Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

NemeSis81

Czujnik wałka rozrządu co zamiast Siemensa?

Recommended Posts

Bry ,dawno mnie nie było wiec jeśli nie w tym dziale to uprzejmie proszę o przeniesienie. Kiedyś juz walczyłem z czujnikiem wałka rozrządu, ale po reanimacji opalarka służył dzielnie do ostatniego czasu, gdy po rozgrzaniu się wywala błąd -  czujnik wałka położenia wałka rozrządu. PO rozgrzaniu samochód gaśnie gwałtownie, trzeba wyłączyć zapłon ,załączyć ponownie pojawia się kontrolka błędu i samochód czasem normalnie ,czasem po dość długim kręceniu odpala w trybie awaryjnym , odcinka przy 4500 - tak do ostygnięcia, w kółko . Winny wspomniany czujnik podmieniany był juz na inny ( niestety nieoryginalny, używany ) 5 razy , 1 raz działał ,ale musiałem go oddać właścicielowi. Nie ukrywam ,że ori siemensa to trochee dużo kasy na wywalenie na raz, ale czytam (również tu na forum) ,ze  tylko oryginał będzie pracować , bez błędu - zatem czy kupno Magnetti Marelii , czy tańszego Toprana  to lipa? Czy możliwe ,ze producenci zamienników wypuszczają lipny towar i można wydać 100 na niedziałający czujnik?  Czytam ,ze jak czujnik , tylko od Stachowiaka - wszedłem na allegro na klienta i tam brak oryginału, za to są jakieś po 80zł - czy one są jakoś sprawdzane i działają w 100%? Czy montowaliście u siebie czujniki od tego sprzedawcy? Bo juz mi się dosłownie nie chce jeździć po złomach w poszukiwaniach słynnego Siemensa ;(

Niestety kolego raczej będziesz zmuszony na ori Siemiens/VDO. Tylko napisałeś jeszcze, że długo Ci kręci do odpalenia. Ciekawe czy również czujnik położenia wału nie siada.

Czytałeś błędy ?

Tak -0340, czasem jak długo kręcę(przeważnie odpala od razu) i kichnie w rurę to wywali tez stukowy, korbowy i przeplywke. Ale przeważnie sam czujnik rozrzadu.  

Please login or register to see this quote.

Kolego czujnik ori. Może trafisz dobrą używkę

Musze jeszcze poczekać na czas. Z ważnych info to wczoraj , straciłem wolne obroty , nawet gdy nie świeciła się kontrolka błędu silnika ;/