Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

pyza1411

Drgania- Nowy

Recommended Posts

Witam przesiadlem się na diesla i jestem zielony... Wiem że z19dth to typowy klekoczacy i niezbyt cichy diesel... Auto w automacie przy zimnym silniku przy lekkim przyspieszaniu(muśnięcie gazu) auto między 1500-1700obr auto wpada w drgania przy postoju na luzie nie ma takiego objawu... 

Please login or register to see this quote.

No bez przesady. Zawsze mógł kolega kupić TDI, zapewniam, że w tych rocznikach klekoczą zdecydowanie głośniej niż nasze poczciwe z19dt(h).

Co do drgań, przyczyn może być wiele, trzeba zacząć od podstawowych kwestii jak EGR, klapy wirowe, wtryski. Ogólnie przydałaby się pełna diagnostyka. Jakieś błędy są?

No właśnie i tu się zaczynają schody... Błędów brak EGR zaślepiony i wylogowany,klapy regenerowane 2tyg. Temu chociaz tej naprawy jestem najmniej z oględzin pewien(cięgno łączące klapy jest nowe ale gazdę z "gniazd" przypocone olejem). Muszę ogarnąć system na laptopie to sprawdzę korektę wtrysków Op-comem....

Mogę tak jeździć narazie??? Za 5kkm wypada mi rozrząd z olejami i chciałem przy tym zabiegu klapy chyba jednak dla świętego spokoju usunąć.