Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Signe

Remont czy swap?

Recommended Posts

Witam wszystkich.
Posiadam VC z 2003go roku z silnikiem Z22Se i LPG. Niestety trafił mnie pech ten, że (najprawdopodobniej) pierścienie w jednym z cylindrów poszły się miziać. Jednak nie objawów i przyczyn tyczy się pytanie.
Otóż samochód stoi już od  ok. miesiąca i tak na prawdę nie wiem co z nim zrobić. Sprzedawać nie chcę, wolałbym naprawić. Problem w tym że tutaj, w rzeszy, taki zabieg prawdopodobnie przewyższy wartość samochodu. Myślę cały czas nad przetransportowaniem Vectry do Polszy i załatwieniu sprawy na miejscu. Znajomy mechanik w PL stwierdził że taki zabieg będzie kosztował ok. 2000PLN (w najgorszym wypadku).
Wczoraj tak rozmyślałem, czy w tej sytuacji nie opłacałoby się lepiej zrobić swapa na z20net? I tutaj moje pytania:
- Czy cena za naprawę (2000PLN) trzyma się kupy? Czy wyjdzie drożej/taniej?
- Ile kosztowałby kompletny swap? Z silnikiem i robocizną? Jeżeli bym miał robić swapa, to chciałbym oddać to do kogoś kto się zna. Mnie ogranicza przede wszystkim brak czasu i miejsca, więc sam tego zrobić nie mogę.
- Gdzie znajdę kogoś ogarniętego kto taki swap zrobi od A do Z, zgodnie ze sztuką, tak żebym w idealnym przypadku mógł z tym podjechać do TÜV na wbicie tego w dowód? (Najlepiej gdzieś w okolicach Opola lub Częstochowy, choć to akurat ma najmniejsze znaczenie).
- Co z gazem który mam założony? :D

Z góry dzięki za wszelkie info ;)

Edited by Signe

Odnośnie naprawy, to ja bym doliczył jeszcze rozrząd, czyli ok 1000zł.
Co do swapa, to pewnie większość poleci

Please login or register to see this link.

;)

Dokladnie co do swapa to tak jak polecil kolega No Exist u Rafałag 🙂  ja tez brałem u niego slupek do swojej vc i zrobil juz 40 tysi i lata dalej 

Remont za 2 tys to troche mala cena, a na.swapa na 2.0t musisz 6 tys liczyc

Prosciej i.duzo taniej bedzie zrobić swapa na 1.8

Swap na 1.8 to krok w tył😐 jeśli cię stać dopłać i rób swap na 2.0t. Śmiało jedz do Rafała. Widziałem jego prace i gdyby mi ktoś nie powiedział ze to swap nie wiedział bym. Jak fabryka 👍

No na pewno ten gaz będzie chodził w 2.0T. Powodzenia. Wtryski, reduktor mało realne, że oblatają w 2.0T. Najpierw sprecyzuj co to jest za instalacja, żeby cokolwiek powiedzieć w tej kwestii.

Z gazem to może zbliżyć się do wartości auta robiąc to w PL.