Skocz do zawartości

Witamy na Vectra Klub Polska

Guest Image

Witamy na Vectra Klub Polska, podobnie jak na większości społeczności internetowych, musisz się zarejestrować aby uczestniczyć w naszym wspólnym życiu ale nie martw się jest to bardzo prosty proces, który wymaga minimum informacji, aby zostać zarejestrowanym.

Zakładając konto na Vectra Klub Polska, możesz uzyskać następujące przywileje:

• Zakładać nowe tematy i pisać odpowiedzi w innych
  • Subskrybować tematy i fora, aby uzyskać powiadomienia
  • Uzyskać własną stronę profilu i poznawać nowych przyjaciół
  • Wysyłać prywatne wiadomości do innych użytkowników.

NemeSis81

Czujnik wałka rozrządu co zamiast Siemensa?

Polecane posty

Bry ,dawno mnie nie było wiec jeśli nie w tym dziale to uprzejmie proszę o przeniesienie. Kiedyś juz walczyłem z czujnikiem wałka rozrządu, ale po reanimacji opalarka służył dzielnie do ostatniego czasu, gdy po rozgrzaniu się wywala błąd -  czujnik wałka położenia wałka rozrządu. PO rozgrzaniu samochód gaśnie gwałtownie, trzeba wyłączyć zapłon ,załączyć ponownie pojawia się kontrolka błędu i samochód czasem normalnie ,czasem po dość długim kręceniu odpala w trybie awaryjnym , odcinka przy 4500 - tak do ostygnięcia, w kółko . Winny wspomniany czujnik podmieniany był juz na inny ( niestety nieoryginalny, używany ) 5 razy , 1 raz działał ,ale musiałem go oddać właścicielowi. Nie ukrywam ,że ori siemensa to trochee dużo kasy na wywalenie na raz, ale czytam (również tu na forum) ,ze  tylko oryginał będzie pracować , bez błędu - zatem czy kupno Magnetti Marelii , czy tańszego Toprana  to lipa? Czy możliwe ,ze producenci zamienników wypuszczają lipny towar i można wydać 100 na niedziałający czujnik?  Czytam ,ze jak czujnik , tylko od Stachowiaka - wszedłem na allegro na klienta i tam brak oryginału, za to są jakieś po 80zł - czy one są jakoś sprawdzane i działają w 100%? Czy montowaliście u siebie czujniki od tego sprzedawcy? Bo juz mi się dosłownie nie chce jeździć po złomach w poszukiwaniach słynnego Siemensa ;(

Niestety kolego raczej będziesz zmuszony na ori Siemiens/VDO. Tylko napisałeś jeszcze, że długo Ci kręci do odpalenia. Ciekawe czy również czujnik położenia wału nie siada.

Czytałeś błędy ?

Tak -0340, czasem jak długo kręcę(przeważnie odpala od razu) i kichnie w rurę to wywali tez stukowy, korbowy i przeplywke. Ale przeważnie sam czujnik rozrzadu.  

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć quote

Kolego czujnik ori. Może trafisz dobrą używkę

Musze jeszcze poczekać na czas. Z ważnych info to wczoraj , straciłem wolne obroty , nawet gdy nie świeciła się kontrolka błędu silnika ;/ 

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.