Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Sign in to follow this  
bartek2606

Pukanie prawa strona raz jeszcze

Recommended Posts

Witam. Już wykończyły mi się pieniądze jak i pomysły. Otóż na wybojach słyszę głuche pukanie (generalnie prawa strona przednei koło zachwouje sie głosniej od lewej, do tego po najechaniu prawym kołem na dziure czy studzienke wyrywa jakby kierownice, po najechaniu lewym kołem na przeszkodę błoga cisza a i kierownica nie wyrywa. Wymieniłem całe zawieszenie, podkreślam całe, do tego przekładnie kierowniczą i bez efektów. Została mi piasta i przeguby z tym że przegub ponoć jest ok, zresztą wszystko było ok a wymieniałem.... Na koniec po najechaniu na rant studzienki itp auto myszkuję

Please login or register to see this quote.

A amortyzatory jakie wsadziłeś ?

2 razy zmieniałem bo ktos napisał ze jak sasch to bedzie ok kupilem tez sprezyny wszysko wymienione 

Wymienisz sAm czy masz jakiegoś mechanika ?

Mechanika

Jeśli remont całego zawieszenia przedniego nic nie zmienił . To polecam zmienić Pana mechanika . W przednim układzie cudów nie ma . Więc albo zarabia na Tobie i tonkrocie albo nie wymienia Ci części . 

Please login or register to see this quote.

Niby nie ma, ale czasami jednak są :)

Dlatego podstawową sprawą jest nie żeby wymieniać na oślep, ale żeby najpierw znaleźć przyczynę.
Bo tak to może się okazać że problem nie jest w tym co zwyczajowo uważa się za zawieszenie, a np. mocowanie wózka, urwana podłużnica, kielich, stukać może silnik na swoich poduszkach, przegub itp. itd.

Ale generalnie popieram zdanie kolegi, że trzeba zmienić mechanika.

Mechanik już zmieniony i efektów to nie dało. Tuleje na sankach także wymieniłem. Już nie wiem. Jazda tym autem to żadna przyjemnosc... Eh można za te pieniądze omegę kupić i byłaby najlepsza z dostępnych, Vectra była raczej z tych tańszych jeszcze z Niemiec i musiało się tak skończyć... Masakra

Ja mam salon PL, pewniak za kupę forsy i też jest do bani więc to żadna reguła. Niestety dobrych mechaników można policzyć na palcach jednej ręki - reszta specjaliści od wymian klocków i oleju. Też długo walczę z kiepskim prowadzeniem, wymieniam kolejne rzeczy dobre, na dobre a poprawy brak.

Amorki dwa razy wymieniałem poduszki raz może wymienię poduszkę ale to nie to.   Może kielich niezauważalnie skręcony ? Do tego kupić używkę zwrotnice i nowa piastę. Wtedy zostanie tylko skrzynia biegów i przeguby

No dobra a na stacji diagnostycznej byłeś ? Na trzepakach ? W moim przypadku w na odcinku 100km pękła sprężyna.  Objawiało się to delikatnym puknieciem dochodzącym ze schowka na poprzecznych nierównościach ( Ala garb ). Zagladales kiedyś pod auto ? Na lewarku czy wszystko mechanicy ?

na diagnostyce byłem jakieś 20 razy w różnych miejscach, sprężyny wymieniłem także. Jedyne co zostało do wymiany to piasta zwrotnica przeguby i dalej sprzynia biegów