Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

MEDUZA

Trzaski , zgrzytanie prawa strona

Recommended Posts

Witam. Od 2 tygodni borykam się z trzaskami przy skręcaniu jak na filmie. Najczęściej te trzaski, skrzypienie występują przy małych prędkościach , jak parkuje lub powoli skręcam kierownicą około 1,5 obrotu. Byłem u mechanika który stwierdził że łożysko. Wymieniłem przegub, łożysko mcpersona, łącznik stabilizatora i nadal to samo. Odgłosy dochodzą  jakby z górnej części Macphersona . Co to może być ? Czy ktoś już spotkał się z takim problemem i go rozwiązał ?

Łożyska wymienione oba? izolatory na sprężyny założone nowe? 

Ewidentnie jest to wina łożyska mcpersona.

Łożyska sprężyny i izolator sprężyn na ostatni dolny zwój założyłem w tamtym roku, łożysko nie potrzebnie teraz wymieniłem bo stare było dobre.. Może to poducha ?

Budowa mojego mcpersona sprężyna z izolatorem na ostatnim dolnym zwoju, osłona przeciwpyłowa , łożysko , poducha

Nie spotkałem się z tym jeszcze żeby poduszka trzeszczała. W jakim stanie masz te osłony? Oryginalne grube sachs czy badziewiaki termoplasty? Jak są już podjechane to sprężyna potrafi po nich "jeździć" zwłaszcza po deszczu i pojawiają się podobne dźwięki.

Może te trzaski wynikają z braku gumowej podkładki nr 12 ? Czy  powinna być w moim oplu 

Please login or register to see this attachment.

Jak rozbierałem kolumne przy wymianie łożyska to nie miałem tej podkładki numer 12

To plastikowa osłona przeciwkurzowa łożyska. Nie wszystkie VC ją miały, nie jest wymagana. Ponawiam pytanie - jakie masz osłony amora - oryginalne z grubym kołnierzem sachsy czy dziadoskie termoplasty? Jak wymieniałem amory to założyłem właśnie takie i sprężyna niemiłosiernie cisnęła łożysko a w mokry dzień wręcz po nim jeździła trzeszcząc. Oszczędny traci dwa razy kupiłem osłony i odboje Sachs i bajeczka. 

Edited by marq86

Problem rozwiązany , poducha amortyzatora była na padnięta. Po wymianie błoga cisza . Pozdrawiam