Jump to content

W dniu dzisiejszym została dodana do menu forum wyszukiwarka google 

Link google

Pozdrawiam Admin

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Lukasz923

Problem ze zmianą radia

Recommended Posts

Witam zakupiłem radio 2 din. Zestaw z radiem posiada 2 złącza ISO ( jedna do wykorzystania która pasuje do auta) . i tu zaczyna się problem mój. .. W aucie mam kostkę ISO 36 pin a zestaw z radia posiada zwykłą kostkę ISO i kostkę ISO ( sam nie wiem co to za kostka)  z canbusem. .. I teraz pytanie jak podłączyć radio żeby działało i było z sterowaniem z kiery ??. Aktualnie mam podłączone pod zwykłą kostkę ISO lecz nie dziala sterowanie z kierownicy i brak możliwości korzystania z menu auta. . dla lepszego zrozumienia dodam kilka fotek.  Pozdrawiam wszystkich i czekam na każdą pomoc od was 

Please login or register to see this attachment.

no jak masz radio z ktorego bylo sterownie wyswietlacza to zadnym  innym nieoryginalnym go nie zastapisz, mozna np zalozyc wyswietlacz z modelu gdzie byl on sterowany przyciskami na manetce od wycieraczek

Zakupiłem radio które jest przypisywane do Vectra c / Signum.  Radio ma wygląd jak seryjne 

Czy ktoś przerabiał tą niebieską kostkę żeby się połączyć z can busem. ? 

to znaczy jaki ma ten wyglad??, daj fotke

jakby bylo seryjne to nie bylo by problemow z kostka

Po tym jednym zdjęciu widze ze to jest radio z chin. Nie bedzie przy tym radiu sterowania z kiery bez emulatora. Aby sterowac wyswietlaczem spalanie itp musisz miec gid przedlift i manetke bc w wycieraczkach. A w kostke iso podlaczasz tego can busa by wogole zadzialalo. Fakra ta co trzymasz w reku na zdjeciu wogole ci nie potrzebna, jedynje ten can taki brazowy przepinasz go do kostki iso. I jescze pamietaj aby zadzialalo te radio musisz dolozyc dwa piny can od wyswietlacza w kostke do radia oraz by je zalaczyc dla sprawdzenia wyswietlacz gid musi byc podlaczony w zasilanie. Dla laika trudna robota, sam to przerabialem.

Edited by jarcio_1001
Tak bedzie finalnie mniej-więcej wygladac

Ja kupiłem takie radio. .Mi najbardziej chodzi żeby jakimś czudem wchodzić do menu spalania itd. . 

No to masz gida a nie masz przyciskow przy manetce od wycieraczek? Pokaz zdjecie uruchomionego radia i wlaczonego wyswietlscza.

Dla uzupelniania to manetka bc:

Please login or register to see this link.

Edited by jarcio_1001

Daje kilka zdj 

A sama zmiana manetki nie da możliwości wchodzenia do menu auta? 

No to nie masz takiej manetki bc musisz ja zakupic + pewnie ja aktywowac w op comie lub techem. A mozesz wejsc w menu klimy? Wczesniej pewnie miałeś radio cdr 2005?

Edited by jarcio_1001

Do menu klimy wchodze przez kliknięcie dużego pokrętła nawiewu bez trudu 

Oki czyli klima ok. Teraz zostaje ci zakupic taka menetkr jak wyzej ci pokazałem, pewnie ja trzeba aktywowac. Jeszczse pytanie jakie miales radio wczesnjej??

Stare radio miałem takie 

Aaa ok. Czyli tak musisz kupic manetke bc. Jechac na op com aktywowac ja.. Oraz przekodowac wyswietlacz z zakladka mozliwosci wejscia w bc. Jescze byś powiedzial numery lub zdjecie tego wyswietlacza gornego od tylu i wszystko bedziesz mial jak na dloni.

Ok dzięki za pomoc a powiesz mi jak mam się dostać do tych numerów. .......a z tą kostką ISO coś robić czy mogę zostawić jak teraz jest?  

Edited by Lukasz923

Ta kostke zostaw sobie w pudelku. Aby sie dostac do wyswietlacza musisz wyciagnac dekor srebny on jest na zatrzaskach potem odkrecasz wloty powietrza na 4 srubki typu torx jest przykrecony i wyciagasz wszystko.. I numery juz masz widoczne...

Ok jak bd miał numery to podam.  Dzięki za pomoc