Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Sign in to follow this  
FatboyHD

Polecany warsztat LPG Kraków okolice + zestaw do Z18XE

Recommended Posts

Witam, autko kupione (VC 2003 1.8 122KM (Z18XE) w planach montaż instalacji LPG.
I tu mam dwa pytania.
Pierwsze, najważniejsze, polecany warsztat Kraków/ okolice.
Po wstępnych rozmowach każdy to najlepszy specjalista w branży, a wiemy że życie szybko top zweryfikuje. Chciałbym trafić do kogoś, kto zna się na rzeczy, zamontuje mi dokładnie i poprawnie instalację, a potem właściwie ją zestroi. Już nawet nie pytałem  czy kolektor zdejmują do nawiercania... Czy możecie mi kogoś takiego polecić, sprawdzony warsztat, znający się naprawdę na rzeczy??

Druga sprawa to proponowany zestaw, wiem że pytanie już było ale nie widziałem w miarę świeżych postów, a wpisy sprzed kilku lat mogą być bardzo nie aktualne przy obecnym stanie rozwoju instalacji LPG.

Z góry dziękuje za cenne rady.

Edited by FatboyHD

Please login or register to see this quote.

Ja u siebie w Z18XE mam taki zestaw:

Reduktor, wielozawór i zawór odcinający: Tomasetto AT13

Sterownik: AG Centrum COMPACT

Wtryski: Hercules GISM-I1000

Przewody: Fagumit

Założyłem 05.2017. Cena 2800. Kolektor odkręcany.

Oczywiście nowe świece wstawiłem. W moim przypadku wpadły Denso K20TT

Nie wiem na ile ten zestaw jest dobry wg fachowców LPG, ale przejechałem ponad 20 tys km i zero problemów. Spalanie w tej chwili 8-9 l.

Piotr ficek. Tyle w temacie. Poczytaj na forum lpg.

Wysłane z poczty

Cześć. 

Na własnej skórze sprawdziłem PrzemGaz Żerkowice 60 i Karat Kraków Czyżyny. Mogę ich polecić.

Wszystko tylko nie to... mam u siebie taki sterownik i nie polecam, nawet niektóre warsztaty robiące instalacje AG nie chcą tego naprawiać. Właśnie jestem na etapie wywalania tego, gazownik polecił sterownik AG Centrum Zenit Blue Box. Wole to zamiast szukać warsztatu nie wiadomo jak daleko od domu który może ogarnie usterke.

Edited by hektor

A co się dokładnie dzieje i po jakim czasie ?

Instalacje zakładał poprzedni właściciel w 2012, wg książki było by juz ok 110kkm przejechane na LPG, wywala check podczas schodzenia z wyższych obrotów, ostatnio potrafi sie cichaczem przełączyć na benzyne i póki sam nie nacisne knefla to jeżdze na benzynie tak jakbym sam sobie przełaczył.

Na razie u mnie ok. Pojeżdżę i się przekonam. Jak będą problemy to się wywali i wstawi inny ;)

Nie wiem czy Bolęcin to okolice ale za to gość chwalony na lpg forum.

Zakładał mi gaz w maju do 1,8 XER

reduktor; KME TUR6

sterownik; Stag 4 QBOX

wtryski; Barracuda

wielozawor; Tomasetto AT02A

przewody Parker

Widocznie trafiasz na samych druciarzy. Obecnie sterownik ma bardzo małe znaczenie. Mogę nawet stwierdzić, że w tak prostych silnikach nie ma żadnego znaczenia, bo obecne sterowniki spokojnie takie ogarniają. Jeśli jest jakiś problem to jedynie z niewiedzy montera. Tu są 2 opcje. Albo zrobił jakiś drut przy montażu i próbował to ukryć, albo nie wie co zrobił i nie umie tego odkręcić. Wyprzedzając następny post napiszę: Tak, większość gaziarzy nadal żyje w świecie instalacji "na śrubę" montowanej w polonezie i jakakolwiek sekwencja to dla nich kosmos. Wiedzą, że mają kliknąć tu i tu i modlić się że samochód jakoś wyjedzie za bramę

Masz niestety rację. Był tu taki warsztat LPG gdzie montowali do aut instalacje. Nawet klientów na początku było, ale jak już przyjeżdżali nowszymi autami, to interes zwinęli. Jak się okazało. Do każdego montowali ten sam zestaw. STAG 200, Tomasetto AT07 i czerwone valteki :D Kolega z pracy tak się wpakował z Suzuki Ignis i nie może trafić na fachowca, żeby mu to ogarnął, bo nie działa prawidłowo.

Rozumiem że miałeś u siebie zamontowanego compacta? Ja nie trafiam na samych druciarzy, auto z taką instalacją już kupiłem

Nie miałem, ale bawiłem się takim w signumie z20net i jakoś żadnych problemów nie było. Podejrzewam że albo masz jakiś problem z komponentami instalacji albo coś namieszane w ustawieniach czy podłączeniu sterownika. Twój gazmen nie wie o co chodzi, więc najłatwiej złożyć na sterownik.
Taka mi się przypomniała sytuacja. Ojciec kupił Fabię z kme nevo. Pomijając już że gasła przy przełączania to przełączała na benzynę w momencie wciśnięcia hamulca. Tu też uważasz że sterownik był zły?

No tutaj to inna historia. U mnie byla inna usterka... i dwoch poleglo, dopiero trzeci znalazl rozwiazanie

I jakie to było rozwiązanie?

Niestety wymiana elektroniki + nowa wiązka.

A powiedział gdzie konkretnie jest problem z tym sterownikiem? Mi się wydaje, że główny problem to monter który po pierwsze nie ogarnia sterownika, a po drugie za wymianę sterownika wziął inne pieniądze niż za doprowadzenie instalacji do porządku

Powiedzial w czym rzecz, ale oni takich sterownikow nie montuja i nie serwisuja bo wg nich sa slabe. Wybralem taka opcje bo mam ogarnietego gazownika pare km od domu. 

To taki średnio ogarnięty ten gazownika jeśli umie ogarnąć tylko 1 sterownik. Powiedziałbym że on jest słaby, nie sterownik

Żeby nie było, większość gazowników robi tak samo. U mnie jest kilku monterów a wszyscy potrafią tylko staga (mniejsza o to że niewiele potrafią)

Hm.. jeżdżę do nich od 3 lat i powiem tak: obsługa super, fajni goście do pogadania, ale .. no właśnie. Może samochód mam pechowy, ale ostatnie dwa ustawienia zrobili w moim przypadku do bani - niby robili na AFR co to ponoć najlepsza metoda. Po ostatnim ich ustawieniu i przejechaniu 400 km sondy zaczęły mi świrować, waliło błędami. Może to czysty przypadek, że coś w samochodzie się zmieniło, trudno powiedzieć. Natomiast fakt jest taki, że mają najlepszą opinię w Krakowie. Mają dużo roboty i ciągły niedoczas.Sprzętowo będę jak najbardziej z ich usług korzystał, natomiast jeżeli chodzi o ustawienia to niestety już nie.

Edited by Magnusone