Jump to content

W dniu dzisiejszym została dodana do menu forum wyszukiwarka google 

Link google

Pozdrawiam Admin

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Sign in to follow this  
victordeleco2

Sterownik silnika Z18XE

Recommended Posts

Dzień dobry,

miałem problem z obrotami silnika:

- nie radził sobie na biegu jałowym;

- wypadał zapłon (jazda na 3 garach);

- brak mocy;

- bierze olej (600ml/1000km)

- falowanie obrotów.

Po wizycie u jednego mechanika wymieniono świece, czujnik oleju i przepustnice - nic nie pomogło.

Aktualnie po wizycie u kolejnego diagnoza jest taka, że trzeba wymienić sterownik silnika 😮 Cena nowego to 800zł - tak powiedział. Do tego samo podłączenie do komputera 150zł (oryginalne), car-pass 150zł i robocizna więc zamknie się w 1250zł.

Jakieś porady co w takiej sytuacji zrobić? Ryzykować używkę? Jakie mogą być konsekwencje jazdy z tym zepsutym modułem? 

Vectra 1.8 Z18XE, B+LPG.

Ładnie sobie liczy za komp i car pass. A ten mechanik gwarantuje Ci, że to jest sterownik ? No i jakie kolego masz błędy ? Ten pierwszy mógł jeszcze cewkę dla pewności sprawdzić.

Niby wszystko sprawdził przez dwa dni. Błędy temperatury, wypadanie zapłonu i coś jeszcze. Car pass to muszę kupić w ASO samemu. A podpięcie do kompa to podobno tyle kosztuje to u Opla z oryginalnym oprogramowaniem.

Jeśli to faktycznie sterownik silnika to u mnie taki używany sprawny 250 zł kosztuje :D Mogę też zamontować do auta i zaprogramować,a co do carpass to odczytanie też nie stanowi problemu.Ale trzeba porządnie zdiagnozować,możliwe,ze jak auto z gazem to wystarczy nowa adaptacja map paliwa.Jeśli uszkodzony ster to są z reguły błędy nie tylko wypadania zapłonów,ale też od przepustnicy,sondy lambda.Falowanie obrotów jak najbardziej może mieć związek z rozjechanymi mapami paliwa.

Co to znaczy u Ciebie? Sprzedajesz części? Trochę daleko mi do łódzkiego, ale może sterownik bym kupił jakby był 100% pewny ;)

Sterownik na bank sprawny,wyjęty z jeżdżącego sprawnego auta,no i wylogowany,gotowy do montażu.Zajmuję się elektroniką w grupie GM ,trzeba mieć na półce trochę części zamiennych :) Jak byś potrzebował więcej info to dzwoń do mnie na 508344036

Jeśli się rozjechały parametry to trzeba zrobić reset i ponowne programowanie sterownika silnika.

Z mojego doświadczenia jak by ci padl naprawde sterownik to byl by blad wtryskiwacza 1,2,3 lub 4.. Więc proponuje jechac na samym poczatku jechac do gaziarza ktory sie zna na robocie.. A nie do takiego ktory wezms 50zl zkalibruje i powie ze jest ok. Niech na samym poczatku usunie mamy benzynowe i gazowe. Wyjac bezpiecznik od gazu.. I ustawic pierw mape benzynowa, jezdzac z gazownikiem... On powinien ci powiedziec na jakich obrotach jak dlugo itp. Potem uatawic mape gazowa i sprawdzic. Mysle ze taki gazownik powinien wziac 100-150zl max za cala procedure, za jego poswiecony czas...

Pojeździj na benzynie i jeśli sytuacja się poprawi to dopiero wtedy do gazownika. Tylko jedź do niego na benzynie. Jeśli masz rozjechane adaptacje i tak pojedziesz na regulacje to ustawi ci gaz pod te rozjechane adaptacje i dalej będzie to samo.

Ktoś kiedyś powiedział że mapy są dla turystów. Porządne strojenie to strojenie na korekty i afr.

Dzisiaj odebrałem auto. Dla przyszłych czytających. Wadliwy okazał się sterownik silnika i po jego wymianie na inny (używka 250zł od klubowicza 

Please login or register to see this link.

- POLECAM) wszystko wróciło do normy i silnik pracuje bardzo dobrze. Podobno teraz jeszcze do 1tys km sterownik będzie sam "adaptował się". Pozdrawiam

ESP ma nieprawidłowe dane ze sterownika silnika U-2105. Zastanawiam się czy warto wymienić sterownik na używany.Rozumiem że musi pochodzić z tego samego silnika i być wylogowany.Czy w takim razie razem z nim dostaję jakiś pin? Czy wystarczy go zalogować? Oprócz opcoma potrzebny car pas,czy dam radę to sam zrobić na opku czy to wyższa szkoła jazdy :)

Please login or register to see this quote.

Ja wymieniłem na używany i jest ok. Jakiś spec musi Ci to sprawdzić czy to na pewno problem ze strony sterownika bo szkoda w ciemno wymieniać (tanio nie jest). Tak musi być wylogowany. Tak potrzebny jest Car Pass.. 

Poza tym błędem w ESP masz jakieś objawy?

Nie, nie mam.ABS działa. Po skasowaniu wraca od razu albo po paru kilometrach.