spala w mieście 16-17l oraz 13-15l LPG w trasie, spalanie PB odpowiednio ~1-2l niższe, ale to nadal bardzo dużo. Jazda oczywiście ekonomiczna, 90-110 po autostradzie. Kolejny problem jest taki, że przy maksymalnie otwartej przepustnicy wkręca się ładnie do 5500-6000 RPM, po czym traci moc i w żaden sposób nie chce się wkręcić wyżej, poniżej tych obrotów wszystko jest ok, prędkość maksymalna to 160 km/h i silnik już nie daje rady. Jeśli na luzie wkręcę ją do okolic gdzie traci moc czyli ~6 tys i puszcze gaz, to trzęsie silnikiem na wolnych obrotach, coś jakby silnik chodził na 3 cylindry, po ~10-30sek znów chodzi równo do następnego wkręcenia do 6tys.  Błędy jakie wystąpiły to P0378 oraz P0778. 

Przekopując google i fora wszystko wskazuje na czujnik położenia wału, który miał się znajdować pod obudową filtra oleju, po lewej stronie (zaznaczyłem na zdjęciu), zastanawia mnie fakt dlaczego wtyczka ma tylko 1 pin, zwykle mają 3. To na pewno jest czujnik wału? Jeśli nie to proszę o jakieś zdjęcie.
Po zdjęciu świec wszystkie wyglądają tak samo i mają jasno-brązowy kolor. 
Objawy występują odkąd kupiłem samochód, co jeszcze mogę sprawdzić przed wymianą czujnika? 
Z góry dzięki 

Samochód: Opel Vectra B, Rok 2001, Silnik Z22SE 

Please login or register to see this attachment.

Edited by Hameti

Please login or register to see this quote.

Dzięki za podesłanie tematu, udało mi się już znaleźć w internecie zdjęcie. Wstawiam jakby ktoś kiedyś znalazł ten temat. Byłbym wdzięczny jakby ktoś napisał czy objawy zgadzają się z uszkodzonym czujnikiem położenia wału.

Please login or register to see this attachment.

Edited by Hameti

Nie wiem czy Ci coś to pomoże, ale przy X20XEV jak miałem padnięty ten czujnik, to bardzo ciężko było odpalić. Za bardzo długim kręceniem. Słaby był i spalanie było wyższe.