Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

  • Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

NemeSis81

Czujnik wałka rozrządu co zamiast Siemensa?

Recommended Posts

Bry ,dawno mnie nie było wiec jeśli nie w tym dziale to uprzejmie proszę o przeniesienie. Kiedyś juz walczyłem z czujnikiem wałka rozrządu, ale po reanimacji opalarka służył dzielnie do ostatniego czasu, gdy po rozgrzaniu się wywala błąd -  czujnik wałka położenia wałka rozrządu. PO rozgrzaniu samochód gaśnie gwałtownie, trzeba wyłączyć zapłon ,załączyć ponownie pojawia się kontrolka błędu i samochód czasem normalnie ,czasem po dość długim kręceniu odpala w trybie awaryjnym , odcinka przy 4500 - tak do ostygnięcia, w kółko . Winny wspomniany czujnik podmieniany był juz na inny ( niestety nieoryginalny, używany ) 5 razy , 1 raz działał ,ale musiałem go oddać właścicielowi. Nie ukrywam ,że ori siemensa to trochee dużo kasy na wywalenie na raz, ale czytam (również tu na forum) ,ze  tylko oryginał będzie pracować , bez błędu - zatem czy kupno Magnetti Marelii , czy tańszego Toprana  to lipa? Czy możliwe ,ze producenci zamienników wypuszczają lipny towar i można wydać 100 na niedziałający czujnik?  Czytam ,ze jak czujnik , tylko od Stachowiaka - wszedłem na allegro na klienta i tam brak oryginału, za to są jakieś po 80zł - czy one są jakoś sprawdzane i działają w 100%? Czy montowaliście u siebie czujniki od tego sprzedawcy? Bo juz mi się dosłownie nie chce jeździć po złomach w poszukiwaniach słynnego Siemensa ;(

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Niestety kolego raczej będziesz zmuszony na ori Siemiens/VDO. Tylko napisałeś jeszcze, że długo Ci kręci do odpalenia. Ciekawe czy również czujnik położenia wału nie siada.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Czytałeś błędy ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tak -0340, czasem jak długo kręcę(przeważnie odpala od razu) i kichnie w rurę to wywali tez stukowy, korbowy i przeplywke. Ale przeważnie sam czujnik rozrzadu.  

Share this post


Link to post
Share on other sites

Please login or register to see this quote.

Kolego czujnik ori. Może trafisz dobrą używkę

Share this post


Link to post
Share on other sites

Musze jeszcze poczekać na czas. Z ważnych info to wczoraj , straciłem wolne obroty , nawet gdy nie świeciła się kontrolka błędu silnika ;/ 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...