Skocz do zawartości

Witamy na Vectra Klub Polska

Guest Image

Witamy na Vectra Klub Polska, podobnie jak na większości społeczności internetowych, musisz się zarejestrować aby uczestniczyć w naszym wspólnym życiu ale nie martw się jest to bardzo prosty proces, który wymaga minimum informacji, aby zostać zarejestrowanym.

Zakładając konto na Vectra Klub Polska, możesz uzyskać następujące przywileje:

• Zakładać nowe tematy i pisać odpowiedzi w innych
  • Subskrybować tematy i fora, aby uzyskać powiadomienia
  • Uzyskać własną stronę profilu i poznawać nowych przyjaciół
  • Wysyłać prywatne wiadomości do innych użytkowników.

Zaloguj się, aby obserwować  
MisiaMisia

Auto szarpie nie chce ruszać, przerywa

Polecane posty

Witam. Jeśli zły dział proszę o przeniesienie.

Mam vectre 1.8 benz+lpg 122 km. Zaczęło się od tego że szarpalo autem na luzie. Następnie auto trafiło do mechanika na wymianę przewodów hamulcowych ( Nie wiem czy może mieć to wpływ na błędy które opisuje niżej ). Po odebraniu auta dzień później wyskoczyły błędy p0203 układ wtryskiwaczy otwarty, cylinder 3. Po oczyszczeniu wtryskiwaczy było dobrze może z 2 dni. Teraz auto przerywa przy dodaniu gazu i na benzynie i gazie. Wyskakuje błąd po201 na cylindrze 1.

Po wymianie cewki auto chwilę jeździło normalnie, następnie szarpalo nawet na luzie i gaslo. Po wymianie na stara cewke jest to samo tylko że da sie ruszyć i nie gaśnie, widoczny brak mocy.

Czy może to być czujnik walka lub wału ? 

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć attachment

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć attachment

Napisano (edytowany)

Wg błędu to sugeruje wtryski lub ECU. A sprawdzałaś inne świece ?

Edytowano przez Cretux

Świece wymienione i na nowych i na starych to samo. Teraz wyświetla się tylko jeden błąd na cylindrze 1. 

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć quote

Nowa cewka dobrej firmy ? Jakie świece ?

Cewka Magneti mareli, świece specjalne pod gaz nigdy nie miałam z nimi problemu. Możliwe że cewka Nowa jest uszkodzona? Na starej przy wymianie zauwazylam,  ze jest jakby przypalona. 

Koleżanko cewka Delphi, Valeo albo Sagem. Nie MM. Masz możliwość z kimś na podmiankę, żeby sprawdzić ?

Właśnie nie mam, wątpię by ktoś pozwolił mi podmienić.  Zdziwiło mnie to że 10 minut było ok a nagle auto nie chce ruszyć a na luzie szarpie.

Zapytaj w swoim oddziale. Może ktoś ma chęć podmienić. To parę min roboty a będziesz pewniejsza. Ja z firmą MM miałem do czynienia ze zwykłymi przewodami WN i doopa. To cewki bym nie włożył.

Oczywiście że nowa cewka może być uszkodzona. Wiem to po sobie. Wymiana na nową tej samej firmy zalatwila sprawe. Możesz jeszcze podjechać do jakiegoś dobrego gazownika- może czas na jakąś regulacje lub wymianę. 

Napisano (edytowany)

Sprawdziłam na dzialajacej Cewce z sm, to samo. Na starej Cewce szarpie podczas jazdy I błąd na cylindrze 1.

Na Cewce z Mageneti wyskakuje błąd na cylindrze 2 nie da się jeździć kiedy silnik się zagrzeje.

A na Cewce z sm, która w innym aucie była sprawna od początku auto przerywalo. 

Auto przerywa i na gazie i benzynie. Gaz był sprawdzany przed awaria  i jest ok.

Czy może to być czujnik walka lub walu lub czy padł mi sterownik ecu. Chyba sama sobie nie poradzę i czeka mnie diagnostyka.

Edytowano przez MisiaMisia

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.