Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

razzQ

Vectra 2.0 benzyna - brak turbo

Recommended Posts

Witam, koleg贸w od ok. 3 tygodni jestem posiadaczem Vectry C i ostatnio mam z ni膮 problem 馃槣

Ale od pocz膮tku, zrobi艂em ostatnio na trasie ok 600km i klimatyzacja przesta艂a ch艂odzi膰 wiec na drugi dzie艅 zajecha艂em do mechanika 偶eby tym si臋 zaj膮艂, klima zosta艂a sprawdzona, odgrzybiona, nabita itd. wracaj膮c ch艂odzi艂a a偶 mi艂o . Kolejnego dnia jak jecha艂em do pracy klima nie ch艂odzi艂a i wyskoczy艂 "check engine" przy czym ewidentnie odci臋艂o turbin臋, po powrocie z pracy sprawdzi艂em b艂膮d wyskoczy艂o P2187, b艂膮d skasowa艂em i silnik jakby zacz膮艂 lepiej pracowa膰. Nast臋pnego dnia po odpaleniu silnika kolejny problem a mianowicie hamulec nie reagowa艂 , stwardnia艂 i schodzi艂 tylko do pewnego momentu po zagl膮dni臋ciu pod mask臋 zauwa偶y艂em ze jeden z w臋偶yk贸w by艂 p臋kni臋ty w 4 miejscach - pojecha艂em na "szrot" i wymieni艂em na nowy (w gratisie dosta艂em dwa zapasowe za 5 z艂 ;p) . Po tej wymianie klima zacz臋艂a znowu mi艂o chodzi膰 i hamulec tak偶e - dziwne ,ale mniejsza z tym bo w dalszym ci膮gu turbina nie dzia艂a. Czy kto艣 mia艂 podobny problem? Jakie艣 pomys艂y ?

Z g贸ry dzi臋ki :)

Kurcz臋 mo偶e za to pytanie zostan臋 tutaj zlinczowany :P ,al臋 czy jest kto艣 ze 艣l膮ska kto udzieli艂 by mi pomocy w ewentualnym sprawdzeniu przyczyny k艂opotu ?

Edited by razzQ

Klima i pekniete w臋偶yki raczej nie powinny mie膰 nic wsp贸lnego. Twardy hamulec i "brak turbo" ju偶 mo偶e. Najprawdopodobniej masz problem z nieszczelno艣ci膮 w podci艣nieniu lub kt贸ry艣 z zawork贸w steruj膮cych nie dzia艂a jak powinien . Na 2.0 t si臋 nie znam ale je艣li te dwa objawy wyst臋puj膮 razem to stawiam na podci艣nienie .

Ps. Jestem z Bytomia mo偶emy co艣 podzia艂a膰. :)