Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Sign in to follow this  
sebastian100

silniczek regulacji klapy nawiewu BŁĄD B0225-06

Recommended Posts

Witam

Proszę o pomoc i jakieś rady , w mojej Vectrze zauważyłem ostatnio że coś się dzieje z klimatyzacją czasem dmucha ciepłe powietrzaale  tylko od strony pazażera  mimo tego że jast ustawione np. 18 stopni a po stronie kierowcy jest ok /

Po podlaczeniu kompa OP-COM  wyskakuje taki błąd    B0225-06   , z tego co zrozumiałem to SILNICZEK CYRKULACJI  KLAPY NAWIEWU ale nadal nie wiem o co chodzi .

Prose o jakies porady podpowiedzi i pomoc

Please login or register to see this quote.

Tu masz temat:

Edited by Cretux

Co do silniczka:

Dziękuje za szybkie odpowiedzi ale nadal nie wiem czy problem to czujnik temperatury czy siłownik skoro  kod błędu to b0225-06 Recirculation Flap Motor Circuit Malfunction .

Czyli jak się domyślam silnik klapy recyrkulacji  coś w tym kierunku

Co do różnych temp, to bardziej stawiam na czujnik. Nie wiem na ile klapy mają wpływ na temp.

Ok i moze by sie zgadzało ale od kilku dniu temperatura jest normalna czyli prawa i lewa tak samo a dzos po podpięciu op-com wywala błąd

B0225-06

i po wykasowaniu tego błędu po chwili powraca a temperatura jest jednakowa po obu stronach ???Więc chyba coś nie gra

Please login or register to see this attachment.

Kolego w poście z 22 czerwca 2012 ktoś miał ten sam błąd poczytaj:

Ok dziękuje za wskazówki ,

Wyglada na to ze silniczek najlepiej wymienić i po sprawie ( u mnie nic nie "PYRKA " ) A mimo wszystko  błąd jest i nie mogę go wykasować ??

Edited by sebastian100

Moze dodam ze sprawdziłem działanie klapy obiegu wewnętrznego i niestety klapa  nie działa ,  klapa jest cały czas otwarta i po nacisnięciu przęłącznika nie ma zadnej reakcjji , i klapa stoji w pozycji otwartej .

Czy może to mieć związek z będem silniczka który jest u mnie , wyczytałem też opinie że panel klimatronica może być uszkodzony ??? Jakieś pomysły ??