Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Sign in to follow this  
xxpiechota

Bardzo wysokie spalanie

Recommended Posts

Witam serdecznie jakiś czas temu kupiłem Vectra C 2008r. 1.9 cdti z silnikiem 8v 120KM. Poprzedni właściciel mówił że samochód jest chipowany. Na komputerze po mieście wynosi od 11 do 13 litrów. Nie ciśne w pedał. I jeżdżę głównie po mieście. Ostatnio zrobiłem za 100zl 220km w tym 60% miasto 40% trasa. Większość ludzi ma spalanie w  granicach 7-9l /100km. Dodam że na postoju mam 1.4-1.6L/H przy pełnym obciążeniu oraz 0.8-0.9 bez obciążenia. Czy macie jakieś pomysły od czego zacząć sprawdzać aby obniżyć to spalanie? 

Please login or register to see this quote.

Wiesz co konkretnie było robione i gdzie? Bo to w tym momencie największa niewiadoma czy nowy program nie ma związku ze zwiększonym spalaniem. Masz/miałeś DPFa?

Komputer pokazuje średnio 12-13 po mieście przy bardzo spokojnej jeździe w trybie 100% miasto. Mam wersję bez DPF. Mapy nie wiadomo gdzie były wgrywane. Muszę jechać na hamowanie w celu sprawdzenia czy wszystko jest dobrze z tym chipem lecz chciałem przed tym wysłuchać waszyvh opinii. Pozdrawiam

nie patrz na komputer tylko ile Ci spali a ile wlałeś paliwa ( policz sobie sam ) , komputer pokazuje orientacyjnie i akurat tam można zrobić korekcje spalania i wyrównać wskazania do tego co realnie pali auto. 

Witam. Podepnę się. Kupiłem właśnie Signum 2007 1.9 150KM i okazuje się że również moje spalanie na mieście (Wrocław) zdaniem komputera to ponad 13 litrów. Jazda bardzo spokojna, nie cisnę, zresztą w takich korkach to raczej nie możliwe. Średnia prędkość to 15 km/h. Nie wiem co było robione, czy były wprowadzane jakieś zmiany w aucie. Jestem pierwszym właścicielem w Polsce. Nie mierzyłem faktycznego spalania, ale widzę jak znika w zastraszającym tempie paliwo. Posiadam klapy, egr, dpf. Nosze się z zamiarem usunięcia tego "dobrodziejstwa" w niedługim czasie. A także planuję zmienić dwumase na stare rozwiązanie w postaci sprzęgła jedno masowego. Czy to dobry pomysł nie wiem, czytałem skrajne opinie. 

Zaaplikowałem mu środek do czyszczenia wtrysków gdyż trochę rzucało po odpaleniu zimnego silnika i dodaję olej 2t do paliwa (jak w każdym dieslu). I jest lepiej, ale spalanie nie zmalało. Czytałem że może być problem z czujnikiem położenia wału, termostatem (wydaje się że działa prawidłowo), przepływomierzem. Doradźcie co i w jakiej kolejności sprawdzić, gdzie jest największe prawdopodobieństwo usterki z takimi objawami.