Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Zielak

Z20net głośna praca silnika

Recommended Posts

Witam.

Mam problem ze swoją vectra 2.0 turbo

Rano odpaliłem samochód, przejechałem około 1 km po czym auto zgasło. Po odpaleniu silnik głośno pracuje a po dodaniu gazu przy ok 3 tyś obrotów gaśnie.

Co może być przyczyną? Olej jest na dobrym poziomie. 

Filmik z dźwiękiem silnika: 

Please login or register to see this link.

Sprswdz czy swiecy nie wyrwalo z gwintu, ale ja bym go więcej nie odpalal, boto zapewne rozrzad padniety, slizg polamany

Dzięki za odpowiedź. W czwartek się okaże, ale prawdopodobnie coś z rozrządem :/

Please login or register to see this quote.

Zgodnie z rozmowa raczej rozrząd. Tak jak już mówiłem jeśli chodzi o części pisz do Kamila na forum służbowo jako prochoice. Dostaniesz części jak trzeba w dobrej cenie. I po zmianie miska do czyszczenia plus dobry olej. Najlepiej coś 0w40👍 

Pozdro Damian 

Edited by DamianSig

Przewidywania się potwierdziły. Połamany ślizg.

Wymień sobie komplet przy jednej robocie. Będziesz chciał zaoszczędzić teraz, a za kilka miesięcy znów będziesz szukał mechanika i mu płacił za wymianę góry. Zrobisz raz i masz z głowy.

Czy przy wymianie łańcucha slizgów i napinaczy od rozrządu wymienia się też koła zębate? Mechanik liczy sobie za części 1100 zł i to bez elementów od rozrządu balansu jak mu powiedziałem że trochę dużo za same części to mi powiedział, że to razem z zębatkami.

nie rusza sie zazwyczaj kol no chyba ze sa mocno zuzyte co sie trafia bardzo zadko

nie wiem na ile cie twoj mechanik skasuje ale ja za caly komplet  dwoch lancuchow z robota ponizej 2 tysiecy biore 

Mechanik do którego dałem auto, wycenił mi samą robociznę na 1030 zł za wymianę głównego rozrządu + dolnego (balansu) + czyszczenie miski olejowej i wymianę oleju. Wcześniej za wymianę samego głównego rozrządu z częściami + czyszczenie miski olejowej i wymianę oleju wycenił na 1950 zł + koszt oleju i filtra. 

Chętnie bym podstawił auto do Ciebie Rafalg bo kilka pozytywnych opinii przeczytałem na Twój temat ale mam trochę daleko (ok 240km) i transport (laweta itp.) mogło by mnie trochę przedrożyć. 

Edited by Zielak

Please login or register to see this quote.

Piciu ale wiedział bys ze nie uczą się na twoim aucie 👍