Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

rav52v

Woda leje się ze schowka

Recommended Posts

Witam, od dłuższego czasu, mam taki problem, że po myciu auta, ulewnych deszczach wycieraczka pasażera zbiera znaczące ilości wody cieknącej z prawej dolnej tylnej części schowka.

Wydaje mi się, że źródło tego przecieku może być zlokalizowane w podszybiu - na wysokości filtru kabinowego, ale zdaje się, że woda która wpadnie pod czarną osłonę powinna być dalej odprowadzana.

Średnio tam cokolwiek widać, więc przed bliższym zapoznaniem się  z tematem chciałbym poprosić Was o radę, co to może być? co zrobić w takim przypadku? Może ktoś miał podobnie?

Witam, 

Miałem dokładnie to samo w Fordzie Focusie 2001. Pomogła wymiana filtru kabinowego, oraz wyczyszczenie całego syfu, który się tam nazbierał. Masz zablokowane te rynienki które mają za zadanie odprowadzić wodę. Spokojnie zrobi Ci to każdy Mechanik, lub jeśli masz jakieś pojęcie to poradzisz sobie sam.  

Zdemontuj podszybie i wyczyść wszystkie odpływy. Widocznie jest tyle syfu że zatkał odpływ i woda nie ucieka a przelewa się przez filtr kabinowy do środka.

Racja ale ponadto może być zatkany od0lyw wody z chłodnicy klimy w kabinie i wtedy również kapie  z obudowy nagrzewnicy 

Please login or register to see this quote.

Kolega wyraźnie napisał że po deszczu i po myjce,☺️ więc chyba nie trafiłeś 

Dzięki - wyczyściłem ten gumowy odpływ na wysokości filtra kabinowego, mam nadzieje że to rozwiąże sprawe

wyczyść wszystkie odpływy 

Znalazłem tylko ten jeden :S

Jest jeszcze po stronie kierowcy w podszybiu

Witam.Czy ktoś może pomóc w zlokalizowaniu odpływu od dołu w Z18XE przedlift sedan.Gdzie szukać tego odpływu?I jak to się czyści?

A zobacz ten temat

Ale czego ? odpływu skroplin z klimy czy odpływu wody deszczowej ?

Najlepiej jedno i drugie.Z tego względu że nie załącza mi się klimatyzacja ( nie sprawdzałem stanu czynnika chłodzącego ale jak się zabierać to kompleksowo). Co do odpływu deszczówki to paruje mi auto dość mocno więc chciałbym się tym zająć kompleksowo żeby już nie wracać.Jeśli można jakiś obrazek, ponieważ nie jestem fachowcem

Nawet filmik;

Jesli trzeba mam ksiazke sam naprawiam vectra c / signum wszystkie wersje nadwozia i silniki to moge ci poszukac i wyslac skan :)

Poki masz wilgoc w aucie i przemoknieta wykladzine szybko sie tego nie wyzbedziesz, wykladzina jest skomponowana z roznorodnych materialow 

Posted (edited)

Ja tez nie jestem fachmanem, ale skoro klimy nie uzywasz, a po zlej pogodzie ci paruje szyba to mozesz miec upchane odplywy syfem jak auta sie nie garazuje, mialem tak z vectra b i paskiem, syf z drzew z igiel swierkow brud zamienia sie w zbita maz blokuje odplyw i woda przedostaje sie sie do srodka szukajac ujscia, profilaktycznie po zimie i po okresie wakacyjnym najlepiej tam zagladac i wyczyscic odplywy , nie raz przy samym ujsciu wezykow odplywowych sie pozapychalo i pozamiatane woda bedzie stala

Edited by Zbigniew23071993

Właśnie wyczyściłem odpływ z lewej strony czyli od kierownicy, cały zapchany na równo.Faktycznie można się tam dostać bez demontażu wycieraczek.Miałem Omege i ten odpływ był widoczny a tutaj dopiero dzisiaj go namierzyłem.Co do odpływu po drugiej stronie to pod filtrem kabinowym jest rynienka cienka i długa, coś mi się wydaje, że jak ostro leje to może filtr kabinowy zalewać więc rozumiem sugestie wymiany filtra.Natomiast co do wężyka widocznego na filmie to u mnie to wygląda inaczej